Seneca Direct FUE_1477 μοσχεύματα_ΝW Vertex

Seneca Medical Group

Nikos- Εκπρόσωπος κλινικών Seneca Medical Group
Διαφάνεια1.PNG

Διαφάνεια2.PNG


Διαφάνεια3.PNG


Διαφάνεια4.PNG


Διαφάνεια5.PNG


Διαφάνεια6.PNG
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Βάλατε τόσες τρίχες με 1477 μοσχεύματα ;Δηλαδή λόγος πάνω από 3 .Τεραστιος λογοσ.Πολλά πολυτριχα ο ασθενής σας
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Αν υποθέσουμε πρόχειρα ότι η επιφάνεια κάλυψης είναι γύρως τα 80cm2 (Εμβαδόν κύκλου με ακτίνα 5 = 78.5cm2), τότε η μέση πυκνότητα είναι 1477/80 = 18.5.
 
Τελευταία επεξεργασία:

alex7

Well-Known Member
Αν υποθέσουμε πρόχειρα ότι η επιφάνεια κάλυψης είναι γύρως τα 80cm2 (Εμβαδόν κύκλου με ακτίνα 5 = 78.5cm2), τότε η μέση πυκνότητα είναι 1477/80 = 18.5.
Αν υποθέσουμε πρόχειρα ότι η επιφάνεια κάλυψης είναι γύρως τα 80cm2 (Εμβαδόν κύκλου με ακτίνα 5 = 78.5cm2), τότε η μέση πυκνότητα είναι 1477/80 = 18.5.
επειδή και εγώ έχω κάνει κράουν πρόσφατα,το εμβαδό που αναφέρεις δεν είναι σωστό.Νομίζω αρκετά μικρότερο.Σε συνδυασμό με το λόγο του έδωσε πολύ καλό αποτέλεσμα
 

nick90

Well-Known Member
Όντως δεν φαίνεται για 80 το crown, αφού δεν φαίνεται να έχει ανοίξει ιδιαίτερα...Πρέπει να είναι αρκετά μικρότερη η επιφάνεια. Το αποτέλεσμα πάντως φαίνεται καλό.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
επειδή και εγώ έχω κάνει κράουν πρόσφατα,το εμβαδό που αναφέρεις δεν είναι σωστό.Νομίζω αρκετά μικρότερο.Σε συνδυασμό με το λόγο του έδωσε πολύ καλό αποτέλεσμα
Έβαλα το μέγιστο δυνατό εμβαδό, στην καλύτερη περίπτωση δηλαδή η ακτίνα να είναι 5.
Εσύ πόσο το υπολογίζεις περίπου φίλε @alex7 ;
Καλο θα ήταν να μας τα δώσει αναλυτικά αυτά τα στοιχεία η κλινική.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Όντως δεν φαίνεται για 80 το crown, αφού δεν φαίνεται να έχει ανοίξει ιδιαίτερα...Πρέπει να είναι αρκετά μικρότερη η επιφάνεια. Το αποτέλεσμα πάντως φαίνεται καλό.
Πιθανόν να ανοίξει στο μέλλον και άλλο προς τα μπροστά κυρίως (στη μεσαία ζώνη).
Είναι μόλις 31.
 

alex7

Well-Known Member
Έβαλα το μέγιστο δυνατό εμβαδό, στην καλύτερη περίπτωση δηλαδή η ακτίνα να είναι 5.
Εσύ πόσο το υπολογίζεις περίπου φίλε @alex7 ;
Καλο θα ήταν να μας τα δώσει αναλυτικά αυτά τα στοιχεία η κλινική.
40-45τ.εκ .Εγώ έκανα Κράουν 62τ.εκ και είναι σημαντικά μεγαλύτερο το δικό μου από το συγκεκριμένο εδώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Seneca Medical Group

Nikos- Εκπρόσωπος κλινικών Seneca Medical Group
Όντως το εμβαδόν της κορυφής του συγκεκριμένου ήταν λίγο πιο κάτω από 40εκ2. Επειδή όμως η πυκνότητα των γύρω τριχών ήταν μεγάλη έπρεπε να στοχεύσουμε, είτε σε τοποθέτηση πάνω από 40 μοσχ/εκ2, ή αν μας το επέτρεπε η δότρια, σε αρκετά πολύτριχα τα οποία όμως χρειάζονται προσοχή στην τοποθέτηση για την επαναδημιουργία του στροβίλου στην κορυφή. Τελικά, πετύχαμε και τα δύο, δηλαδή και πολύτριχα μοσχεύματα και πυκνότητα γύρω στα 40 μοσχ/εκ2. Βεβαίως ο συγκεκριμένος ασθενής είναι η χαρά του γιατρού με άψογη δότρια και ιδανικές συνθήκες εν γένει. Αυτήν την στιγμή που μιλάμε είναι σε αγωγή με μινοξιδίλη μόνο.
 
Μπλουζα