Scalp Reduction

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kefalas

New Member
Γειά σας λεβέντες
Έχει κάνει κάποιος scalp reduction? (περικοπή - μείωση δέρματος)?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Sculp Reduction

προσωπικα οχι και μαλλον δεν θα το επιχειρουσα

εκανες εσυ η σκεφτεσαι να κανεις ???
 

kefalas

New Member
Απ: Sculp Reduction

Πριν από 15 περίπου χρόνια είχα απευθυνθεί στους "ειδικούς" γιατί είχα αραίωση στην κορυφή (vertex). Οι "ειδικοί" πρότειναν sculp reduction.
Στην αρχή είχα πολύ θεαματικά αποτελέσματα, ωστόσο μετά από 2-3 μήνες η κατάσταση ξανάγινε η ίδια, συν η τομή-ουλή. Αναρωτιέμαι αν συνεχίζεται αυτή η μέθοδος ή αν έχει εγκαταληφθεί.
Γενικά, σε διάφορες μεριές στο forum, διάβασα αρκετές από τις καταχωρήσεις των μελών και καταλήγω ότι το επίπεδο των γιατρών και των εταιριών είναι πολύ χαμηλό.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Sculp Reduction

kefalas είπε:
Γενικά, σε διάφορες μεριές στο forum, διάβασα αρκετές από τις καταχωρήσεις των μελών και καταλήγω ότι το επίπεδο των γιατρών και των εταιριών είναι πολύ χαμηλό.
συμφωνω με αυτο βεβαια οχι ολοι οι γιατροι αλλα σαν γενικα αυτη ειναι η γνωμη μου

αυτη η μεθοδος απο οσο γνωριζω εχει εγκαταληφτει οσο αφορα την ΑΑ η δεν την προτεινουν πλεον

στο internet βιαβασα οτι καποιοι την χρησιμοποιουν μονο σε ασθενεις με εγκαυματα και τετοια

δεν γνωριζω και πολλα παντως δεν μου μοιαζει για λυση εμενα οσα αφορα την ΑΑ

κατι τετοιο θα εκανα μονο σε υστατη περιπτωση οταν καταστραφει το δερμα
ειτε οι εγκαυμα ειτε απο καποιο οξυ αν και παλι η κατασταση διορθωνει καπως με το δερμα υπαρχουν πολλα που μπορει η καλυτερα υπαρχουν πολλα που θα επρεπε να δοκιμασει καποιος πριν προβει σε καποια τετοια μεθοδο



ΑΛΑΗΘΕΙΑ ΠΟΣΟ ΠΛΗΡΩΣΕΣ ( αν θες απαντας σε αυτο ) ετσι για να εχουμε μια ιδεα το τι παιζει

παντως απο αποτελεσμα ειπες ηταν μονο για λιγο καιρο

καλο θα ηταν να μοιραστεις μαζι μας την γενικη σου εμπειρια πανω στο θεμα αν παραδειγμα ειχες προβληματα μετα την επεμβαση

παντως εκεινη την εποχη ηταν τοσο λιγοι η ανθρωποι που καναν ειτε μεταμοσχευσεις ειναι κατι παροιμοιο με το δικο σου
 

kefalas

New Member
Απ: Sculp Reduction

Νομίζω ότι τότε είχα πληρώσει στην εταιρία DHI περίπου 500.000 δρχ
Τότε, η εταιρία αυτή ήταν στο Κολωνάκι, μετά πήγε στη Βουλιαγμένης.
Η συμφωνία με την εταιρία ήταν αν χρειαζόμουν κι άλλες επεμβάσεις στο μέλλον, θα πλήρωνα μικρότερα ποσά (περίπου 50.000 δρχ τη φορά, αν θυμάμαι καλά). Μου είχαν δώσει και μια "golden card".
Πήγα άλλη μια φορά μετά από 6-7 χρόνια με την golden card για να κλείσουν με μοσχεύματα την ουλή και να καλύψουν επιτέλους το vertex.
Μέτρια πράγματα.
Δεν είμαι ευχαριστημένος, ούτε από τα αποτελέσματα, ούτε από την επαγγελματική συμπεριφορά των "ειδικών".
Απορώ πως επιβιώνουν αυτές οι εταιρίες. Φαίνεται ότι ο κόσμος πάει εκεί από τις διαφημίσεις...
Δεν θα είχα πρόβλημα να πληρώσω, αρκεί να έδιναν λύση. Δεν έχω καταλάβει αν υπάρχει κάποιος γιατρός ή εταιρία που να δίνει λύσεις.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Sculp Reduction

λυση απολυτη δεν πιστευω οτι μπορει να σου δωσει κανενας


ειδικα στο vertex που ειναι πιο ευκολο σημειο θα το παλευες πιο ευκολα με μια καλη λοσιον +μινοξιδιλη
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Sculp Reduction

::)τύφλα να'χουν τα χειρουργεία στα τροχαία ατυχήματα...
 

Teri

New Member
Απ: Sculp Reduction

Αν είναι δυνατόν ρε παιδιά φτάνουμε σε σημεία εξευτελισμού του κεφαλιού μας έτσι..

Όχι πια κι έτσι.
 

comb

Member
Απ: Scalp Reduction

Αν και οι φωτογραφἰες στο λινκ του Τσἀκαλου εἰναι λιγο εξτριμ, το scalp reduction εἰναι απαρχαιωμἐνη και αναξιὀπιστη μἐθοδος. Αν κἀποιος γιατρὀς σας το προτείνει, φὐγετε τρἐχοντας!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα