NW stage V, - Repair F.U.T - Άνδρας 44 ετών

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ο ασθενής είχε υποβληθει σε παλαιότερο FUT, με τριγωνο hairline, πολυτριχα μοσχευματα (minigrafts) στο transition zone και ελαχιστα και καθετα μοσχευματα στο vertex transition point.
Καθοτι ο ασθενής δεν ελαμβανε αγωγή η ΑΓΑ του προχωρησε ανεμπόδιστη.
Η προηγούμενη ουλή ήταν φτωχή, με κάθετες ουλες στα σημεια που περναγε το ραμμα.
Προτιμηθηκε η τεχνική FUT πορκειμενουν να αφαιρεθει η παλαια ουλή και να συρραφεί με επιμέλεια η δότρια.
DSC09922.jpg
DSC09923.JPG
DSC09924.JPG
DSC09925(1).jpg
DSC09926.JPG
DSC09927.JPG
DSC09928.JPG
DSC09929.JPG
DSC09930.JPG
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εικόνα στου 12 μήνες.
Καποια από τα μοσχευματα που ειχαν αφαιρεθει από τα temproparietal angles δυστυχως ξαναφυτρωσαν αλλα ο ασθενής δεν ήθελε να αφαιρεθούν ούτε να τα "χτυπησει" με Laser μιας και δεν το ενοχλούσαν.

DSC06348.jpg
DSC06349.JPG
DSC06350(1).jpg
DSC06351.JPG

DSC06352.JPG
DSC06353.JPG
DSC06354.JPG
DSC06355.JPG
 

Συνημμένα

  • DSC06351.JPG
    DSC06351.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 98
Τελευταία επεξεργασία:

Gianney

Well-Known Member
Πάντως γιατρέ στην δεξιά πλευρά, τα temporal και η γωνιά συγκεκριμένα δεν φαίνεται φυσική αλλά η γωνιά φύτευσης φαίνεται καλή στα ματια μου.Να σας ρωτήσω σχετικά με τα temporal πόσα βαζεται συνήθως;
 

jacksmith

Active Member
Πραγματικά δεν θέλω να σχολιάζω καθώς η κρίση μου δεν θα φάνταζε αμερόληπτη,αλλά εδώ βλέπουμε κάτι το οποίο, ενώ έχει επισημανθεί και στο παρελθόν, επαναλαμβάνεται. Βρεγμένα μαλλιά σε φωτό πρό της μεταμόσχευσης. Νομίζω ότι αυτό δείχνει ίσως, κάποια έλλειψη σεβασμού προς το φόρουμ και τα μέλη.
 

panos1234

Well-Known Member
Πραγματικά δεν θέλω να σχολιάζω καθώς η κρίση μου δεν θα φάνταζε αμερόληπτη,αλλά εδώ βλέπουμε κάτι το οποίο, ενώ έχει επισημανθεί και στο παρελθόν, επαναλαμβάνεται. Βρεγμένα μαλλιά σε φωτό πρό της μεταμόσχευσης. Νομίζω ότι αυτό δείχνει ίσως, κάποια έλλειψη σεβασμού προς το φόρουμ και τα μέλη.

Μόνο αυτό λες?
Παρατήρησε φωτογραφίες και φωτεινότητα πριν την επέμβαση και μόλις φύτρωσε.
Πόσο δύσκολο είναι να υπάρχει σταθερός φωτισμός πριν και μετά?
Βάζει που βαζει μόνο αυτό....καντο σωστά τουλάχιστον.
IMG_20220129_155922.jpg

IMG_20220130_003421.jpg


Στο ίδιο σημείο ...με ίδιο background...δείτε εδώ διαφορά!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Είστε χρωματισμένοι και συμοσιολογοι ρε !!! Σα δεν ντρέπεστε... :p αφήστε τον γιατρό να κάνει του δουλειά του ελεύθερα ... Λειτουργεί σύμφωνα με τους γραπτούς και άγραφους νόμους του φόρουμ και δεοντολογίας κατά τον διαχειριστή... Για αυτό και δεν υπάρχουν επιπτώσεις ...ίσα ίσα .... Το ανάποδο θα έλεγα ...
 

obi one

Active Member
Πραγματικά δεν θέλω να σχολιάζω καθώς η κρίση μου δεν θα φάνταζε αμερόληπτη,αλλά εδώ βλέπουμε κάτι το οποίο, ενώ έχει επισημανθεί και στο παρελθόν, επαναλαμβάνεται. Βρεγμένα μαλλιά σε φωτό πρό της μεταμόσχευσης. Νομίζω ότι αυτό δείχνει ίσως, κάποια έλλειψη σεβασμού προς το φόρουμ και τα μέλη.
Είστε χρωματισμένοι και συμοσιολογοι ρε !!! Σα δεν ντρέπεστε... :p αφήστε τον γιατρό να κάνει του δουλειά του ελεύθερα ... Λειτουργεί σύμφωνα με τους γραπτούς και άγραφους νόμους του φόρουμ και δεοντολογίας κατά τον διαχειριστή... Για αυτό και δεν υπάρχουν επιπτώσεις ...ίσα ίσα .... Το ανάποδο θα έλεγα ...
χαχα,, το θέλεις κ εσύ το τριγωνακι σου κ την μπουγατσιτσα σου,,, οπότε γράφω: αερατος + γιωργος απο 3 τμχ ο καθένας.... εφτασεέεε... εκτός κ αν ανεβείτε πάνω κ πέσει κέρασμα δια ζώσης που λέει κ η υπουργός μας...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είστε χρωματισμένοι και συμοσιολογοι ρε !!! Σα δεν ντρέπεστε... :p αφήστε τον γιατρό να κάνει του δουλειά του ελεύθερα ... Λειτουργεί σύμφωνα με τους γραπτούς και άγραφους νόμους του φόρουμ και δεοντολογίας κατά τον διαχειριστή... Για αυτό και δεν υπάρχουν επιπτώσεις ...ίσα ίσα .... Το ανάποδο θα έλεγα ...

Καταλαβαίνω ότι έχεις "σκυλιάσει" που δεν περνάει το δικό σου αλλά τουλάχιστον μην εκτίθεσαι με αυτά που γράφεις αφού ούτε καν σκέφτεσαι τι γράφεις. Επιπτώσεις για ποιόν λόγο και για ποιόν σκοπό? Δεν κριτικάρεται από κάτω το αποτέλεσμα, δεν τονίζονται οι αδυναμίες του? Δηλαδή προτιμάς να το βλέπουν στο youtube χωρίς κανένα σχόλιο ή εδώ με πλήρη ανάλυση με απόλυτη ελευθερία από όλους?
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καταλαβαίνω ότι έχεις "σκυλιάσει" που δεν περνάει το δικό σου αλλά τουλάχιστον μην εκτίθεσαι με αυτά που γράφεις αφού ούτε καν σκέφτεσαι τι γράφεις. Επιπτώσεις για ποιόν λόγο και για ποιόν σκοπό? Δεν κριτικάρεται από κάτω το αποτέλεσμα, δεν τονίζονται οι αδυναμίες του? Δηλαδή προτιμάς να το βλέπουν στο youtube χωρίς κανένα σχόλιο ή εδώ με πλήρη ανάλυση με απόλυτη ελευθερία από όλους?
Δεν πρόκειται να συνεννοηθούμε... Άσε το .... Πάρε τον στην πλάκα ... Και τι έγινε που κριτικάρουμε τα ψέματα που λέει η τις παραπλανητικές φωτογραφίες; Αυτό το κανει αυτόματα και νόμιμο; Επειδή απλά το εντοπίζουμε ; Και το κάνει σχεδόν πάντα ... Βασικά όχι σχεδόν τώρα που το σκέφτομαι... ΠΑΝΤΑ!!! Και πρέπει να υπάρχουν τόλ πανοι και διάφοροι που θα έχουν την όρεξη και το χρόνο .... Εσύ τώρα αυτό σαν διαχειριστής δεν το τιμωρεις αλλά το λες ελευθερία του λόγου που κάνετε γιατί σας αφήνω να το πείτε .. άσε το σου λέω ... Δεν θέλεις να καταλάβεις βασικά και το γυρνάς ανάποδα σε μένα ....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανώς και καταλαβαίνω ακριβώς τι λες όπως επίσης είναι προφανές ότι δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε γιατί έχουμε άλλες αντιλήψεις. Αυτό είναι γνωστό καιρό τώρα. Απλά όσο μου απευθύνεις τον λόγο θα σου απαντάω επαναλαμβάνοντας τις απόψεις μου. Με υποχρεώνεις να το κάνω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα