HOMEMADE ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΕ COPPER PEPRIDES - PROCYANIDIN OLIGOMERS ΓΙΑ REGROWTH

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

baybars

New Member
Ηello everybody!
Μιας και φετος ειναι η χρονια των Homemades, μολις μου ηρθε μια ιδεα :

Σκεφτομαι να κανω μια natural homemade lotion για regrowth, με βάση τα procyanidin oligomers & copper peptides. Στην ουσια, σκεφτομαι να δημιουργησω μονος μου μια λοσιον με συστατικα σχεδον παρομοια της Spectral RS, αλλα με μικροτερο κοστος. Ελπιζω οι γνωμες σας (και κυριως αυτες του Ακη - Παναγιωτη - Σπυρου) να βοηθησουν τοσο εμενα, οσο και ολους οσοι σκεφτονται να την δοκιμασουν σπιτι τους. Τι θα ηθελα να μαθω λοιπον :

1. Σε τι ποσοτητες να χρησιμοποιηθουν αυτα τα 2 συστατικα στο διαλυμα της lotion?
2. Τι αλλα συστατικα με συμβουλευετε να συμπεριλαβω επιπροσθετα (π.χ. alcohol για καλυτερη απορροφηση, απιονισμενο νερο, κ.τ.λ....)
3. Κατα ποσο ειναι ευκολο να βρει ολα τα παραπανω κανεις στο φαρμακειο της γειτονιας του, η στο internet?

Περιμενω τις γνωμες ολων οσοι γνωριζουν σχετικα. :beerc :
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: HOMEMADE ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΕ COPPER PEPRIDES - PROCYANIDIN OLIGOMERS ΓΙΑ REGROWTH

Μπάααααα χλωμό το βλέπω ...
Κατά καιρούς έχω δει φόρμουλες και πατέντες σχετικές με το θέμα αλλά όλες κατέληξαν σε αποτυχία :(
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: HOMEMADE ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΕ COPPER PEPRIDES - PROCYANIDIN OLIGOMERS ΓΙΑ REGROWTH

πάρε και βάλε ξεχωριστά τα εναλλακτικά growth stimulants και δες έμπρακτα(σε κάμποσους μήνες) τι σου κάνει-πολύ ασταθή είναι δ/τα ιδιοκατασκευών...
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: HOMEMADE ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΕ COPPER PEPRIDES - PROCYANIDIN OLIGOMERS ΓΙΑ REGROWTH

baybars είπε:
Ηello everybody!
Μιας και φετος ειναι η χρονια των Homemades, μολις μου ηρθε μια ιδεα :

Σκεφτομαι να κανω μια natural homemade lotion για regrowth, με βάση τα procyanidin oligomers & copper peptides. Στην ουσια, σκεφτομαι να δημιουργησω μονος μου μια λοσιον με συστατικα σχεδον παρομοια της Spectral RS, αλλα με μικροτερο κοστος. Ελπιζω οι γνωμες σας (και κυριως αυτες του Ακη - Παναγιωτη - Σπυρου) να βοηθησουν τοσο εμενα, οσο και ολους οσοι σκεφτονται να την δοκιμασουν σπιτι τους. Τι θα ηθελα να μαθω λοιπον :

1. Σε τι ποσοτητες να χρησιμοποιηθουν αυτα τα 2 συστατικα στο διαλυμα της lotion?
2. Τι αλλα συστατικα με συμβουλευετε να συμπεριλαβω επιπροσθετα (π.χ. alcohol για καλυτερη απορροφηση, απιονισμενο νερο, κ.τ.λ....)
3. Κατα ποσο ειναι ευκολο να βρει ολα τα παραπανω κανεις στο φαρμακειο της γειτονιας του, η στο internet?

Περιμενω τις γνωμες ολων οσοι γνωριζουν σχετικα. :beerc :
κοιτα αυτο το site εχει καποιες καλες συνταγες
http://www.qdbd.com/hair_loss_treatment_1.htm
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: HOMEMADE ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΕ COPPER PEPRIDES - PROCYANIDIN OLIGOMERS ΓΙΑ REGROWTH

Georgex6
το qdbd απο παλια το θυμαμαι το ιδιο εμεινε καμια ανανεωση στα ιδια εμεινε

baybars
βρες τα συστατικα και μετα συζηταμε για ποσοτητες
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα