Mεταβαση απο rogaine foam σε kirkland foam

jimys

Member
υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει αυτη τη μετάβαση;; σκεφτομαι να τη κανω για οικονομικους λογους.. για όσους την έκαναν ποιες ήταν οι εντυπώσεις;; υπήρξε σέντινγκ;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

k11

New Member
jhmmys είπε:
υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει αυτη τη μετάβαση;; σκεφτομαι να τη κανω για οικονομικους λογους.. για όσους την έκαναν ποιες ήταν οι εντυπώσεις;; υπήρξε σέντινγκ;;

Έχω δοκιμάσει αφρό kirkland, rogaine και regaine.Η καλύτερη σε αίσθηση που αφήνει στο μαλί μου είναι η Regaine και είναι η πιο ευρέως διαδεδομένη.Η rogaine είναι λίγο φθηνότερη αλλά αφήνει έντονη μυρωδιά αλκοόλης στο κεφάλι και ξηραίνει περισσότερο την τρίχα.Θα το πρόσεξες κι εσύ φαντάζομαι.Ο kirkland δουλεύει αλλά σε μένα προκαλούσε έντονη ταχυπαλμία.Ισως γιατί δεν τον τσιγκουνευόμουν λόγω φθήνιας και έβαζα μπόλικο.
Η εμπειρία μου λέει οτι σε αυτή την περίπτωση "ότι πληρώνεις παίρνεις"
Αγόραζε συσκευασίες των 3 ή 6 μπουκαλιών θα σου έρθει φθηνότερα.
 

jimys

Member
k11 είπε:
jhmmys είπε:
υπάρχει κάποιος που να έχει κάνει αυτη τη μετάβαση;; σκεφτομαι να τη κανω για οικονομικους λογους.. για όσους την έκαναν ποιες ήταν οι εντυπώσεις;; υπήρξε σέντινγκ;;

Έχω δοκιμάσει αφρό kirkland, rogaine και regaine.Η καλύτερη σε αίσθηση που αφήνει στο μαλί μου είναι η Regaine και είναι η πιο ευρέως διαδεδομένη.Η rogaine είναι λίγο φθηνότερη αλλά αφήνει έντονη μυρωδιά αλκοόλης στο κεφάλι και ξηραίνει περισσότερο την τρίχα.Θα το πρόσεξες κι εσύ φαντάζομαι.Ο kirkland δουλεύει αλλά σε μένα προκαλούσε έντονη ταχυπαλμία.Ισως γιατί δεν τον τσιγκουνευόμουν λόγω φθήνιας και έβαζα μπόλικο.
Η εμπειρία μου λέει οτι σε αυτή την περίπτωση "ότι πληρώνεις παίρνεις"
Αγόραζε συσκευασίες των 3 ή 6 μπουκαλιών θα σου έρθει φθηνότερα.
με πια σειρα τα χρησιμοποιησες; εχεις δικιο οτι οντως αφηνει εντονη μυρωδια και τα ξηραινει πολυ , αλλα το αντεχω αυτο , οσον αφορα τη τριχοπτωση ειδες διαφορα με ολα αυτα :/
 

Bouklas

Well-Known Member
Πρωτοξεκίνησα θεραπεία με 3 μήνες rogaine foam, και μετά συνέχισα για όσο συνέχισα (8-9 μήνες) σε kirklnad foam, αρχικά δοκιμαστικά παρήγγειλα 3 μήνες kirkland να δω αν μου κάνει αλλιώς να εμενα μια για πάντα με rogaine. Λοιπόν καμια αλλαγή ποτε στην μετάβαση, ούτε shedding ούτε τίποτα, λες και συνέχιζα με rogaine ήτανε. Επίσης το kirklnad μου λάδωνε κατά πολύ λιγότερο το μαλλί από ότι το rogaine.
 

jimys

Member
κοιτώντας τα συστατικά τους βλέπω ότι διαφορά τους είναι η γλυκερίνη, ξέρει κανείς ποιός είναι ο ρόλος της;
 

zafi1988

Member
jimys είπε:
jimys είπε:
κοιτώντας τα συστατικά τους βλέπω ότι διαφορά τους είναι η γλυκερίνη, ξέρει κανείς ποιός είναι ο ρόλος της;

κάποιος;; :blush:

Μπορει να σου προκαλεσει αλλεργια η προπυλενογλυκολη αντιθετα με την γλυκερινη που ειναι πολυ πιο φιλικη στο δερμα των περισσοτέρων χρηστών απλά
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
jimys είπε:
jimys είπε:
κοιτώντας τα συστατικά τους βλέπω ότι διαφορά τους είναι η γλυκερίνη, ξέρει κανείς ποιός είναι ο ρόλος της;

κάποιος;; :blush:

η γλυκερινη και η προπυλαινογλυκολη υπαρχει για απορροφηση.
ομως δεν ειναι οι μοναδικες ουσιες που το κανουν.
δηλαδη αν μια μινοξ δεν εχει καμια απο τις δυο δεν σημαινει οτι δεν αποροφαται,καθως παντα κατι βαζουν για το θεμα αυτο
 

jimys

Member
kapa είπε:
jimys είπε:
jimys είπε:
κοιτώντας τα συστατικά τους βλέπω ότι διαφορά τους είναι η γλυκερίνη, ξέρει κανείς ποιός είναι ο ρόλος της;

κάποιος;; :blush:

η γλυκερινη και η προπυλαινογλυκολη υπαρχει για απορροφηση.
ομως δεν ειναι οι μοναδικες ουσιες που το κανουν.
δηλαδη αν μια μινοξ δεν εχει καμια απο τις δυο δεν σημαινει οτι δεν αποροφαται,καθως παντα κατι βαζουν για το θεμα αυτο
ευχαριστώ πολύ !!αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω ! :)
 
Μπλουζα