Revivogen VS Proscar

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

seeker

Verified MM member
Καλησπερα παιδια. Ειμαι ετοιμος να ξεκινήσω τη πρώτη μου θεραπεία. Ανοίγω αυτο το topic για να ακουσε τις γνωμες σας ως προς το προιόν που θα χεησιμοποιούσατε εσείς για να μπλοκάρετε τη DHT. Η αλήθεια είναι ότι η λοσιόν εμένα δε μου γεμίζει το ματι, δε μπορω να πιστεψω οτι κανει την ιδια δουλειά με το χάπι που δρα ορμονικα. Ποια η γνώμη σας;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Revivogen VS Proscar

seeker είπε:
Καλησπερα παιδια. Ειμαι ετοιμος να ξεκινήσω τη πρώτη μου θεραπεία. Ανοίγω αυτο το topic για να ακουσε τις γνωμες σας ως προς το προιόν που θα χεησιμοποιούσατε εσείς για να μπλοκάρετε τη DHT. Η αλήθεια είναι ότι η λοσιόν εμένα δε μου γεμίζει το ματι, δε μπορω να πιστεψω οτι κανει την ιδια δουλειά με το χάπι που δρα ορμονικα. Ποια η γνώμη σας;
οπως τα ειπες ακριβως......το χαπι ειναι ανωτερο.....
η ψυχολογια παιζει μεγαλο ρολο γι αυτο αν αποφασισεις να παρεις φινα μη το σκεφτεσαι ολη την ωρα....σαν την χηρα στο κρεβατι.....θα σκεφτεσαι οτι περνεις ασπιρινη.....η ποσοτητα 1χλγ ειναι πολυ μικρη και σπανιως παρουσιαζει παρενεργειες......εγω περνω 4-5 μηνες και δεν εχω νιωσει καμμια παρενεργεια.......
 

barman

Member
Απ: Revivogen VS Proscar

seeker είπε:
Καλησπερα παιδια. Ειμαι ετοιμος να ξεκινήσω τη πρώτη μου θεραπεία. Ανοίγω αυτο το topic για να ακουσε τις γνωμες σας ως προς το προιόν που θα χεησιμοποιούσατε εσείς για να μπλοκάρετε τη DHT. Η αλήθεια είναι ότι η λοσιόν εμένα δε μου γεμίζει το ματι, δε μπορω να πιστεψω οτι κανει την ιδια δουλειά με το χάπι που δρα ορμονικα. Ποια η γνώμη σας;
ναι αλλα γιατι η εταιρεια του revivogen το βγαζει ανωτερο στο μπλοκαρισμα της dht?και παρα8ετει και μελετες..
 

seeker

Verified MM member
Απ: Revivogen VS Proscar

Οντως βασει μελετων το Revivogen μπλοκαρει τη DHT κατα 90% ενω η φιναστεριδη κατα 70%.

ΟΜΩΣ, το Revivogen μπλοκαρει και τον τυπο 2 της DHT, o οποιος δεν εχει επιδραση στην τριχα, οποτε δε μας απασχολει. Ισως λογω αυτου εμφανιζεται αυτη η φαινομενικη διαφορα.
 

barman

Member
Απ: Revivogen VS Proscar

seeker είπε:
Οντως βασει μελετων το Revivogen μπλοκαρει τη DHT κατα 90% ενω η φιναστεριδη κατα 70%.

ΟΜΩΣ, το Revivogen μπλοκαρει και τον τυπο 2 της DHT, o οποιος δεν εχει επιδραση στην τριχα, οποτε δε μας απασχολει. Ισως λογω αυτου εμφανιζεται αυτη η φαινομενικη διαφορα.
ναι αλλα βαση αποτελεσματων το χαπακι κανει δουλεια...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Revivogen VS Proscar

seeker είπε:
Οντως βασει μελετων το Revivogen μπλοκαρει τη DHT κατα 90% ενω η φιναστεριδη κατα 70%.

ΟΜΩΣ, το Revivogen μπλοκαρει και τον τυπο 2 της DHT, o οποιος δεν εχει επιδραση στην τριχα, οποτε δε μας απασχολει. Ισως λογω αυτου εμφανιζεται αυτη η φαινομενικη διαφορα.

Κανεις λαθος.....
Ο τυπος 2 ειναι αυτος που μπλοκαρει η φιναστεριδη και ειναι αυτος που εχει επιδραση στην τριχα....
ο τυπος 1 δεν εχει αποδειχθει οτι εχει σχεση με την τριχοπτωση.....επισης ο τυπος 1 εμπλεκεται κ σε εγκεφαλικες λειτουργειες.....γι αυτο κ αποφευγουν πολλοι την ντουτα επειδη μπλοκαρει και τους 2......καλο ειναι να μην παιζουμε με αυτο....ο τυπος 1 της 5α ρεδουκτασης δε μας ενοχλει και καλο ειναι να μην τον ενοχλουμε ουτε εμεις......
 

seeker

Verified MM member
Απ: Revivogen VS Proscar

Aρα τι κανω λαθος; Σωστα τα λεω, απλως μπερδεψα τον τυπο 1 με τον τυπο 2. Το αποτελεσμα αυτου που λεω το ιδιο ειναι σαν γενική διαπίστωση.

Οποτε μαλλον συμφωνουμε στο οτι ειναι καλύτερο το χαπάκι, αφου και δουλεία κάνει και δεν πειράζει τον τύπο του ενζύμου που δε μας ενδιαφερει ;)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Revivogen VS Proscar

seeker είπε:
Aρα τι κανω λαθος; Σωστα τα λεω, απλως μπερδεψα τον τυπο 1 με τον τυπο 2. Το αποτελεσμα αυτου που λεω το ιδιο ειναι σαν γενική διαπίστωση.

Οποτε μαλλον συμφωνουμε στο οτι ειναι καλύτερο το χαπάκι, αφου και δουλεία κάνει και δεν πειράζει τον τύπο του ενζύμου που δε μας ενδιαφερει ;)
Ναι για τον τυπο ειπα οτι κανεις λαθος.....
και φυσικα....οτι και να λεει η εταιρεια για το ρεβιβο......το χαπι ειναι χαπι....και ειναι σιγουρα καλυτερο.....αν και θα προτιμουσα το αντιθετο......

:eek:fft: αν και πιστευω οτι δεν φταιει μονο η dht που πεφτουν οι τριχες.....και 90% που την μειωνει η ντουτα....οι τριχες μετα απο καποια χρονια θα πεσουν σιγα σιγα με τα χρονια.....καποιες τριχες ειναι ευαισθητες στην dht και καποιες οχι....πιστευω οτι εκει ειναι το κλειδι......να βρουμε τι ειναι αυτο που κανει τις τριχες να ειναι ευαισθητες στην dht και οχι να την μειωνουμε..... :eek:fft:
 

seeker

Verified MM member
Απ: Revivogen VS Proscar

Σιγουρα θα πεσουνε μετα απο καποια χρονια, απλως ειναι αλλο να πεσουν στα 25 σου και αλλο στα 40. Στα 40 πιστευω μπορψ να το δεχτω. Στα 25 σιγουρα οχι.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Revivogen VS Proscar

seeker είπε:
Σιγουρα θα πεσουνε μετα απο καποια χρονια, απλως ειναι αλλο να πεσουν στα 25 σου και αλλο στα 40. Στα 40 πιστευω μπορψ να το δεχτω. Στα 25 σιγουρα οχι.

χαχαχα.....μεγαλη μπουκια φαε μεγαλη κουβεντα ομως μην λες.....
ουτε στα 40 θα θες.......ουτε κ στα 50.....κ ουτε ποτε.....αλλα μεχρι εμεις να παμε 40 και 50 ας ελπισουμε οτι θα εχουν βρει την πραγματικη θεραπεια....η τουλαχιστον θα κλονοποιουμε τριχες και θα πανε οι μεταμοσχευσεις γονατο.....
κι ετσι για το γαμοτο θα βαλω τριχες και στη μουρη να το παιζω γουλβεριν να γουσταρω....ε μα πιαααα..... :D :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stathis

New Member
Απ: Revivogen VS Proscar

seeker είπε:
Σιγουρα θα πεσουνε μετα απο καποια χρονια, απλως ειναι αλλο να πεσουν στα 25 σου και αλλο στα 40. Στα 40 πιστευω μπορψ να το δεχτω. Στα 25 σιγουρα οχι.
φίλε μην το λες αυτό, γιατί εγώ ξεκίνησα με την τριχόπτωση στα 22 και τώρα στα 40 δεν το έχω χωνέψει ακόμη ...
 

azyx

New Member
Απ: Revivogen VS Proscar

panos1982 είπε:
:eek:fft: αν και πιστευω οτι δεν φταιει μονο η dht που πεφτουν οι τριχες.....και 90% που την μειωνει η ντουτα....οι τριχες μετα απο καποια χρονια θα πεσουν σιγα σιγα με τα χρονια.....καποιες τριχες ειναι ευαισθητες στην dht και καποιες οχι....πιστευω οτι εκει ειναι το κλειδι......να βρουμε τι ειναι αυτο που κανει τις τριχες να ειναι ευαισθητες στην dht και οχι να την μειωνουμε..... :eek:fft:
:worshipper :worshipper :worshipper :worshipper :worshipper
 

Άκης

Administrator
Απ: Revivogen VS Proscar

Το Revivogen μπλοκάρει και τους 2 τύπους του ενζύμου, ενώ η φινα τον 2ο (και ποιο σημαντικό).
Τελευταίες έρευνες έχουν δείξει ότι φταίει και η DHT του 1ου τύπου, γι'αυτό και η ντουτα έχει καλύτερα αποτελέσματα.

H διαφορά του Revivogen είναι ότι πρέπει να περάσει στο δέρμα στην ικανοποιητική ποσότητα ώστε να δράσει στο full, ενώ το χάπι θα δράσει άμεσα από την στιγμή που το καταπιείς, αναλόγως την ποσότητα που πάρεις.
 

seeker

Verified MM member
Απ: Revivogen VS Proscar

Stathis είπε:
[quote author=seeker link=topic=911.msg16155#msg16155 date=1249911338]
Σιγουρα θα πεσουνε μετα απο καποια χρονια, απλως ειναι αλλο να πεσουν στα 25 σου και αλλο στα 40. Στα 40 πιστευω μπορψ να το δεχτω. Στα 25 σιγουρα οχι.
φίλε μην το λες αυτό, γιατί εγώ ξεκίνησα με την τριχόπτωση στα 22 και τώρα στα 40 δεν το έχω χωνέψει ακόμη ...
[/quote]

Το ειπα υπο την εννοια οτι στα 40 καλως η κακως εχεις μπει σε ενα ρυθμο στη ζωη σου, ενω εγω στα 22 θελω να ειμαι τραλαρι τραλαρο. Και επηρεαζει τη ψυχολογια μου η τριχοπτωση.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα