Regaine και αεροπλανο!

Nikgeor

New Member
Γεια χαρα!

Πλεον σαν τζανκι και εγω που εχω γινει με το regaine για το υπολοιπο της ζωης μου, ξερω οτι πλεον δε πρεπει να το σταματησω για χ μερες γιατι αλλιως θα υπαρχει θεμα!

Τι κανουμε ομως οταν πχ παμε διακοπες για 5-10 μερες καπου με αεροπλανο και δεν εχουμε βαλιτσα να παραδωσουμε? Πρεπει καθε φορα να αγοραζουμε νεο μπουκαλακι στον προορισμο και να το πεταμε οταν επιστρεφουμε?

Το λεω αυτο επειδη το μπουκαλακι , το υγρο τουλαχιστον αλλα απο οσο ειδα και ο αφρος, εχει ενα σηματακι που λεει flamable και φανταζομαι αυτο ειναι προβλημα για τον ελεγχο.

Εχω βρει μια πατεντα και κοβω αφαιρω ή καλυπτω εκεινο το κομματακι με κανενα χαρτακι ωστε να μη φαινεται (ειναι το μονο κιτρινο και δειχνει φωτια!) αλλα καθε φορα νοιωθω οτι ειμαι της αλγκαιντα οταν το κανω αυτο ενω απλα θελω να πεταξω με το φαρμακο μου!



Μια φορα με σταματησαν στον ελεγχο για αυτο και η τυπισα εκει της εκανε εντυπωση που δεν εβρισκε το κομματι με τα συστατικα (ηθελε να δει τα ml) και με ρωτησε γιατι ειναι ετσι και της εκανα τον κινεζο αλλα επειδη περιμεναν και αλλοι απο πισω μου λεει καλα καλα οκ φυγε.


Εχει κανεις παρομοιο θεμα??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Αν οπωσδηποτε θελεις να βαλεις μινοξ και στις διακοπες (κατι που δεν νομιζω να χρειαζεται εκτος αν κανεις διακοπες κανενα μηνα) ψεκασε υγρο regain σε ενα αλλο μπουκαλακι σε ποσοτητα που περναει απο το αεροπλανο και θα εχεις και στις διακοπες σου
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εφόσον πας με χειραποσκευή μόνο αγόρασε μπουκαλάκια με καπάκι σπρέι κάτω τον 100 ml. και ριξτο εκεί μέσα.
Σαμπουάν όπως και οδοντόκρεμες πρέπει να είναι κάτω των 100ml όποτε και αυτά τα διαχωρίζεις εάν έχεις μεγάλο μπουκάλι σε μικρότερα μπουκαλάκια.
 

Nikgeor

New Member
Ναι αλλα δε σε ρωτανε πχ αν ειναι ευφλεκτο ή τι ειναι αυτο το υγρο αν πχ ειναι σε ενα αδειο generic spray? Ή δεν υπαρχει θεμα οτι και να ειναι αν ειναι κατω απο 100ml? Ψαχνω νομοθεσια και δε βρισκω ακρη.

@dimitris50423 ο ντοκ μου ειχε πει να μην αφησω την μινοξ για πανω απο 3 μερες. Σε διαφορα φορα ομως διαβαζω οτι μπορει να ειναι και 1-2 βδομαδες. Αντιδραει διαφορετικα αναλογα με το ατομο?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Το πολύ πολύ να στο κατασχέσουν. Άλλα αν είναι ολογοήμερες διακοπές δεν έχεις θέμα πιστεύω.
 

Harris_G

Well-Known Member
Ναι αλλα δε σε ρωτανε πχ αν ειναι ευφλεκτο ή τι ειναι αυτο το υγρο αν πχ ειναι σε ενα αδειο generic spray? Ή δεν υπαρχει θεμα οτι και να ειναι αν ειναι κατω απο 100ml? Ψαχνω νομοθεσια και δε βρισκω ακρη.

@dimitris50423 ο ντοκ μου ειχε πει να μην αφησω την μινοξ για πανω απο 3 μερες. Σε διαφορα φορα ομως διαβαζω οτι μπορει να ειναι και 1-2 βδομαδες. Αντιδραει διαφορετικα αναλογα με το ατομο?
Οχι φιλε τι 3 μερες κλαιν μαιν. μέχρι μήνα λένε ανετα.
 

sven

Active Member
Πω μου έχει τύχει να με ρωτήσουν τι είναι υγρό αυτό, θες να το πιεις; Δεν ξέρω αν προβλέπεται αυτό αλλά δεν το έπαιξα έξυπνος η αντιδραστικός μην μου το παίρνανε.

Και την οδοντόπαστα που ειχα μες στην τσάντα ούτε λόγος. Άλλη φορά και την λοσιόν μεσα στην τσάντα και αν πούνε τίποτα , κλασική απάντηση το ξέχασα.
 
Μπλουζα