Smartphone με κάμερα 5 mp για φωτογραφίες

tasos

Active Member
Γεια σας,

η κάμερα με 5 mp σε ένα smartphone είναι ικανή να βγάλει αξιοπρεπής φωτογραφίες ?

ή να τα δώσω τα λεφτά σε μια ψηφ. φωτογραφική μηχανή ?

Στην περίπτωση μας για να βγάλω φωτό την κεφάλα μου !


ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

georgiosstp

New Member
Καλησπέρα,
Νομίζω ότι δεν αξίζει τον κόπο να δώσεις χρήματα για ένα τηλέφωνο το οποίο θα χρησιμοποιήσεις για μερικές φωτογραφίες καλύτερα είναι να πάρεις μια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή.
Εγώ που είχα ένα smartphone με 5mp δεν έμεινα και ιδιαιτέρα ευχαριστημένος.
Φυσικά αυτό είναι μόνο η άποψή μου.
Ευχαριστώ
Γιώργος
 

tasos

Active Member
Βασικά εχω ανάγκη απο νεο κινητό και θέλω να το συνδυάσω ώστε να μην χρειαστεί να πάρω και φωτ. μηχανή

Δηλαδή ενα smartphone με κάμερα 8 MP θα με κάνει δουλειά ? Τα iPhone 8 MP κάμερα δεν έχουν ?
 

georgiosstp

New Member
Αν είναι έτσι ένα iphone είναι πολύ καλή περίπτωση. Και θα κάνει καλή δουλειά με τις φωτογραφίες, ναι 8mp έχει το iphone.
 

tasos

Active Member
το iPhone το ανέφερα καθαρά για λόγο σύγκρισης (αν είναι δυνατόν κάτι τέτοιο)....που λεφτά για τέτοια πράγματα !

Προς Νοκια ή Samsung προσανατολίζομαι !
 

sven

Active Member
Για 5 μου φαίνοντε λίγα ,για μένα δεν βγαίνουν και τόσο καθαρές ,για κοντινές φώτος απο κινητό 8 mp και πάνω , ίσως και παραπάνω αναλόγος πόσο απαιτητικός είσαι. Βέβαια υπάρχουν κινητά με 8 (συνήθως τα κινέζικα) και οι φώτος ποιοτικά δεν είναι και τόσο καλές. Οι μάρκες που αναφέρεις η καμερά τους στα 8 mp δεν είναι και άσχημες.
 
Μπλουζα