NW stage III-IV - MET 13/5/2019 - 1700 F.Us - F.U.E. - Άνδρας 29 ετών

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φωτογραφίες πριν την επέμβαση και ενώ έχει γίνει η σχεδίαση (διάφορες λήψεις). Για το συγκεκριμένο περιστατικό, η τεχνική μεταμόσχευσης μαλλιών που επιλέχθηκε είναι η τεχνική F.U.E.. Η τοποθέτηση θα γίνει στην περιοχή των κροτάφων και στην πρόσθια περιοχή. Το περιστατικό συνοδεύεται από το Operative Report.
 

Συνημμένα

  • 45left-side-before.JPG
    45left-side-before.JPG
    183.2 KB · Προβολές: 354
  • 45right-side-before.JPG
    45right-side-before.JPG
    157.3 KB · Προβολές: 350
  • front-face-before.JPG
    front-face-before.JPG
    110.5 KB · Προβολές: 331
  • front-hairline-before.JPG
    front-hairline-before.JPG
    150.6 KB · Προβολές: 384
  • front-up-crown-before.JPG
    front-up-crown-before.JPG
    153.9 KB · Προβολές: 374
  • left-side-before.JPG
    left-side-before.JPG
    163.1 KB · Προβολές: 333
  • right-side-before.JPG
    right-side-before.JPG
    162.3 KB · Προβολές: 343
  • up-before2.JPG
    up-before2.JPG
    161.3 KB · Προβολές: 368
  • AHC- CASE#3- 1700fus-O.R.1.png
    AHC- CASE#3- 1700fus-O.R.1.png
    1.7 MB · Προβολές: 362
  • AHC- CASE#3- 1700fus-O.R.2.png
    AHC- CASE#3- 1700fus-O.R.2.png
    907.2 KB · Προβολές: 422

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ολοκληρωμένο αποτέλεσμα μεταμόσχευσης μαλλιών με την τεχνική F.U.E. Ο ασθενής επισκέφθηκε την κλινική για τον τελευταίο προκαθορισμένο επανέλεγχό του αρχές Ιουνίου (13 μήνες μετά την επέμβαση). Επισυνάπτεται και φωτογραφία του Real Time Operative Report Board του περιστατικού.
Δείτε εδώ βίντεο με το αποτέλεσμα και τις εντυπώσεις του ασθενούς.
 

Συνημμένα

  • 45right-side-13monthsafter.JPG
    45right-side-13monthsafter.JPG
    174.2 KB · Προβολές: 462
  • front-face-13monthsafter.JPG
    front-face-13monthsafter.JPG
    125.1 KB · Προβολές: 434
  • front-hairline-13monthsafter.JPG
    front-hairline-13monthsafter.JPG
    138.2 KB · Προβολές: 454
  • left-side-13monthsafter.JPG
    left-side-13monthsafter.JPG
    150.2 KB · Προβολές: 457
  • up-13monthsafter.JPG
    up-13monthsafter.JPG
    139.1 KB · Προβολές: 485
  • up-crown-13monthsafter.JPG
    up-crown-13monthsafter.JPG
    148.7 KB · Προβολές: 473
  • or_table.JPG
    or_table.JPG
    125.7 KB · Προβολές: 404

vlafo

Well-Known Member
Για μια ακόμα φορά βλέπω πυκνότητα που σε ελληνική κλινική δεν έχω ξαναδεί,την υπολογίζω κατά προσέγγιση 44g-48g (1700g/36cm2)
όχι παραπάνω.Άρα υψηλή φύτρωση που είναι και το ζητούμενο επιτυγχάνεται.
Φυσικότητα επίσης άψογη (σε αντίθεση με το προηγούμενο περιστατικό ηλικίας 44 που έβαλε 3200g και ήταν ευθεία η χερλάιν του και δεν έδενε σωστά)και μια οριόθετηση της χερλάιν με αρκετή ασυμμετρία που τονίζει ακόμα περισσότερο τη φυσικότητα της.
Θα έπρεπε να βάλει περισσότερα και να μπει και πιο μέσα για να είναι ακόμα πιο πυκνό το τελικό αποτέλεσμα αλλά ίσως επειδή είναι μικρός ακόμα να μην προχώρησε.
Φωτογραφίες με τα μοσχεύματα που τοποθετηθήκανε μετά την εγχείριση θα ήτανε καλό να δούμε.
 

koumparos

Well-Known Member
Η πυκνότητα είναι πολύ δυνατή μπροστά.
Δεν ξέρω εάν θα τον ωφελήσουν τα λέιζερ(δύσκολο το βλέπω) μακροπρόθεσμα αλλά σίγουρα πρέπει να πάρει φίνα γιατί αραιώνει και στις πίσω ζώνες.Ειναι και μικρός...
 

makis25

Well-Known Member
vlafo δεν εβαλε περισσοτερα γιατι ειναι 29 με αραιωση και δε γραφει καν αν παιρνει φινα . Αν ηταν 39 με το ιδιο μαλλι θα του βαζε 2000+ αν ηταν 49 θα βαζε 2500+ . Παντως ειναι καλη δουλεια .Η καλυτερη απο αυτες που ειδαμε απο τη κλινικη μεχρι σημερα ,γνωμη μου . Σκεφτομουν μηπως η παρουσια του Αναστασακη ωθησει και αλλες κλινικες και γιατρους κτλ να κανουν το ιδιο , να παρουσιαζουν με μεγαλυτερη συχνοτητα και βλεπω μεσα σε 2 μερες αλλα 3 νηματα απο μεταμοσχευσεις σε αλλες κλινικες ανανεωθηκαν. χμ
 

makis25

Well-Known Member
κουμπαρε οι μελετες δειχνουν πως τα λειζερ δουλευουν . Απο οσα διαβαζω δεν υπαρχει αμφιβολια , θαυματα δεν κανουν, αλλα για μακροπροθεσμα οταν λες εννοεις ας πουμε 3-5 χρονια+ , τοτε θα πρεπει να περιμενουμε νεες μελετες .
 

vlafo

Well-Known Member
vlafo δεν εβαλε περισσοτερα γιατι ειναι 29 με αραιωση και δε γραφει καν αν παιρνει φινα . Αν ηταν 39 με το ιδιο μαλλι θα του βαζε 2000+ αν ηταν 49 θα βαζε 2500+ . Παντως ειναι καλη δουλεια .Η καλυτερη απο αυτες που ειδαμε απο τη κλινικη μεχρι σημερα ,γνωμη μου . Σκεφτομουν μηπως η παρουσια του Αναστασακη ωθησει και αλλες κλινικες και γιατρους κτλ να κανουν το ιδιο , να παρουσιαζουν με μεγαλυτερη συχνοτητα και βλεπω μεσα σε 2 μερες αλλα 3 νηματα απο μεταμοσχευσεις σε αλλες κλινικες ανανεωθηκαν. χμ
Ναι έτσι είναι άλλωστε το ανέφερα.
Συμφωνώ μαζί σου πως είναι η καλύτερη χερλάιν από τα τρία αναρτημένα περιστατικά .
Σε θέματα πάντως ευκρίνειας,πλήθος φωτογραφιών,που συνοδεύονται με αντίστοιχα βίντεο,η κλινική είναι χείμαρρος.
Μακάρι να πάρουνε όλοι σειρά -κλινικές-γιατροί για να συζητάμε πλέον σε άλλη βάση.
Τα λίγα αποτελέσματα που έχουν μέχρι τώρα παρουσιαστεί από την κλινική και που θα γίνουν σίγουρα περισσότερα είναι άκρως ενθαρρυντικά.
 

koumparos

Well-Known Member
Μάκη όταν δω επίσημο ιατρικό φορέα να προτείνει τα λέιζερ για θεραπεία τριχόπτωσης όπως φίνα μινο τότε θα πειστω ότι δουλεύουν.
Prp leizer μου θυμίζουν το βελονισμό για να κόψει κάποιος το τσιγάρο.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Μάκη όταν δω επίσημο ιατρικό φορέα να προτείνει τα λέιζερ για θεραπεία τριχόπτωσης όπως φίνα μινο τότε θα πειστω ότι δουλεύουν.
Prp leizer μου θυμίζουν το βελονισμό για να κόψει κάποιος το τσιγάρο.

Ο ασθενης έκανε χρηση MInoxidil 5% για 2 χρονια πριν την ΜΕΤ.
Η διαφορα που βλεπετε στα υπόλοιπα μαλλιά ειναι αποτέλεσμ προσθηκης LLLT.
Δεν ξέρω αν ειδατε το βιντεο εκτος από τις φωτος, βαζω ξανα το λινκ παρακάτω

Συμφωνω πως η ΑΝΩΤΕΡΗ βαθμιδα απόδειξης ειναι Evidence grade A1 και Level of Evidence 2.
Για την ωρα, το LLLT εχει βαθμολογηθει από 2 προσφατες και τεραστιες μετα-αναλυσεις ως
Εvidence A2 και Level of Evidence 2.

Στην ασκηση της ιατρικης μου, έχει αποδεχθει ανεκτιμητο σε ασθενείς που δεν επιθυμούν Finasteride.

Kanti V, Messenger A, Dobos G, Reygagne P, Finner A, Blumeyer A, Trakatelli M, Tosti A, Del Marmol V, Piraccini BM, Nast A, Blume-Peytavi U. Evidence-based (S3) guideline for the treatment of androgenetic alopecia in women and in men – short version. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2018 Jan;32(1):11-22
Blumeyer A, Tosti A, Messenger A, et al. Evidence-based (S3) guideline for the treatment of androgenetic alopecia in women and in men. J Dtsch Dermatol Ges. 2011;9 Suppl 6:S1-S57.



Δείτε εδώ βίντεο με το αποτέλεσμα και τις εντυπώσεις του ασθενούς.
 

GVele12

New Member
Πολύ καλό αποτέλεσμα.
Αναρωτιέμαι στα υπόλοιπα σημεία που υπάρχει αραίωση θα μπορούσε να γίνει smp ώστε να γλυτώσει ο ασθενής τη χρήση τόππικ ή θα αποτελούσε εμπόδιο σε περίπτωση επόμενης ΜΕΤ?
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ο ασθενης έκανε χρηση MInoxidil 5% για 2 χρονια πριν την ΜΕΤ.
Η διαφορα που βλεπετε στα υπόλοιπα μαλλιά ειναι αποτέλεσμ προσθηκης LLLT.
Δεν ξέρω αν ειδατε το βιντεο εκτος από τις φωτος, βαζω ξανα το λινκ παρακάτω

Συμφωνω πως η ΑΝΩΤΕΡΗ βαθμιδα απόδειξης ειναι Evidence grade A1 και Level of Evidence 2.
Για την ωρα, το LLLT εχει βαθμολογηθει από 2 προσφατες και τεραστιες μετα-αναλυσεις ως
Εvidence A2 και Level of Evidence 2.

Στην ασκηση της ιατρικης μου, έχει αποδεχθει ανεκτιμητο σε ασθενείς που δεν επιθυμούν Finasteride.

Kanti V, Messenger A, Dobos G, Reygagne P, Finner A, Blumeyer A, Trakatelli M, Tosti A, Del Marmol V, Piraccini BM, Nast A, Blume-Peytavi U. Evidence-based (S3) guideline for the treatment of androgenetic alopecia in women and in men – short version. J Eur Acad Dermatol Venereol. 2018 Jan;32(1):11-22
Blumeyer A, Tosti A, Messenger A, et al. Evidence-based (S3) guideline for the treatment of androgenetic alopecia in women and in men. J Dtsch Dermatol Ges. 2011;9 Suppl 6:S1-S57.



Δείτε εδώ βίντεο με το αποτέλεσμα και τις εντυπώσεις του ασθενούς.
Γιατρέ να ξέρεις εγώ σε περιμένω υπομονετικά να κάνεις αυτό που δεν κάνει κανείς σχεδόν πλην μιας περίπτωσης στην Ελλάδα... Να δείξεις δουλειά smp..... :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Γιατρέ να ξέρεις εγώ σε περιμένω υπομονετικά να κάνεις αυτό που δεν κάνει κανείς σχεδόν πλην μιας περίπτωσης στην Ελλάδα... Να δείξεις δουλειά smp..... :)

νομιζω δεν θα ηταν ευγενικο να "χακαρω" το ποστ για να ποσταρω φωτοσ SMP.
Αν θελετε ανοιξτε ενα αλλο νημα να σας ποσταρουμε οτι θελετε σε SMP,
SMP-Density, SMP-shave ή SMP-scar repair
 

Giorgos-3

Well-Known Member
νομιζω δεν θα ηταν ευγενικο να "χακαρω" το ποστ για να ποσταρω φωτοσ SMP.
Αν θελετε ανοιξτε ενα αλλο νημα να σας ποσταρουμε οτι θελετε σε SMP,
SMP-Density, SMP-shave ή SMP-scar repair
@CVIAL άκουσες τι είπε ο ντοκτορ .... ανέλαβε....ένα νηματακι για smp ...
 
Μπλουζα