Minoxidil σε χάπι

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άναξ

New Member
Θεος, κανει δουλεια τουλαχιστον;
Κάτι έκανε αλλά πολύ λιγότερο απ΄ όσο λένε. Η διαφορά ήταν κυρίως στη δότρια, στη ζώνη τριχόπτωσης δεν είδα ορατή διαφορά. Το χρησιμοποιώ καμιά 20 μήνες. Έφτασα μέχρι 10mg, δεν είδα διαφορά και κατέβηκα στα 5.

edit: Για τα κακά αποτελέσματα μπορεί να φταίει και το γεγονός ότι δεν χρησιμοποιώ το κανονικό χάπι
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλά αστειεύεστε τώρα; Τοπική μινοξ δια στόματος;Τοσο απερισκεπτη και επιπόλαιη κίνηση πρώτη φορά ακούω.Ξέρεις ότι μπορεί να προκληθεί σοβαροτατο θέμα υγείας;Τι ακούμε ρε..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Καλά αστειεύεστε τώρα; Τοπική μινοξ δια στόματος;Τοσο απερισκεπτη και επιπόλαιη κίνηση πρώτη φορά ακούω.Ξέρεις ότι μπορεί να προκληθεί σοβαροτατο θέμα υγείας;Τι ακούμε ρε..
Φιλε Νικ αυτα κανει η πολυ πληροφορια απο Redit Medit κλπ.
 

dlazaros

Well-Known Member
Κάτι έκανε αλλά πολύ λιγότερο απ΄ όσο λένε. Η διαφορά ήταν κυρίως στη δότρια, στη ζώνη τριχόπτωσης δεν είδα ορατή διαφορά. Το χρησιμοποιώ καμιά 20 μήνες. Έφτασα μέχρι 10mg, δεν είδα διαφορά και κατέβηκα στα 5.

edit: Για τα κακά αποτελέσματα μπορεί να φταίει και το γεγονός ότι δεν χρησιμοποιώ το κανονικό χάπι
Δεν μου έκανε εντύπωση που πίνεις την τοπική, υπάρχει μέθοδος για να αφαιρέσεις την γλυκόλη και αμα το ακολουθήσεις τουλάχιστον δεν έχει δυσάρεστα αποτελέσματα στο συκώτι σου και στα νεφρά. Αυτό που πρέπει να δείς είναι οτι άφησες 20 μήνες να περάσουν με κάτι που δεν δούλεψε για να το καταλάβεις και να αλλάξεις σχήμα. 6 μήνες, δεν κάνει αλλάζει. Άμα είσαι τόσο δυναμικός, Avodart 0,5mg κάθε μέρα για 1 μήνα και μετά 3 φορές την εβδομάδα. Σε 6 μήνες τα ξαναλέμε για το εαν θα ξαναβάλεις κάτι άλλο ξανά στο σώμα σου με τα αποτελέσματα που θα δείς (και θα τα δείς 100%, δεν υπάρχει ίσως...). Καλή χρονιά!
 

Άναξ

New Member
Δεν μου έκανε εντύπωση που πίνεις την τοπική, υπάρχει μέθοδος για να αφαιρέσεις την γλυκόλη και αμα το ακολουθήσεις τουλάχιστον δεν έχει δυσάρεστα αποτελέσματα στο συκώτι σου και στα νεφρά. Αυτό που πρέπει να δείς είναι οτι άφησες 20 μήνες να περάσουν με κάτι που δεν δούλεψε για να το καταλάβεις και να αλλάξεις σχήμα. 6 μήνες, δεν κάνει αλλάζει. Άμα είσαι τόσο δυναμικός, Avodart 0,5mg κάθε μέρα για 1 μήνα και μετά 3 φορές την εβδομάδα. Σε 6 μήνες τα ξαναλέμε για το εαν θα ξαναβάλεις κάτι άλλο ξανά στο σώμα σου με τα αποτελέσματα που θα δείς (και θα τα δείς 100%, δεν υπάρχει ίσως...). Καλή χρονιά!
Αυτό που χρησιμοποιώ εγώ δεν έχει προπυλενογλυκόλη. Απλώς δεν το είπα, διότι δεν το θεώρησα σημαντικό, αφού η προπυλενογλυκόλη (PG) χρησιμοποιείται στο ηλεκτρονικό τσιγάρο καθώς και ως πρόσθετο σε τρόφιμα και αναψυκτικά.
Όσον αφορά τα υπόλοιπα, η ΟΜ σίγουρα δούλεψε στη δότρια και στις τρίχες του σώματος, γένια βλεφαρίδες κλπ., αλλά σίγουρα δεν έλυσε το πρόβλημα στη ζώνη τριχόπτωσης Στα φόρουμ συχνά γράφεται ότι η ΟΜ είναι κάτι σαν μαγικό φάρμακο που το παίρνεις και ξεχνάς την ΑΑ. Βάσει της εμπειρίας μου δεν μπορώ να το υποστηρίξω αυτό. Ενδεχομένως, αν δεν έπαιρνα την ΟΜ μέσα σε αυτούς τους 20 μήνες να ήμουν πολύ χειρότερα απ` ό,τι τώρα. Δεν μπορώ να το ξέρω αυτό. Μπορώ όμως να πω ότι διατήρησα όσα είχα, και ίσως είχα και κάποια ισχνή επανέκφυση.
Avodart παίρνω ήδη εδώ και πάνω από ένα χρόνο μαζί με ΟΜ (και όχι μόνο). Σίγουρα δε σταμάτησε την τριχόπτωση.
Αυτά από ΄μένα και ας μείνουμε εφεξής επί του θέματος. Καλή χρονιά.
 

valia3

New Member
1 mg μπορεί να στο φτιάξει εργαστήριο φαρμακείου φτανει να στο δώσει σε απλή χειρόγραφη συνταγή ο δερματολόγος σου. Τώρα τοπικό διάλυμα από το στόμα αυτό δεν είχα ακούσει ακόμα... Κ έχω ακούσει Κ διαβάσει πολλά. Είμαι στον 5ο μήνα Κ Ακόμα δεν μπορώ να πω αν βοηθάει γτ έπεσα σε post covid τριχόπτωση που ακολούθησε ολοκαύτωμα...
 

valia3

New Member
1 mg μπορεί να στο φτιάξει εργαστήριο φαρμακείου φτανει να στο δώσει σε απλή χειρόγραφη συνταγή ο δερματολόγος σου. Τώρα τοπικό διάλυμα από το στόμα αυτό δεν είχα ακούσει ακόμα... Κ έχω ακούσει Κ διαβάσει πολλά. Είμαι στον 5ο μήνα Κ Ακόμα δεν μπορώ να πω αν βοηθάει γτ έπεσα σε post covid τριχόπτωση που ακολούθησε ολοκαύτωμα...
update: μετά απο ένα χρόνο χρήσης, το σταματάω γιατί δεν έχω δεί κάποια βελτίωση αξιόλογη ή διαφορά. κρίμα...
 

witcher

Well-Known Member
1 mg μπορεί να στο φτιάξει εργαστήριο φαρμακείου φτανει να στο δώσει σε απλή χειρόγραφη συνταγή ο δερματολόγος σου. Τώρα τοπικό διάλυμα από το στόμα αυτό δεν είχα ακούσει ακόμα... Κ έχω ακούσει Κ διαβάσει πολλά. Είμαι στον 5ο μήνα Κ Ακόμα δεν μπορώ να πω αν βοηθάει γτ έπεσα σε post covid τριχόπτωση που ακολούθησε ολοκαύτωμα...
πρέπει να αυξήσεις τη δόση σε τουλάχιστον 2.5 mg για να βγάλεις συμπέρασμα και μετά πας και στο 5mg αν δεν σου βγαλει παρενέργειες.
 
Μπλουζα