KAΛΗΣΠΕΡΑ!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

talleco

New Member
Καλησπέρα σας,και συγχαρητηρια σε ολους για τη πολυ καλη δουλεια :) ειμαι newbie στο forum,η ηλικία μου είναι 25,αλλα παλιουρας στην καραφλιαση :p τα μαλλια μου τα ειχα μακρια και αρχισαν να πεφτουν(3 χρονια πριν) so τα εκοψα αλλα συνεχισαν να πεφτουν και τωρα τελευταια πιο εντονα και αρχισει να γινεται ορατο το θεμα :-\ παππουδες/μπαμπας ηταν/ειναι γυαλιστεροι 8) οποτε μαλλον ειναι κληρονομικο το θεμα..πριν αρχισω οποιαδηποτε αγωγη ή φάρμακα,και επειδη θεωρω οτι πρέπει να αντιμετωπιζουμε το θεμα σαν παθηση κ οχι με "γιατροσοφια",θα ηθελα να με συμβουλεψετε για ενα καλο δερματολογο οπου θα μπορεσω να εξακριβωσω τι παιζει με το μαλλι.. σε περιπτωση που δεν θεωρειτε σωστο να αναφερετε ονοματα δημοσια στειλτε pm..thanx προκαταβολικα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

talleco

New Member
Απ: KAΛΗΣΠΕΡΑ!

ps: ξυρισα τα μαλλια μου δοκιμαστικα για να δω τι λεει, και εκτος του οτι μοιαζω με τον ραουλ μπραβο (μπλιαχ!! :'( χαθηκε να μοιαζω στον gabriel ;D ) παρατηρησα και κατι κοκκινιλες στο κεφαλι μου!! οποτε pls για πειτε κανενα δερματολογο!!!
 

Άκης

Administrator
Απ: KAΛΗΣΠΕΡΑ!

Φίλε μου, γεια σου καταρχάς.
Από που είσαι βασικά; Δεν νομίζω να είναι ότι καλύτερο το να μπεις σε forum να ψάξεις για δερματολόγο, από το να πας και να κοιτάξεις στην περιοχή σου ποιους έχεις...
 

talleco

New Member
Απ: KAΛΗΣΠΕΡΑ!

γεια χαρα!απο αθηνα ειμαι,ν.σμυρνη μενω.εχω βρει δερματολογο στη περιοχη,απλα δεν ξερω αν πρεπει να εχει καποια εξειδικευση για να διαγνωσει αν το προβλημα ειναι κληρονομικο/άλλο, και γι'αυτο το ρωταω στο forum μηπως με διαφωτισετε :)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: KAΛΗΣΠΕΡΑ!

όποιος και να'ναι ο δερματολόγος,μπορεί να διαγνώσει ανδρ. αλωπεκία - δεν ζητάμε να να μας λύσει και το πρόβλημα :2m:
 

talleco

New Member
Απ: KAΛΗΣΠΕΡΑ!

καλησπερα κ παλι! λοιπον εκλεισα ραντεβου σε δερματολογο, αν και 99% ειναι κληρονομικο το θεμα, οποτε δε περιμενω να ακουσω τιποτα καινουργιο..αυτο που με προβληματιζει συμφωνα με αυτα που διαβαζω στο forum ειναι το εξης:
ρε παιδια οι περισσοτεροι απ'οσο βλεπω εχουν προβλημα σε κροταφους/μπροστα γενικα. εγω εχω μεν καποια αραιωση μπροστα και στους κροταφους, και γενικα οι τριχες στο hairline ειναι αδυναμες, αλλα το μεγαλο προβλημα το εχω στο crown..εχει αρχισει και γυαλιζει για τα καλα εκει πισω! :-\ σκεφτομαι να αρχισω θεραπεια με big3, αφου βεβαια επιβεβαιωσει και ο δερματολογος οτι προκειται για ΑΑ, αλλα θελω να ρωτησω αν εχετε δει καποιο ειδος θεραπειας που να ταιριαζει περισσοτερο σε αραιωση στο crown παρα σε κροταφους κλπ...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: KAΛΗΣΠΕΡΑ!

οι θεραπείες περισσότερο στοχεύουν την κορυφή παρά τους κροτάφους-τα περισσότερα προϊόντα του εξωτερικού το διευκρινίζουν :chinscratch
 

talleco

New Member
Απ: KAΛΗΣΠΕΡΑ!

Σπύρος είπε:
οι θεραπείες περισσότερο στοχεύουν την κορυφή παρά τους κροτάφους-τα περισσότερα προϊόντα του εξωτερικού το διευκρινίζουν :chinscratch
ok thanx.θα ξαναποσταρω συντομα μολις με δει ο δερματολογος να σας πω για τη διαγνωση,και μια ιδεα που εχω για να μπορεσει να ερχεται πιο φτηνα η minox σε ολους εμας! ;) bb :)
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: KAΛΗΣΠΕΡΑ!

talleco είπε:
[quote author=Σπύρος link=topic=915.msg17202#msg17202 date=1252055284]

και μια ιδεα που εχω για να μπορεσει να ερχεται πιο φτηνα η minox σε ολους εμας! ;) bb :)

προσεχε μονο μη πεις καμμια μλκια....γιατι θα πεσει φατουρο!!!! :knup: :knup: χαχα :p
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα