kostakis

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kostakis

New Member
Γεια σας παιδια!!!Καταρχήν,συγχαρητηρια για το forum......Μολις γραφτηκα.Εδω και καμποσο καιρο σας εχω ''ανακαλυψει'',και εγινα μελος γιατι μου φανηκε πολυ εγκυρο και ανεξαρτητο το site..Ελπιζω να βοηθηθω και να βοηθησω ,αν μπορω...
Ειμαι 24 χρονων.Το προβλημα μου αφορα την περιοχη των κροταφων κυριως,και σε πολυ μικροτερο βαθμο τα αλλα συνηθη σημεια....Χρησιμοποιησα καπσουλες φιναστεριδης 1mg εδω και 1,5 χρονο σχεδον,μεχρι πριν απο 1 μηνα,και εδω και 3 χρονια regaine 5%, ομως με πολλα διαστηματα αποχης(πραγματικος χρονος χρησης, ο μισος σχεδον δηλαδη),λογω του οτι ειχα προβλημα κνησμου εντονο,και για πρακτικους λογους επισης....Εχω 2 ερωτηματα σε πρωτη φαση: 1ον ,εχω διαβασει και στο forum και αλλου για το spectral dnc-l,και το εχω υποψιν μου κυριως για τη πρακτικοτητα του(επειδη ειναι σε κρεμωδη μορφη,ενω το regaine σταζει),και λογω των πολλων συστατικων σε ενα,που αναφερει(dht blockers σε συνδυασμο με regrowth).....Γνωριζει σχετικα καποιος φιλος ,αν εχει αποτελεσματα...?Προσωπικα,ειναι πλεονεκτημα για μενα το οτι ειναι σε κρεμωδη μορφη ,γιατι απειρες φορες με το regaine παρελειπα δοσεις,λογω του σταξιματος του επειδη επρεπε μετα να φυγω απο το σπιτι αμεσως κλπ...) .
2ον, θα ηθελα να μαθω ,εαν μπορει να απαντηθει τετοια γενικη ερωτηση, εαν υπαρχει καποιο διαστημα ασφαλες ,χρησης της φιναστεριδης(για 1mg παντα)....Εδω και ενα μηνα την εκοψα,και μαλλον θα ξαναρχισω γιατι εχω ηδη δει επιστροφη της τριχοπτωσης.....Δεν ειχα καποιες ιδιαιτερες παρενεργειες,(τουλαχιστον αντιληπτες απο μενα),απλα ρωταω επειδη εχω διαβασει παρα πολλα,οπως ολοι, και καταλαβαινετε....Ευχαριστω εκ των προτερων και συγγνωμη για το μεγεθος του κειμενου....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα