Pierre, fue, 2853 grafts, 8/2017

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Veron

Well-Known Member
Pierre πολυ καλη δουλεια,

Θες να μας πεις τι αγωγη ακολουθησες μετα την μεταμοσχευση
Regaine ?/Φινα ?/σαμπουαν?/Βιταμινες?/
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ας μεταφερθεί το νήμα στις παρουσιάσεις μεταμοσχευσεων τις κλινικής για να είναι ομαδοποιημένα.
 

koumparos

Well-Known Member
Φενεται πολυ καλο το αποτελεσμα αλλα θελουμε και φωτος με φουλ φωτισμο οπως εβαλαν ο κονακης και ο akismulti.
 

Pierre

Member
Γεια σας παιδιά!
Ελπίζω να είστε όλοι καλά!
Ζητώ συγνώμη για την καθυστέρηση στις απαντήσεις σας, αλλά έχω μπλέξει πολύ άσχημα με την δουλειά!
Λοιπόν, ανεβάζω φώτο με ήλιο που έχω τραβήξει σε εξωτερικό χώρο, καθώς και κοντινές φώτο στο αμάξι.
Επίσης, έχω τραβήξει video εν ώρα δράσης, στεγνώνοντας τα μαλλιά με πιστολάκι. Το video θα μας βοηθήσει να δούμε την πυκνότητα αλλά και την φορά της τρίχας (δώστε μου λίγο χρόνο μόνο να το μοντάρω).
Αναμένω το feedback σας και ελπίζω να βοηθάω κανένα φίλο εδω μέσα.
Χαιρετισμούς.
 

Συνημμένα

  • Fos_aristera.jpg
    Fos_aristera.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 656
  • Fos_brosta.jpg
    Fos_brosta.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 630
  • Fos_deksia.jpg
    Fos_deksia.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 621
  • Amaksi_aristera.jpg
    Amaksi_aristera.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 599
  • Amaksi_brosta.jpg
    Amaksi_brosta.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 613
  • Amaksi_deksia.jpg
    Amaksi_deksia.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 591

Zob

Active Member
Συγχαρητηρια!
Δειχνει καλο το αποτελεσμα φιλε pierre.
Εαν θες πες μας εαν κανεις χρηση φινας ή μινοξιδιλης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Pierre

Member
Συγχαρητηρια!
Δειχνει καλο το αποτελεσμα φιλε pierre.
Εαν θες πες μας εαν κανεις χρηση φινας ή μινοξιδιλης.

Φίλε Zob σε ευχαριστώ. Το αποτέλεσμα είναι όντως πολύ καλό. Το σημαντικότερο είναι ότι έχει εκτοξεύσει την ψυχολογία μου.
Θεραπεία με minox δεν ακολουθώ για 2 λόγους:
1. Γιατί έχω ευαίσθητο-δυσανεκτικό τριχωτό και το διάλυμα μου δημιουργεί προβλήματα
2. Γιατί μου είναι πολύ δύσκολο να πειθαρχήσω στην ρουτίνα που απαιτεί η χρήση της

Φίνα δεν λαμβάνω, λόγω των πιθανών ανεπιθύμητων ενεργειών που μπορεί να έχει.
 

Pierre

Member
Στην hdc χρεώνουν όντως 3,5 e ανά μόσχευμα? Πόσο σου πήγε συνολικά φίλε Piere?

Γεια σου Lemourie, εγώ έκλεισα με 2,5 ανά μόσχευμα. Έχουν αναρτήσει απ' όσο ξέρω και κάποιες ειδικές τιμές στο forum.
Τσέκαρέ στις ανακοινώσεις κλινικών.
 

Pierre

Member
Pierre πολυ καλη δουλεια,

Θες να μας πεις τι αγωγη ακολουθησες μετα την μεταμοσχευση
Regaine ?/Φινα ?/σαμπουαν?/Βιταμινες?/

Τι παιχτούρα ήταν ο Veron ρε φιλε! Που τον θυμήθηκες? Έπαιζε για μεταγραφή και για τον Παναθηναικό ένα διάστημα!
Λοιπόν, θεραπεία με mino ή fina δεν κάνω.
Παίρνω βιταμίνες (Perfectil Plus Hair) και λούζομαι με Vichy Dercos Δερμοκαταπραϋντικό σαμπουάν εναλλάξ με το αντίστοιχο για την λιπαρή πιτυρίδα.
Γενικά προσπαθώ να κρατάω το τριχωτό μου σε καλή κατάσταση λόγω της Σμηγματορροικής Δερματίτιδας που έχω.
 

Veron

Well-Known Member
Τι παιχτούρα ήταν ο Veron ρε φιλε! Που τον θυμήθηκες? Έπαιζε για μεταγραφή και για τον Παναθηναικό ένα διάστημα!
Λοιπόν, θεραπεία με mino ή fina δεν κάνω.
Παίρνω βιταμίνες (Perfectil Plus Hair) και λούζομαι με Vichy Dercos Δερμοκαταπραϋντικό σαμπουάν εναλλάξ με το αντίστοιχο για την λιπαρή πιτυρίδα.
Γενικά προσπαθώ να κρατάω το τριχωτό μου σε καλή κατάσταση λόγω της Σμηγματορροικής Δερματίτιδας που έχω.

Πραγματικα μεγαλη παιχτουρα.
Μινοξιδιλη 2%για 7 μηνες μετα την μ.μ ?
 

Pierre

Member
Πραγματικα μεγαλη παιχτουρα.
Μινοξιδιλη 2%για 7 μηνες μετα την μ.μ ?

Έχω βάλει κατά καιρούς και μετά την μεταμόσχευση έβαλα για περίπου 1 μήνα (στον 4ο περίπου μήνα)
Ακόμα και με την 2% (μετά από προτροπή ενός καλού φίλου/φαρμακοποιου) δεν την άντεξε το τριχωτό μου.
Σε γενικές γραμμές δεν ημουν και καθόλου συνεπής φίλε Veron.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γεια σας παιδιά!
Ελπίζω να είστε όλοι καλά!
Ζητώ συγνώμη για την καθυστέρηση στις απαντήσεις σας, αλλά έχω μπλέξει πολύ άσχημα με την δουλειά!
Λοιπόν, ανεβάζω φώτο με ήλιο που έχω τραβήξει σε εξωτερικό χώρο, καθώς και κοντινές φώτο στο αμάξι.
Επίσης, έχω τραβήξει video εν ώρα δράσης, στεγνώνοντας τα μαλλιά με πιστολάκι. Το video θα μας βοηθήσει να δούμε την πυκνότητα αλλά και την φορά της τρίχας (δώστε μου λίγο χρόνο μόνο να το μοντάρω).
Αναμένω το feedback σας και ελπίζω να βοηθάω κανένα φίλο εδω μέσα.
Χαιρετισμούς.


Βρίσκεσαι στους 11 μήνες.
Πήρες ένα αξιοπρεπές κάλο αποτέλεσμα για τα grafts που έβαλες και η εικόνα σου άλλαξε προς το καλύτερο.
Από δω και πέρα μετά το χρόνο στους 18 μήνες περίπου θα δεις το μαλλάκι να γίνεται πιο ποιοτικό και να στρώνει καλύτερα.
Καλή συνεχεία φίλε!!!
 
Μπλουζα