...my journey's just begun [FUE]

hater_of_baldness

Active Member
Hello σε όλους!

Νομίζω πως πλέον ηρθε η σειρά μου να μπω στο club των μεταμοσχευμένων, κάτι που με απασχολεί από το 2004! Μπορεί να μην έχω κλείσει ακόμα την κλινική την οποία θα εμπιστευτώ, όμως βρίσκομαι ήδη σε συνομιλίες με H*C, M*RC και D*I. Σκοπεύω το πολύ μέχρι τον Ιανουάριο να έχω πραγματοποιήσει την εγχείρηση.

Λίγα πράγματα για εμένα
Ονομάζομαι Βαγγέλης, είμαι 30 ετών, το hairloss pattern μου είναι 3V και βάση γονιδίων μάλλον προς 5άρι με βλέπω να οδηγούμαι. Θεραπίες δεν κάνω, και θα προτιμούσα να μην κάνω ούτε στο μέλλον.

Προσδοκίες από τη μεταμόσχευση
Ένα pattern-3 κεφάλι full of hair (δηλαδή μια καλή hairline και στο υπόλοιπο όχι ορατά bald spots) με μέτρια πυκνότητα, καθώς το look του κοντού μαλλιού μου αρέσει. Σχετικά με τη μεταμόσχευση με ενδιαφέρει μόνο FUE και υπολογίζω αυτή τη στιγμή να χρειάζομαι ~2.500 μοσχεύματα στο front, καθώς και ~500 στο Vertex.

Επόμενα βήματα
Να μάθω όσα περισσότερα μπορώ σχετικά με τις 3 κλινικές που προανέφερα, να εμπιστευτώ μία και τελικά να κλείσω τη συνεδρία (ή συνεδρίες) για μέσα στο Δεκέμβρη (ιδανικά).

Αυτά προς το παρόν. Σκοπεύω να ενημερώνω το συγκεκριμένο νήμα με σχόλια, περιγραφές και φωτογραφίες σε κάθε βήμα και εύχομαι σε ένα χρόνο από τώρα να post-άρω φωτογραφίες με το επιθυμητό τελικό αποτέλεσμα.

...and my journey's just begun!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikoskale

New Member
hater_of_baldness είπε:
Hello σε όλους!

Νομίζω πως πλέον ηρθε η σειρά μου να μπω στο club των μεταμοσχευμένων, κάτι που με απασχολεί από το 2004! Μπορεί να μην έχω κλείσει ακόμα την κλινική την οποία θα εμπιστευτώ, όμως βρίσκομαι ήδη σε συνομιλίες με H*C, M*RC και D*I. Σκοπεύω το πολύ μέχρι τον Ιανουάριο να έχω πραγματοποιήσει την εγχείρηση.

Λίγα πράγματα για εμένα
Ονομάζομαι Βαγγέλης, είμαι 30 ετών, το hairloss pattern μου είναι 3V και βάση γονιδίων μάλλον προς 5άρι με βλέπω να οδηγούμαι. Θεραπίες δεν κάνω, και θα προτιμούσα να μην κάνω ούτε στο μέλλον.

Προσδοκίες από τη μεταμόσχευση
Ένα pattern-3 κεφάλι full of hair (δηλαδή μια καλή hairline και στο υπόλοιπο όχι ορατά bald spots) με μέτρια πυκνότητα, καθώς το look του κοντού μαλλιού μου αρέσει. Σχετικά με τη μεταμόσχευση με ενδιαφέρει μόνο FUE και υπολογίζω αυτή τη στιγμή να χρειάζομαι ~2.500 μοσχεύματα στο front, καθώς και ~500 στο Vertex.

Επόμενα βήματα
Να μάθω όσα περισσότερα μπορώ σχετικά με τις 3 κλινικές που προανέφερα, να εμπιστευτώ μία και τελικά να κλείσω τη συνεδρία (ή συνεδρίες) για μέσα στο Δεκέμβρη (ιδανικά).

Αυτά προς το παρόν. Σκοπεύω να ενημερώνω το συγκεκριμένο νήμα με σχόλια, περιγραφές και φωτογραφίες σε κάθε βήμα και εύχομαι σε ένα χρόνο από τώρα να post-άρω φωτογραφίες με το επιθυμητό τελικό αποτέλεσμα.

...and my journey's just begun!

Καλημέρα και από μένα φίλε νομίζω οτι έχεις επιλέξεις τις καλύτερες γιά μένα κλινικές προσωπικά εγώ έχω μιλήσει με την h*c μου μου φάνηκε αρκετά αξιόπιστη και μέσα στο forum είδα αρκετά καλές δουλείες ,άλλα και οι άλλες που προ ανάφερες είναι πολύ καλές από οτι ξέρω όποια όμως και να επιλέξεις να το ψάξεις καλά

σου εύχομαι κάθε επιτυχία σε οτι αποφασίσεις επίσης ανέβασε καμιά φώτο να πάρουμε μια ιδέα για το πρόβλημα.
 

n094

Active Member
Το σημαντικό είναι ότι πήρες την απόφαση, όλα τα άλλα θα έρθουν... αν γονιδιακά σε βλέπεις για 5άρι πρέπει να κινηθείς συντηρητικά, αν και από την πολύ ωραία εισαγωγή σου νομίζω ότι και ο ίδιος το έχεις καταλάβει. Ελπίζω να έχεις το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.
 

Flosk

Well-Known Member
Καλη επιτυχια φιλε μου σου ευχομαι, η περιπτωση σου μου θυμιζει τη δικη μου. Ειμαι και γω 30αρης εκανα μμ στα 28 βεβαια αλλα ημουν επισης 3V και παω για 5αρι.Να κινηθεις συντηρητικα συμφωνω και γω καιανεβασε και καμια φωτο οποτε μπορεσεις..
 

kostashair

New Member
Σου εύχομαι και γω καλή επιτυχία για ένα αποτέλεσμα με το οποίο θα είσαι ευχαριστημένος σε όποια κλινική επιλέξεις!
 
Μπλουζα