Regaine και oily effect

Harris_G

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους. Μετά από χρόνια χρήση υγρού Regaine 2% και 5% εναλλάξ, δοκίμασα τον αφρό και έμεινα αρκετά ικανοποιημένος. Στα καπάκια πήρα ξανά λοσιόν γιατί η 40ρου πονάει. Η λοσιόν για όσους δε γνωρίζουν, την έχουν πάει απο 18ευρω στα 25 προφανώς γιατι ετσι γουστάρουν για να παιρνουμε αφρό.

Παλιά διάβαζα παράπονα ότι η λοσιόν λαδώνει το μαλλί πράγμα που δε το παρατηρούσα τουλάχιστον σε μεγάλο βαθμό. Τώρα όπως σας περιγραφω με το που ξαναπήρα το υγρό μετά τον πρώτο μου αφρό, όχι απλά μιλάμε για λαδίλα είναι λες και βάζω το κεφάλι μου σε φριτέζα. Και επειδή είμαι καχύποπτος ειμαι σχεδόν σίγουρος ότι το κάναν ακόμα πιο "λαδερό" για να παίρνουμε τον αφρό. Γιατί και η ξαφνική αυξηση του υγρού κατά 7 ευρω (ενω παλια το ανέβαζαν κατα 1 και 2 ευρώ) με οδηγεί στο συμπέρασμα ότι θέλουν με το ζόρι να παίρνουμε αφρό.

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΛΟΙΠΟΝ: Εχει παρατηρήσει κανείς αυξημένη λαδίλα στις νεότερες παρτίδες της λοσιόν?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

felaini

Active Member
Ναι χαρη πολυ λαδιλα ! Μονο αφρος πολυ λειτουργικο πρακτικο κ πιο αποτελεσματικο νομιζω.. επιση ειναι κ σαν λοσιον καθως ειναι σαν ελαφρια λακ μετα απο κανα μισαωρο.. σου στιλιταρει τα μαλλια ευκολα αφου στεγνωνει γρηγορα...αλλα οντως πανακριβο! Ξερουν τι κανουν ολα για την κονομα!
 

Harris_G

Well-Known Member
Καλημέρα φιλε @felaini Παρατηρησες ομως ότι οι παλιότερες λοσιόν ήταν λιγότερο λαδερές? Αυτό προσπαθώ να εξακριβώσω. Γιατί αν όντως την κάναν εσκεμμένα πιο λαδερή είναι τουλάχιστον εμετικά κουτοπόνηροι.
 

felaini

Active Member
Καλα ενοειται πιο λαδερη οντως σε σημειο που κολλαν τα μαλια ασχημα κ με το που πας μετα να τα ξεμπεδεψεις τραβιουνται κ πεφτουν! Ξερουν τι κανουν βρε χαρη μιλαμε τωρα για φαρμακευτικες εταιριες πολυεθνικες που για θεο εχουν το χρημα.. οπα ρε ηρεμηστε καλος ο αφρος αλλα οχι κ 40 ευρω για ενα μηνα ελεος!
 

tasos33

Well-Known Member
Για να έγινε πιο λαδερη προφανώς αυξησαν την ποσοτητα την προπυλενογλυκολης, θεωρητικά αυτό εξασφαλίζει καλύτερη απορρόφηση
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιατι δεν περνεις Kirkland? Σε υγρό ; 70€ το 6μηνο κ κανει εξίσου την ιδια δουλεια ....σε μενα εκανε κ μολις τεκειωσει ο αφρός regaine θα το ξανα γυρισω παλι εκει γιατι εκτος οτι κοστιζει πολλα ο αφρός εγω δεν νιωθω να χω την ιδια απορροφητικότητα με το υγρό ...
 

Akis-multi

Well-Known Member
Ο αφρος πριν έξι μηνες είχε 33€ και πήγε 40, το υγρό απο 18€ πήγε 25. Πηραν 7 € αύξηση και τα δύο. Πάλι σου προσφέρει τις ίδιες επιλογές δεν ακριβυναν μόνο το υγρό για να μας σπρωξουν στον αφρό φίλε Χάρη. Επίσης ψάξε τα φαρμακεία στη γειτονιά σου για προσφορές, εγώ έχω 2 στη γειτονιά μου που καταλαβαίνοντας ότι είναι ακριβό δίνουν τον αφρο 35€.
 

spass

Active Member
τον αφρό τουλάχιστον στα φαρμακεία που είχα ρωτήσει εγώ από την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας του η τιμή του ήταν και είναι στα 39.90
 

Harris_G

Well-Known Member
Γιατι δεν περνεις Kirkland? Σε υγρό ; 70€ το 6μηνο κ κανει εξίσου την ιδια δουλεια ....σε μενα εκανε κ μολις τεκειωσει ο αφρός regaine θα το ξανα γυρισω παλι εκει γιατι εκτος οτι κοστιζει πολλα ο αφρός εγω δεν νιωθω να χω την ιδια απορροφητικότητα με το υγρό ...
Γιωργο μια φορα αλλαξα και χειροτερεψε αρκετα,βεβαια ημουν εξωτερικο με κακη διατροφη, κακο νερο για πλυσιμο (αποτι μου ειπαν εμπειροτεροι) και τρελο αγχος. Για ψυχολογικους λιγους και μονο δε θελω να την αλλαξω. Αν και η kirkland πρεπει να ειναι κλασης ανωτερη απο την κλαιν μαιν μαρκα που πηρα απο το ολλανδικο φαρμακειο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Ο αφρος πριν έξι μηνες είχε 33€ και πήγε 40, το υγρό απο 18€ πήγε 25. Πηραν 7 € αύξηση και τα δύο. Πάλι σου προσφέρει τις ίδιες επιλογές δεν ακριβυναν μόνο το υγρό για να μας σπρωξουν στον αφρό φίλε Χάρη. Επίσης ψάξε τα φαρμακεία στη γειτονιά σου για προσφορές, εγώ έχω 2 στη γειτονιά μου που καταλαβαίνοντας ότι είναι ακριβό δίνουν τον αφρο 35€.
Παντα 39 το θυμομουν τον αφρο οπως λεει και ο @spass, αλλά για να το λες κατι θα ξερεις.
 

cool11

Well-Known Member
Οποιος δοκιμασει αφρο, δυσκολα ξαναγυρνα σε λοσιον. Κλασεις ανωτερος.
 
Μπλουζα