Minoxidil-Laboratoires Castalia-Benovate

scott13

New Member
Παιδια καλησπερα! Ειμαι νεος στο φορουμ και θα ηθελα την βοηθεια και την.. εμπειρια σας πανω στο θεμα της μινοξιδιλης! Γενικα τους τελευταιους 2 μηνες ειχα μια απροσμενη τριχοπτωση(δεν ειχα ξαναεμφανισει ποτε) και ανησυχησα αρκετα! εβρισκα μεχρι και 45-50 τριχες στο μαξιλαρι!!! αλλα και στο μπανιο αρκετες! Απο σημερα ξεκινησα λοσιον που μου προτεινε ο δερματολογος minoxidil target 5% μαζι με μια Lotion Antichute(Castalia)και μια benovate! Τη λοσιον αυτη(μιγμα των τριων) μου ειπε να τη χρησιμοποιω μερα παρα μερα για δυο μηνες. θα ηθελα τα φωτα σας στα εξης:
-Με την μινοξιδιλη τι παιζει ακριβως οσον αφορα την αποτελεσματικοτητα? Εχω ακουσει οτι κανει δουλεια αλλα λενε οτι αν τη σταματησεις ξαναεμφανιζεις το προβλημα της τριχοπτωσης! Και σε μενα η χορηγια του γιατρου ειναι για 2 μηνες. μετα τι κανω? Huh

- Δεν ξερω αν γνωριζει κανεις τη δευτερη (Lotion antichute) αν γνωριζει θα ηθελα να μου πει αποψεις και εμπειριες απο τη χρηση του! μου κανει εντυπωση αυτα που ακουσα για το συγκεκριμενο σκευασμα. Δηλαδη οτι ειναι πολυ καλη και γ αυτο ειναι τοσο ακριβη( 45 ευρω!!!)Exclamation

-Οσον αφορα το μαλλι μου εχω καποιο ανοιγμα στους κροταφους,ειμαι στα 22 χρονια και δεν ξερω αν ολο αυτο ειναι μια α/α η κατι εποχικο-παροδικο. Ισως το πρωτο. Ο πατερας μου εχει εχει ανοιχτους κροταφους επισης αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν η κληρονομικοτητα προερχεται απο αυτον παρολο που στους δερματολογους που εχω παει με εχουν ρωτησει για τον πατερα μου!

Να στε καλα και συγνωμη αν κουρασα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα