Minoxidil τρίχες πάνω από τα μάγουλα κοντά στα μάτια??..

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Minoxidil τρίχες πάνω από τα μάγουλα κοντά στα μάτια??..

mindtrapper είπε:
Πιστεύω η φίλη σου μάλλον έχει μπερδευτεί επειδή οι ξυρισμένες τρίχες φυτρώνουν με επίπεδη άκρη η οποία φθείρεται με τον καιρό λόγω τριβής και τις κάνει πιο απαλές.

Οι ξυρισμένες και "πειραγμένες" λέει τρίχες είναι πιο δυνατές γιατί "σκοτώνονται" πιο δύσκολα από το laser. Υπό την έννοια ότι μπορεί να χρειαστεί να τις κάψεις περισσότερες φορές από τις αξύριστες για να μην ξαναβγούν...
Να σου πω την αλήθεια ο λόγος που το είχα συζητήσει μαζί της ήταν γιατί είχα κάτι τριχούλες ανάμεσα στα φρύδια τις οποίες έβγαζα με τσιμπιδάκι (ωχ ... για metrosexual ακούγεται αυτό :chinscratch )
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mindtrapper

Member
Απ: Minoxidil τρίχες πάνω από τα μάγουλα κοντά στα μάτια??..

tropheus είπε:
Οι ξυρισμένες και "πειραγμένες" λέει τρίχες είναι πιο δυνατές γιατί "σκοτώνονται" πιο δύσκολα από το laser. Υπό την έννοια ότι μπορεί να χρειαστεί να τις κάψεις περισσότερες φορές από τις αξύριστες για να μην ξαναβγούν...
Να σου πω την αλήθεια ο λόγος που το είχα συζητήσει μαζί της ήταν γιατί είχα κάτι τριχούλες ανάμεσα στα φρύδια τις οποίες έβγαζα με τσιμπιδάκι (ωχ ... για metrosexual ακούγεται αυτό :chinscratch )

Μπορεί να αναπτύσσουν ανοσία στο μήκος κύματος του laser αλλά να βγαίνουν σχετικά ίδιες, τι να πω. Δεν είναι και ιδιαίτερα σημαντικό θέμα για να μας καίει πάντως.

Άσε τα φρύδια και εγώ με τσιμπίδι τα βγάζω κάθε φορά που ξυρίζω το κεφάλι. Γουλί κρανίο και unibrow δε λέει :D
 

Jakard

New Member
Απ: Minoxidil τρίχες πάνω από τα μάγουλα κοντά στα μάτια??..

mindtrapper είπε:
[quote author=tropheus link=topic=1985.msg36807#msg36807 date=1278683951]
Οι ξυρισμένες και "πειραγμένες" λέει τρίχες είναι πιο δυνατές γιατί "σκοτώνονται" πιο δύσκολα από το laser. Υπό την έννοια ότι μπορεί να χρειαστεί να τις κάψεις περισσότερες φορές από τις αξύριστες για να μην ξαναβγούν...
Να σου πω την αλήθεια ο λόγος που το είχα συζητήσει μαζί της ήταν γιατί είχα κάτι τριχούλες ανάμεσα στα φρύδια τις οποίες έβγαζα με τσιμπιδάκι (ωχ ... για metrosexual ακούγεται αυτό :chinscratch )

Καλα αν ειναι θα παω να κανω χαλαουα να πιασω και κανα κολαρακι η μπουτακι χα0χα0χα0

Μπορεί να αναπτύσσουν ανοσία στο μήκος κύματος του laser αλλά να βγαίνουν σχετικά ίδιες, τι να πω. Δεν είναι και ιδιαίτερα σημαντικό θέμα για να μας καίει πάντως.

Άσε τα φρύδια και εγώ με τσιμπίδι τα βγάζω κάθε φορά που ξυρίζω το κεφάλι. Γουλί κρανίο και unibrow δε λέει :D
[/quote]
 

nlar

New Member
Απ: Minoxidil τρίχες πάνω από τα μάγουλα κοντά στα μάτια??..

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ πέρυσι άρχισα θεραπεία με μινοξιδίλη (kirkand) και το fungoral( το χρησιμοποιώ για άλλο λόγω εδώ και 15 χρόνια) και μετά από 3-4 μήνες παρατήρησα ότι είχα αναπτύξει μία σειρά από μικρές τριχούλες πάνω από τα φρύδια και στα μάγουλα. Το θέμα είναι ότι δεν είχαν βγει καθόλου τρίχες εκεί που ήθελα στους κροτάφους :( έτσι μετά από 10 περίπου μήνες χρήσεις σταμάτησα τη μνοξιδίλη αφού δεν υπήρχαν αποτελέσματα παρά μόνο παρενέργειες. :-[
Βασικά βρήκα μία αποτριχωτίκη-ενυδατική κρέμα για το πρόσωπο που με βάση αυτά που λέει η εταιρία που την κυκλοφορεί, κάνει αποτρίχωση στο πρόσωπο μετά από 3-4 μήνες ….ίσως την αγοράσω κάποια στιγμή όταν θα έχω χρήματα, δεν θέλω να γεμίσω τρίχες στο πρόσωπο και να μην έχω στους κροτάφους.
Σήμερα εδώ και δύο μήνες ξεκίνησα πάλι μινοξιδήλη και fungoral στη θεραπέια συμπεριέλαβα αυτή τη φορά και το proscar καθώς και την κρέμα airol (τρετινοίνη). Αυτή τη φορά φαίνετε πως τα πράγματα είναι πιο αισιόδοξα αν και είναι ακόμα νωρίς για να μιλήσω με βεβαιότητα, βλέπω σε κάποια σημεία στους κροτάφους μικρές λεπτές τρίχες
 

Nikoς

Member
Απ: Minoxidil τρίχες πάνω από τα μάγουλα κοντά στα μάτια??..

Ο φιλος tropheus λεει οτι η μινοξ μετα απο 1μισι δυο χρονο παυει να δουλευει.

Δηλαδη δεν κανει πια regrowth ή πεφτουν και αυτα που εβγαλες?
 

sovagg

New Member
Απ: Minoxidil τρίχες πάνω από τα μάγουλα κοντά στα μάτια??..

Nikoς είπε:
Ο φιλος tropheus λεει οτι η μινοξ μετα απο 1μισι δυο χρονο παυει να δουλευει.

Δηλαδη δεν κανει πια regrowth ή πεφτουν και αυτα που εβγαλες?

Μαλλον εννοει κ τα 2 φιλε μου..
 

Nikoς

Member
Απ: Minoxidil τρίχες πάνω από τα μάγουλα κοντά στα μάτια??..

8α δουμε του χρονου λοιπον φιλοι μου 8)
 

Jakard

New Member
Απ: Minoxidil τρίχες πάνω από τα μάγουλα κοντά στα μάτια??..

mindtrapper είπε:
[quote author=tropheus link=topic=1985.msg36807#msg36807 date=1278683951]
Οι ξυρισμένες και "πειραγμένες" λέει τρίχες είναι πιο δυνατές γιατί "σκοτώνονται" πιο δύσκολα από το laser. Υπό την έννοια ότι μπορεί να χρειαστεί να τις κάψεις περισσότερες φορές από τις αξύριστες για να μην ξαναβγούν...
Να σου πω την αλήθεια ο λόγος που το είχα συζητήσει μαζί της ήταν γιατί είχα κάτι τριχούλες ανάμεσα στα φρύδια τις οποίες έβγαζα με τσιμπιδάκι (ωχ ... για metrosexual ακούγεται αυτό :chinscratch )


σαν τον hitman ενα πραμα δηλαδη .

Μπορεί να αναπτύσσουν ανοσία στο μήκος κύματος του laser αλλά να βγαίνουν σχετικά ίδιες, τι να πω. Δεν είναι και ιδιαίτερα σημαντικό θέμα για να μας καίει πάντως.

Άσε τα φρύδια και εγώ με τσιμπίδι τα βγάζω κάθε φορά που ξυρίζω το κεφάλι. Γουλί κρανίο και unibrow δε λέει :D
[/quote]
 

billy91

Member
Απ: Minoxidil τρίχες πάνω από τα μάγουλα κοντά στα μάτια??..

κι εγώ έχω :p
δεν με ενοχλουν τις ξυριζω και ειμαι 0κ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα