Shaver, δότρια και μεταμόσχευση

nine

Active Member
Καλησπέρα.

Η συχνη χρηση shaver ανα 5-6 μέρες στη δοτρια μπορει να προκαλεσει προβλημα; Κανω look με κοντό κούρεμα "ξυρισμένο σβήσιμο μέχρι πάνω" και αρκετες φορες βαζω και ειδικο after shave εκει αν κανει ερεθισμους στο δερμα.

Μπορει η τοσο συχνη χρηση να προκαλεσει προβλημα στο δοτρια; Κατι οπως λεγανε για το dema roller στην περιοχη που μπαινουν τα μοσχευματα.

Επισης εχω ενα ραντεβου σε κλινικη μεσα Δεκεμβρη για αξιολογηση δοτριας και ισως ενα πλανο μεταμοσχευσης μελλοντικα.

Γινεται αξιολογηση αν η δοτρια ειναι δερμα η κατι σαν γενια 2-3 ημερων;

Το look αυτό το κρατάω εδώ και παρα πολύ καιρό αν και κοστίζει επιπλεον σε χρονο περα το συχνο κουρεμα.

Το ειχα ξεκινησει λογω retrograde που εχω (σγουρη τριχα και αραιη πανω απο τις φαβοριτες και τα αυτια) οπως και φαινεται μεγαλυτερη η hairline σε καποιον που εχει πολυ πυκνο τσουλουφι και οι κροταφοι ειναι αρκετα μεσα. Μου αρεσε ομως και το κρατησα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Δεν νομίζω ότι μπορεί να προκαλέσει προβήματα. Όποιοι ερεθισμοί από το ξύρισμα είναι επιφανειακοί και δεν σχετίζονται με το τριχοθυλάκιο (και έτσι για να ευθυμίσουμε λιγάκι: φαντάζομαι πως όλοι έχουν ακούσει κάποια στίγμή το: "ξύρισέ τα να δυναμώσουν")
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλησπερα.Το ξυρισμα η το κοντο κουρεμα δεν ενδυναμωνουν ουτε επηρεαζουν αρνητικα την τριχα.Φημες ειναι αυτα που δεν εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα οπως η χρηση προιοντων οπως λακ τζελ κτλ.
Καλο θα ηταν να αφησεις τα μαλλια να μακρυνουν ,δεν θα ειναι εφικτη η αξιολογηση της δοτριας με ξυρισμενο το κεφαλι.
Εχεις φωτογραφια να ανεβασεις να δουμε το πανω μερος;Kαλη συνεχεια!
 
  • Like
Reactions: tol
Μπλουζα