Proxiphen N

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
έχω διαβάσει ότι αποτελεί εναλλακτική ή/και πρόσθετη λύση του revivogen
οι χρήστες του δηλώνουν ικανοποιημένοι,αλλά επίσης γράφουν ότι μυρίζει "κάπως" και έχει τσιμπημένη τιμή (45 € - 2μηνη θεραπεία,παραγγελία από onlyhairloss)

Το proxiphen Ν είναι ένας συνδυασμός τριών διαφορετικών παραγόντων που βρέθηκε ότι συμβάλουν στην καταπολέμηση της λέπτυνσης των μαλλιών και στην θεραπεία κατά της τριχόπτωσης :
• SODs (Superoxide Dismutase) - Βοηθά την κυκλοφορία του μονοξειδίου του αζώτου στα μαλλιά και εμποδίζει την ζημιά στο τριχοθυλάκιο από τις ελεύθερες ρίζες
• N-οξείδιο (μονοξείδιο του αζώτου) - Η αυξημένη παρουσία ενδοκυτταρικού οξειδίου του αζώτου έχει αποδειχθεί ότι αυξάνει το μέγεθος και την διατομή των τριχοθυλακίων.
• Πεπτίδια χαλκού - ο χαλκός είναι ζωτικής σημασίας για υγιή μαλλιά και υγιές δέρμα της κεφαλής. Με την εφαρμογή πεπτιδίων χαλκού, άμεσα στις περιοχές της τριχόπτωσης και αραίωσης, είναι δυνατόν να τονώσει την ανάπτυξη των μαλλιών.

Συστατικά:
Αλλαντοΐνη,
ασκορβικό,
ascorbylpalmitate,
αργινίνη,
ΒΗΤ,
3 carboxypyridine-N-oxide(οξείδιο αζώτου),
CU (πεπτίδια χαλκού)/ ZN-δεσμευτικά πεπτίδια (από CU / ZN θειικά),
EDTA,
προπυλενική γλυκόλη,
SODs

Χρήση :
8-10 σταγόνες μία ή δύο φορές την ημέρα στην περιοχή της αραίωσης
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: Proxiphen N

Σπυρο χρησιμοποιω το αντιστοιχο σαμπουαν εννοω του ιδιου γιατρου.....
nano shampoo....πολυ καλο...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proxiphen N

είναι το 1ο που μου πρότειναν Αμερικανάκια για συνδυασμό/εναλλακτικά του revivogen :-\
 

magic810

New Member
Απ: Proxiphen N

Σπύρος είπε:
είναι το 1ο που μου πρότειναν Αμερικανάκια για συνδυασμό/εναλλακτικά του revivogen :-\

και εγω εχω διαβασει πολυ καλα σχολια.....δεν ξερω ομως προσωπικα δεν το χω δοκιμασει ποτε
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Proxiphen N

ενταξει δεν ειναι ασχημο αλλα δνε πιστευω να ειναι ανωτερου τοπικον λοσιον με ντουτα και λοιπα

για αυτους που φοβουνται τα sides μπορουν να το τσεκαρουν και αυτο

περισσοτερο δεν το ψαχνω δεν το αναλύω
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα