Neutrogena T-GEL (greasy hair) ΤΕΛΟΣ!!

ikon

Member
Καλησπέρα σε όλους

Είμαι φανατικός χρήστης του T-Gel (greasy hair)
Φανατικός όμως, κόβω φλέβες!

Το απέσυραν από Ελλάδα και νομίζω ότι απεσύρθει γενικώς...

Όπως καταλαβαίνετε ζω τραγικές στιγμές...

πρώτον: Υπάρχουν άλλοι στην ίδια μοίρα? τι θα κάνουμε συνάδελφοι?
δεύτερον: Υπάρχει ισάξιο bio-dht- cleansing σαμπουάν ??
τρίτον: Μήπως απ'όξω το πουλάνε κανονικά? (δεν το πολυβρίσκω και έχω την εντύπωση ότι είναι στα τελευταία του)...

Έχει κανείς περισσότερες πληροφορίες?

Ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xk

Active Member
Απ: Neutrogena T-GEL (greasy hair) ΤΕΛΟΣ!!

κι εγω το γουσταρα αυτο το σαμπουαν,ισως το καλυτερο που εχω δοκιμασει ever εκανε τα μαλλια να λαμπουν,εδινε ογκο και προπαντος να μη λαδωνουν με τιποτα...! δε ξερω αν το απεσυραν τελικα αλλα δυστυχως ηταν υποπτο... http://www.hairlosstalk.com/hair-loss-news/News-sid-116-file-article-pageid-1.php
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Neutrogena T-GEL (greasy hair) ΤΕΛΟΣ!!

το εχω δοκιμασει και δε μπορω να πω οτι ενθουσιαστικα
αντι dht ιδιοτητες δεν ξερω αν εχει και απο ογκο δεν ειμουνα ικανοποιημενος
δηλαδη τον ογκο που μου δινει το fungoral δεν μου το εχει δωσει κανενα σαμπουαν
το hair force που χρησιμοποιω εχει μεσα καποια συστατικα που αποτι εχω διαβασει ειναι dht blockers
γενικοτερα ομως δε περιμενω πολλα απο σαμπουαν :(
 

ikon

Member
Απ: Neutrogena T-GEL (greasy hair) ΤΕΛΟΣ!!

Ωχ... μάλλον τώρα εξηγείται η "απόσυρση"....
δεν είμαστε καλά....

το fungoral το χρησιμοποιώ και εγώ αλλά όχι για κάθε μέρα..
 

takis7

New Member
Απ: Neutrogena T-GEL (greasy hair) ΤΕΛΟΣ!!

xk είπε:
κι εγω το γουσταρα αυτο το σαμπουαν,ισως το καλυτερο που εχω δοκιμασει ever εκανε τα μαλλια να λαμπουν,εδινε ογκο και προπαντος να μη λαδωνουν με τιποτα...! δε ξερω αν το απεσυραν τελικα αλλα δυστυχως ηταν υποπτο... http://www.hairlosstalk.com/hair-loss-news/News-sid-116-file-article-pageid-1.php
μπορεις να κανεις μια ελευθερη μεταφρασημε δικα σου λογια.Το λεω γιατι εδω υπαρχουν και μη γλωσσομαθής επιστήμονες οπως εμείς 8)
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Neutrogena T-GEL (greasy hair) ΤΕΛΟΣ!!

takis7 είπε:
μπορεις να κανεις μια ελευθερη μεταφρασημε δικα σου λογια.Το λεω γιατι εδω υπαρχουν και μη γλωσσομαθής επιστήμονες οπως εμείς 8)

Λέει ότι η πίσσα λιθανθράκων (coal tar) σε μεγάλες ποσότητες είναι καρκινογόνο, αλλά σε περιεκτικότητες σαμπουάν κάτω απο 1% το FDA λέει ότι είναι ασφαλή. Μία οργάνωση της Καλιφόρνιας (όπου η νόμοι περί ασφάλειας των προιόντων είναι πιο αυστηροί) μήνυσε περισσότερους από 20 κατασκευαστές σαμπουάν όπου χρησιμοποιούν το coal tar σε συστατικό στα σαμπουάν τους, ώστε να βάλουν προιδοποιητικές ετικέτες στα προιόντα τους. Οι κατασκευαστές αρνήθηκαν να το κάνουν αυτό. Περίπου αυτά λέει :p
 

JackSheppard

New Member
Απ: Neutrogena T-GEL (greasy hair) ΤΕΛΟΣ!!

Κι εγω το χρησιμοποιουσα εδω και 2 χρονια. Ειναι ιδεα μου, ή μονο η αμερικανικη εκδοση περιειχε coal tar? Νομιζω πως το ευρωπαικο ηταν με piroctone olamine και γι αυτο το αναζητησα εξαρχης. Τωρα χρησιμοποιω ενα σαμπουαν για λιπαρα μαλλια του κορε με φασκομηλο κ urtica.
 
Μπλουζα