rogaine foam 5% einai to idio me to regaine 5%

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: rogaine foam 5% einai to idio me to regaine 5%

Εγώ προτιμώ να βάζω τον αφρό απευθείας πάνω στις ρίζες των μαλλιών σε διάφορα σημεία πατώντας ελαφρά
τη βαλβίδα (θέλει λίγη προσπάθεια στην αρχή μέχρι να μάθεις να την πιέζεις σωστά για να μη βγαίνει μεγάλη ποσότητα).
Μετά από κάθε τοπική εφαρμογή τον απλώνω με τα δάχτυλα...
 

cool11

Well-Known Member
Απ: rogaine foam 5% einai to idio me to regaine 5%

tropheus είπε:
Εγώ προτιμώ να βάζω τον αφρό απευθείας πάνω στις ρίζες των μαλλιών σε διάφορα σημεία πατώντας ελαφρά
τη βαλβίδα (θέλει λίγη προσπάθεια στην αρχή μέχρι να μάθεις να την πιέζεις σωστά για να μη βγαίνει μεγάλη ποσότητα).
Μετά από κάθε τοπική εφαρμογή τον απλώνω με τα δάχτυλα...

Σημερα δοκιμασα για πρωτη φορα regain foam.
Προηγουμενως ειχα δει τα αναλογα βιντεακια στο youtube, για τον τροπο εφαρμογης.
Ο τυπος βαζει στην παλαμη του(οσο γινεται πιο δροσερη) μια μπαλιτσα αφρο, και μετα παιρνει με τα δαχτυλα του αλλου χεριου και απλωνει στο κεφαλι.

Λοιπον, πηγα να κανω κι εγω το ιδιο και την πατησα!

Ρε παιδια, με συγχωρειτε, αυτος ειναι κατ'ευφημισμος αφρος!
Διοτι μεσα σε 30 δευτερολεπτα υγροποιηθηκε μες στην παλαμη μου!
Τα ειδα ολα!
Μαζευα το υγρο οπως οπως, να το βαλω στο κεφαλι!

Νομιζα κι εγω, οτι θα ειναι αφρος, οπως του ξυρισματος. Να στεκεται δηλαδη. Και να μπορεις να τον πιασεις.
Αυτος, απο τη στιγμη που τον βαλεις στην παλαμη, λιωνει σε δευτερολεπτα!
Κι ενταξει, ειχα δροσερο χερι, αλλα δεν ειναι και κατεψυγμενο χερι!
Ανθρωπινο χερι ειναι. Αμα ειναι να λιωνει σε δευτερολεπτα, τι ειδους αφρος και κουραφεξαλα ειναι αυτος;

Ειλικρινα αφρο να γινεται υγρο τοσο γρηγορα δεν ξαναειδα.
Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω ετσι να τον χρησιμοποιησω καλα.
Φανταστειτε μια παλαμη με υγρο και πως στο καλο να το βαλω αυτο στο κεφαλι? Βουτουσα τα αλλα δαχτυλα μεσα, οτι πιασω...τραγικη κατασταση...

Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος.
Ισως δοκιμασω κι εγω να τον ριχνω κατευθειαν πανω στο κεφαλι, και ας πανε στα κομματια οι οδηγιες που ειδα στο youtube.
Τι λετε?
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: rogaine foam 5% einai to idio me to regaine 5%

cool11 είπε:
Σημερα δοκιμασα για πρωτη φορα regain foam.
Προηγουμενως ειχα δει τα αναλογα βιντεακια στο youtube, για τον τροπο εφαρμογης.
Ο τυπος βαζει στην παλαμη του(οσο γινεται πιο δροσερη) μια μπαλιτσα αφρο, και μετα παιρνει με τα δαχτυλα του αλλου χεριου και απλωνει στο κεφαλι.

Λοιπον, πηγα να κανω κι εγω το ιδιο και την πατησα!

Ρε παιδια, με συγχωρειτε, αυτος ειναι κατ'ευφημισμος αφρος!
Διοτι μεσα σε 30 δευτερολεπτα υγροποιηθηκε μες στην παλαμη μου!
Τα ειδα ολα!
Μαζευα το υγρο οπως οπως, να το βαλω στο κεφαλι!

Νομιζα κι εγω, οτι θα ειναι αφρος, οπως του ξυρισματος. Να στεκεται δηλαδη. Και να μπορεις να τον πιασεις.
Αυτος, απο τη στιγμη που τον βαλεις στην παλαμη, λιωνει σε δευτερολεπτα!
Κι ενταξει, ειχα δροσερο χερι, αλλα δεν ειναι και κατεψυγμενο χερι!
Ανθρωπινο χερι ειναι. Αμα ειναι να λιωνει σε δευτερολεπτα, τι ειδους αφρος και κουραφεξαλα ειναι αυτος;

Ειλικρινα αφρο να γινεται υγρο τοσο γρηγορα δεν ξαναειδα.
Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω ετσι να τον χρησιμοποιησω καλα.
Φανταστειτε μια παλαμη με υγρο και πως στο καλο να το βαλω αυτο στο κεφαλι? Βουτουσα τα αλλα δαχτυλα μεσα, οτι πιασω...τραγικη κατασταση...

Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος.
Ισως δοκιμασω κι εγω να τον ριχνω κατευθειαν πανω στο κεφαλι, και ας πανε στα κομματια οι οδηγιες που ειδα στο youtube.
Τι λετε?


:D :D :D ... πολύ παραστατική η περιγραφή σου φίλε cool11....

Λοιπόν ... τώρα το καλοκαίρι που οι θερμοκρασίες είναι ψηλές μέσα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα ο αφρός υγροποιείται. Το χειμώνα πίστεψέ με είναι όπως ο αφρός ξυρίσματος και μπορείς να τον πιάσεις ...
Σε κάθε περίπτωση πάντως είτε είναι χειμώνας είτε καλοκαίρι εγώ τον βάζω κατευθείαν στο κεφάλι.... Ακόμη και τώρα που οι θερμοκρασίες είναι υψηλές θα τον δεις σε μορφή αφρού αν τον ρίξεις άμεσα πάνω στο κεφάλι σου...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα