REVIVOGEN και Έλληνες δερματολόγοι

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

pro_i

New Member
Σκέφτομαι να προσθέσω Revivogen στην θεραπεία μου γιατί μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα μόνο Regain(και Nizoral). Παρ' όλ' αυτά δεν θέλω να χρησιμοποιήσω οτιδήποτε χωρίς τη σύμφωνη γνώμου ειδικού. Έχετε υπόψιν σας αν οι Έλληνες δερματολόγοι γενικά γνωρίζουν για το Revivogen και αν ναι, είναι σύμφωνοι με τη χρήση του;Ή μήπως δεν έχουν ιδέα και θα πρέπει μόνος μου να το προσθέσω στη θεραπεία μου;Ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: REVIVOGEN και Έλληνες δερματολόγοι

lunatic είπε:
Σκέφτομαι να προσθέσω Revivogen στην θεραπεία μου γιατί μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα μόνο Regain(και Nizoral). Παρ' όλ' αυτά δεν θέλω να χρησιμοποιήσω οτιδήποτε χωρίς τη σύμφωνη γνώμου ειδικού. Έχετε υπόψιν σας αν οι Έλληνες δερματολόγοι γενικά γνωρίζουν για το Revivogen και αν ναι, είναι σύμφωνοι με τη χρήση του;Ή μήπως δεν έχουν ιδέα και θα πρέπει μόνος μου να το προσθέσω στη θεραπεία μου;Ευχαριστώ.

Αν βρεις δερματολόγο που ξέρει το Revivogen παίξε και ένα joker...
Οι Έλληνες δερματολόγοι είναι ΑΣΧΕΤΟΙ με το θέμα μαλλιά !!!

Πάντως φίλε προσωπικά δεν έχω σε μεγάλη εκτίμηση το Revivogen... Δεν θεωρώ ότι αξίζει τα λεφτά του... Δοκίμασε το proscar, 1000% πιο αποτελεσματικό.
 

yugi_greece

New Member
Απ: REVIVOGEN και Έλληνες δερματολόγοι

Και όμως λένε πολύ καλά λόγια για το revivogen. Μάλλον είναι ανάλογα με το πόσο έχει προχωρήσει η τριχόπτωση. Αν μπορεί στη δική σου περίπτωση να βοηθήσει το revivogen τότε γιατί να πάρεις χάπι;
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: REVIVOGEN και Έλληνες δερματολόγοι

yugi_greece είπε:
Και όμως λένε πολύ καλά λόγια για το revivogen. Μάλλον είναι ανάλογα με το πόσο έχει προχωρήσει η τριχόπτωση. Αν μπορεί στη δική σου περίπτωση να βοηθήσει το revivogen τότε γιατί να πάρεις χάπι;

Το revivogen σίγουρα θα βοηθήσει κάποιον που δεν κάνει καμία θεραπεία για τα μαλλιά του όμως σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να βοηθήσει σε τέτοιο βαθμό όπως το proscar ή το Avodart.
Τώρα θα μου πεις "με ποιό κόστος;" Πράγματι μεγαλύτερο ρίσκο υψηλότερα κέρδη :(
 

Άκης

Administrator
Απ: REVIVOGEN και Έλληνες δερματολόγοι

Γενικά έχει καλά και κακά λόγια το Revivo.Εμένα πχ μου κράτησε τα μαλλιά, τα δυνάμωσε αλλά δεν είδα νέες τρίχες. Οπότε, ξεκίνησα την φιναστερίδη.
Αν αναζητήσεις σε ξένα forums, μιας εδω Ελλάδα οι ποιό πολλοί πρόσφατα το έμαθαν (οπότε θα περιμένεις καιρό ακόμη για περισσότερες απόψεις, αρνητικές ή θετικές), θα διαβάσεις οτι ναι μεν τους σταμάτησε η τριχόπτωση, αλλά δεν είδαν και αυτοί τριχοφυία.
Τώρα αν θες την γνωμη ειδικού σε τοπική λοσιόν και μάλιστα άγνωστη στην Ελλάδα, περίμενε να ακούσεις τπτ κουφά του τύπου "δεν την ξέρω άρα δεν κανει και πάρε καλύτερα την τάδε", "μην παίζεις με αυτά" και τέτοια.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: REVIVOGEN και Έλληνες δερματολόγοι

δεν νομιζω να την ξερουν
ασε που αν τους πεις για φιναστεριδη τους δερματολογους οι περισσοτεροι θα σε τρομοκρατησουν με αυτα που θα σου πουν και θα σε αποτρεψουν

το ρεβιβοτζεν ειναι καλο μιας και δεν εχει παρενεργειες
οσο για την φιναστεριδη διαβασε σχετικα στην καταλληλη ενοτητα για να παρεις μια ιδεα
και μετα συζητάμε οτι θες
 

barman

Member
Απ: REVIVOGEN και Έλληνες δερματολόγοι

οντως το γενικο συμπερασμα ειναι πως το revivogen ειναι πολυ καλο στο να σου κραταει τα μαλλια ομως υστερει σε regrowth...ομως απο την στιγμη που βαζεις κατι που κανει τα μαλλια σου χαλια απο αποψης οτι τα λαδωνει,τι σε πειραζει να προσθεσεις ενα καλο regrowth οπως τον αφρο regain που και δεν λαδωνει τα μαλλια και ειναι αποτελεσματικο..?
 

pro_i

New Member
Απ: REVIVOGEN και Έλληνες δερματολόγοι

Το γεγονός όμως ότι δεν έχει πάρει έγκριση από FDA δεν κάνει κάποιον περισσότερο επιφυλακτικό για τη χρήση του;Δηλ. αφού οι Έλληνες δερματολόγοι δεν το ξέρουν, ο FDA δεν το έχει εγκρίνει.Ε τότε ποιος σου εγγυάται ότι μακροπρόθεσμα δεν θα έχει παρενέργειες;Βραχυπρόθεσμα μπορεί να μην έχει όπως έχετε παρατηρήσει, αλλά στο μέλλον;
 

Άκης

Administrator
Απ: REVIVOGEN και Έλληνες δερματολόγοι

lunatic η εταιρία αναφέρει ότι έχει τους λόγους της και δεν το πηγαίνει (οικονομικούς αναφέρει).
Επίσης, είναι λοσιόν. Όλα τα προϊόντα όπως και του lee και όλα τα natural δεν έχουν πάει στο FDA.
Επίσης, οι Έλληνες γιατροί δεν το ξέρουν γιατί
1) Δεν κυκλοφορεί Ελλάδα
2) Δεν είναι ψαγμένοι οι περισσότεροι και δεν νιάζοντε. Πάνε σύμφωνα με ΕΟΦ (πιστεύω) και αυτό τους φτάνει και τους περισσεύει
3) Έλληνες δερματολόγοι expert στην τριχόπτωση θα βρεις ελάχιστους.

lunatic είπε:
αφού οι Έλληνες δερματολόγοι δεν το ξέρουν, ο FDA δεν το έχει εγκρίνειόθεσμα μπορεί να μην έχει όπως έχετε παρατηρήσει, αλλά στο μέλλον;
και 4) Και αυτά που ξερουν οι Έλληνες γιατροί, κάνουν δουλειά πιστεύεις;
Τώρα αν φοβάσαι για το αν σου τύχει κάτι τρομερό, πάρε και δοκίμασε το Ζιχ, που έχει λιγότερα συστατικά (απιονισμένο νερό και οινόπνευμα σαν υγρά).
Δεν έχει παρατηρηθεί κάτι με αυτά, πλην ήπιας μορφής φαγούρα στην αρχή (σε μένα όχι, σε άλλους).
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Απ: REVIVOGEN και Έλληνες δερματολόγοι

lunatic είπε:
Το γεγονός όμως ότι δεν έχει πάρει έγκριση από FDA δεν κάνει κάποιον περισσότερο επιφυλακτικό για τη χρήση του;Δηλ. αφού οι Έλληνες δερματολόγοι δεν το ξέρουν, ο FDA δεν το έχει εγκρίνει.Ε τότε ποιος σου εγγυάται ότι μακροπρόθεσμα δεν θα έχει παρενέργειες;Βραχυπρόθεσμα μπορεί να μην έχει όπως έχετε παρατηρήσει, αλλά στο μέλλον;
το γεγονος οτι στο αιμα παιρναει απειροελαχιστη ποσοστητα
δεν λεει και αυτο κατι απο μονο του
ειναι μπαινει στον οραγνισμο σου οπως το χαπι
δεν μεταβολιζεται στο συκωτι σου οπως το χαπι

μπορεις να βαλεις για δοκιμη μερικες μερες και να πας να κανεις εξετασεις αιματος και θα δεις οτι δεν υπαρχει κατι ανησυχητικό στο αιμα σου
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα