NW stage IV - MET 6/11/2020-F.U.Τ. - Άνδρας 54 ετών. Αποτέλεσμα 7 μηνών

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ο Δημητρης μένει στην Αμερική (πολιτεια του Τέξας).
Επίσκεφθηκε 3 ιατρούς εκεί (Χιούστον, Ντάλλας) αλλα επειδή λογω εργασιας δεν μπορούσε σε καμία περίπτωση να
δεχθεί κούρεμα στην δότρια, οι συνάδελφοι του προτείναν εμένα στην Ελλάδα που εφαρμόζω και τεχνική FUT.
To πλάνο ήταν να προσφερουμε υψηλή κάλυψη σε μια συνεδρία

DSC08325.JPG
DSC08326.JPG
DSC08327.JPG
DSC08328.JPG
DSC08329.JPG
DSC08330.JPG
DSC08331.JPG
DSC08332.JPG
DSC08333.JPG
DSC08334.JPG
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kharmacoma

Well-Known Member
Εκτός και αν υπήρχε οικονομικό πρόβλημα είναι ελάχιστα τα grafts για το μέγεθος του προβλήματος. Ήθελε σίγουρα τα διπλάσια.
 

Gianney

Well-Known Member
Εκτός και αν υπήρχε οικονομικό πρόβλημα είναι ελάχιστα τα grafts για το μέγεθος του προβλήματος. Ήθελε σίγουρα τα διπλάσια.
Σε ερώτηση που είχα κάνει στον γιατρό σχετικά με τις συντηρητικές προσεγγίσεις,μου χε πει πως κοιτάει κυρίως το βάθος χρόνου,δηλ κρατάει καβατζα για μελλοντικες μμ που σχεδόν σίγουρα θα χρειαστούν.Εμενα προσωπικά αν με ρωτήσεις και πιστεύω η πλειοψηφία θα πούμε σαφώς και φουλ πυκνότητα τώρα και απόθεμα δοτριας για μελλον,αλλά αν δεν γίνεται ...τι κάνουμε;
 

Kostas97

Well-Known Member
Προσωπικά το αποτέλεσμα μου αρέσει. Θεωρω τα grafts που χρησιμοποιήθηκε δενουν τελεια μετα υπόλοιπα μαλλια.

Εάν ο κύριος επιθυμει περισσότερα grafts μπορει να το ζητησει από τον γιατρό και νομίζω θα τα βρουν.
 

witcher

Well-Known Member
Σε ερώτηση που είχα κάνει στον γιατρό σχετικά με τις συντηρητικές προσεγγίσεις,μου χε πει πως κοιτάει κυρίως το βάθος χρόνου,δηλ κρατάει καβατζα για μελλοντικες μμ που σχεδόν σίγουρα θα χρειαστούν.Εμενα προσωπικά αν με ρωτήσεις και πιστεύω η πλειοψηφία θα πούμε σαφώς και φουλ πυκνότητα τώρα και απόθεμα δοτριας για μελλον,αλλά αν δεν γίνεται ...τι κάνουμε;
Εδω ο ασθενής είναι 54 ετών. Δηλαδή για ποιο μελον θα κρατήσει μοσχεύματα για τα 65-70; να είναι νέος με επιθετική τριχόπτωση να δικαιολογείται η συντηρητική προσέγγιση, όχι ομως σε μεγάλης ηλικίας άτομα που πρεπει να παίρνουν το μέγιστο δυνατό αποτέλεσμα και να ξεμπερδευουν. Ετσι και αλλιως τα μοσχεύματα που θα τοποθετηθούν εκει θα μείνουν δεν χάνονται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gianney

Well-Known Member
Εδω ο ασθενής είναι 54 ετών. Δηλαδή για ποιο μελον θα κρατήσει μοσχεύματα για τα 65; να είναι νέος με επιθετική τριχόπτωση να δικαιολογείται η συντηρητική προσέγγιση, όχι ομως σε μεγάλης ηλικίας άτομα που πρεπει να παίρνουν το μέγιστο δυνατό αποτέλεσμα και να ξεμπερδευουν. Ετσι και αλλιως τα μοσχεύματα που θα τοποθετηθούν εκει θα μείνουν δεν χάνονται.
Εγώ ανέφερα απάντηση του Αναστασακη σε ερώτηση μου γενικά οχι για το συγκεκριμένο.Γενικα ο γιατρός ακολουθεί συντήρητικη προσέγγιση όπως όλοι ξέρουμε.
 

spi

Well-Known Member
Πολύ ωραίο αποτέλεσμα (καλά για την ουλή δεν το συζητάμε άψογη) όμως όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω είναι κρίμα να πάμε συντηρητικά σε ένα άτομο τόσο μεγάλης ηλικίας. Προφανώς και δεν σταματά ποτέ η ΑΓΑ όμως δεν νομίζω πως ο κύριος να έχει στο μυαλό του το μετά. Η τώρα ή ποτέ
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εκτός και αν υπήρχε οικονομικό πρόβλημα είναι ελάχιστα τα grafts για το μέγεθος του προβλήματος. Ήθελε σίγουρα τα διπλάσια.

Ο ασθενης δείχνει γεματος, έτσι δεν ειναι?
Ποιος ο λογος να βαλουμε διπλασια, που προφανως δεν βγαινουν και με ΕΝΑ FUT?

Δεν ειναι πληρες το hairline του?
Δεν ειναι απόλυατ φυσικό?
Δεν δειχνουν γεμάτες ΟΛΕΣ οι περιοχές?
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εδω ο ασθενής είναι 54 ετών. Δηλαδή για ποιο μελον θα κρατήσει μοσχεύματα για τα 65-70; να είναι νέος με επιθετική τριχόπτωση να δικαιολογείται η συντηρητική προσέγγιση, όχι ομως σε μεγάλης ηλικίας άτομα που πρεπει να παίρνουν το μέγιστο δυνατό αποτέλεσμα και να ξεμπερδευουν. Ετσι και αλλιως τα μοσχεύματα που θα τοποθετηθούν εκει θα μείνουν δεν χάνονται.

Ειναι αραιή και "σφιχτη" δότρια και δεν έδωσε περισσοτερα το strip. (βασικά, εδωσε 200 περισσοτερα από όσα υπολογιζα)
Α, και ειμαστε και στο 7μηνο....
Και ειναι ηδη γεμάτος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εγώ ανέφερα απάντηση του Αναστασακη σε ερώτηση μου γενικά οχι για το συγκεκριμένο.Γενικα ο γιατρός ακολουθεί συντήρητικη προσέγγιση όπως όλοι ξέρουμε.

Στην προκείμενη περίπτωση, αν ειχα άλλα 500 δεν θα με χαλαγε.
Αλλα ουτε ένα παραπάνω.
Υπήρχαν οι περιορισμοί της δότριας και της τεχνική που επέλεξε ο ασθενής.
 

veg

Active Member
φαινεται (επειδη παντα η ζωντανη εικονα θεωρω ειναι και η πιο διαφωτιστικη ) παρα πολυ καλο αποτελεσμα . Και πολυ ταιριαστο στην ηλικια του . Η δε τομη αψογη δεν βλεπω το κλασσικο 'μειονεκτημα' της strip εναντι της fue( οτι δεν μπορεις να εχεις πολυ κοντα μαλλια στην δοτρια εδω δειχνει οτι θα μπορουσε) . Εκεινο που δεν ξερω ειναι περαν της τεχνικης του γιατρου στην τομη , μηπως παιζει ρολο και η μοναδικοτητα του 'ασθενη ' δηλαδη ο καθε ανθρωπος αλλιως επουλωνει μια πληγη Μηπως βοηθαει σε καποιες περιπτωσεις ο ασθενης και σε καποιες αλλες το αντιθετο , με την ιδια σωστη τεχνικη η ουλη φαινεται περισσοτερο .
 
Μπλουζα