hi proscar

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

elixir

New Member
ιασας φιλοι μου αρχιζα να παιρνο πο proscar to 1/5του χαπιου εδο και 1,5 μηνα περιπου χρησημοποιω επισης και το σαμπουν foungoral και μινιλοξιδι 2 φορεσ την ημερα το θεμα ειναι οτι τα μαλλια μου αρχιζαν και αραιωσαν πιο πολι μιπος πρεπει να σταματησω το proscar,α και αν οχι ποτε ειναι η καλυτερη ορα να παρω το proscar μολισ ξυπναω με αδειο στομαχη η δεν εχει σημασια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: hi proscar

γειά χαρά!
η έντονη και απότομη τριχόπτωση την 4-6 εβδομάδα χρήσης proscar είναι θετικό σημάδι για την συνέχεια της θεραπείας-λέγεται shedding και είναι τρίχες που έτσι και αλλιώς θα έπεφταν τις επόμενες ημέρες του μήνα(πέφτουν χωρίς να νεκρώνεται ο θύλακας)

η καλύτερη ώρα λήψης είναι το πρωί(χωρίς ιδιαίτερη αιτιολογία) και δεν έχει σχέση με/χωρίς φαγητό
 

Leone

Active Member
Απ: hi proscar

Φιλε Σπυρο ποτε να περιμενουμε να σταματησει τελειως η τριχοπτωση με τη χρηση του proscar?Eγω ειμαι στις 16 μερες τωρα που το ξεκινησα.Ευτυχως δεν παρατηρω καποια απο τα sides μεχρι τωρα.Τι πιθανοτητες εχω να τα εμφανισω και ποτε?Να αναμενω αποτομο sheding τη 3 και 4 εβδομαδα?Τελος ολα τα μαλλια που εχασα αυτο το τριμηνο να ελπιζω οτι θα τα αποκτησω και παλι με τη big3?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: hi proscar

σύμφωνα με την MERCK shedding παρατηρείται 4-6 εβδομάδα χρήσης και ως τον 6-8 μήνα σταματά η τριχόπτωση και αρχίζει πύκνωση-regrowth έως 12-16 μήνα

τα μαλλιά του shedding θα έπεφταν έτσι και αλλιώς τις επόμενες 100 ημέρες,οπότε δεν είναι από τις περιοχές αραίωσης

αν έχεις ακόμα ενεργά θυλάκια σε λήθαργο,πρέπει να περιμένεις και regrowth τον 8-12-16 μήνα => υπομονή,επιμονή και τύχη ;)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: hi proscar

το πρωι σπυρο λενε οτι η τεστοστερονη ειναι ανεβασμενη στον ανθρωπο ισως για αυτο να σου κανει καλυτερη δουλεια

αλλα δεν πιστευω οτι ειναι τετοια η διαφορα αν το παρει μεσημερι σχεδον καμια θα ελεγα

αυτα ειναι για αυτους που πεζουν με λεπτομεριες οι οποιες δεν κανουν διαφορα ομως
 

VAMPIRIA

Member
Απ: hi proscar

βαζω revivogen εδω και 3,5 μηνες και εχω αρχισει εδω και 10 μερες proscar, θα εχω έντονη και απότομη τριχόπτωση την 4-6 εβδομάδα λογο χρήσης proscar?
η λογο revivogen που περασα απο αυτο το σταδιο δεν θα εχω?
 

YPOMONETIKOS

New Member
Απ: hi proscar

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ...
ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΚΑΛΑ?
ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 3ο ΜΗΝΑ ΧΡΗΣΗΣ ΦΙΝΑΣ 1ΜG/ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΕΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΑΝ ΚΑΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΑΛΛΑΓΗ..ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΥΣΙΟΛΙΚΑ ΜΟΥ ΟΡΙΑ.ΟΠΟΤΕ ΣΥΝΕΧΙΖΩ.ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΓΕΜΙΣΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΠΙΑ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΑΡΑΙΩΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΚΕΙ...(ΟΥΤΕ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.)ΤΩΡΑ ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ.

ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΠΑΛΙΑ ΕΧΩ ΜΙΚΡΗ ΑΡΑΙΩΣΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕΣΑ ΑΠΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ HAIRLINE....ΛΟΙΠΟΝ,ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΚΟΜΑ ΟΣΟ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ (ΜΙΚΡΗ) ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΡΙΧΑ ΕΚΕΙ,ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΤΡΙΧΑ ΑΠΤΟ ΘΥΛΑΚΑ..ΒΕΒΑΙΑ, ΝΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΛΛΙΑ ΑΠΛΑ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΡΑΙΑ...ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΤΗΝ ΦΑΛΑΚΡΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΚΑΘΩΣ ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ 26.
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΒΑΖΩ REGAINE.ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΛΟΣΙΟΝ.ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΜΟΝΟ ΦUNGORAL 2%,ΦΙΝΑ 1MG,ΙΠΠΟΦΑΕΣ.

ΠΟΣΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΓΕΜΙΣΕΙ Η ΜΠΡΟΣΤΙΝΗ ΜΕΣΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ,ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΠΥΚΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΥΠΑΡΧΟΝΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΥΚΝΑ ΕΚΕΙ???ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΝΑ ΕΧΟΥΝ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΑΙΑ ΜΙΚΡΑ ΣΗΜΕΙΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΟΧΙ ΟΣΟ ΤΑ ΑΛΛΑ....ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 3 ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ??ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΒΑΖΩ ΜΟΝΟ ΡΕΓΑΙΝΕ ΕΚΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ??
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: hi proscar

YPOMONETIKOS είπε:
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ...
ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΚΑΛΑ?
ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 3ο ΜΗΝΑ ΧΡΗΣΗΣ ΦΙΝΑΣ 1ΜG/ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΕΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΔΕΙΞΑΝ ΚΑΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΑΛΛΑΓΗ..ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ ΟΡΙΑ.ΟΠΟΤΕ ΣΥΝΕΧΙΖΩ.
εύγε αρχηγόπουλο!!!
keep finasteriding ;)


[quote author=YPOMONETIKOS link=topic=663.msg10908#msg10908 date=1239456182]
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΓΕΜΙΣΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΠΙΑ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΑΡΑΙΩΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΚΕΙ...(ΟΥΤΕ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΟΝ ΗΛΙΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.)
:eek: και πάλι μπράβο!
-ανέβασε καμία φωτο πριν/μετά


[quote author=YPOMONETIKOS link=topic=663.msg10908#msg10908 date=1239456182]
ΤΩΡΑ ΠΑΜΕ ΣΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ.
ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΠΑΛΙΑ ΕΧΩ ΜΙΚΡΗ ΑΡΑΙΩΣΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕΣΑ ΑΠΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ HAIRLINE....ΛΟΙΠΟΝ,ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΚΟΜΑ ΟΣΟ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ (ΜΙΚΡΗ) ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΡΙΧΑ ΕΚΕΙ,ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΤΡΙΧΑ ΑΠΤΟ ΘΥΛΑΚΑ..ΒΕΒΑΙΑ, ΝΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΛΛΙΑ ΑΠΛΑ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΡΑΙΑ...ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΤΗΝ ΦΑΛΑΚΡΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΚΑΘΩΣ ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ 26.
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΒΑΖΩ REGAINE.ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΛΟΣΙΟΝ.ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΜΟΝΟ ΦUNGORAL 2%,ΦΙΝΑ 1MG,ΙΠΠΟΦΑΕΣ.

ΠΟΣΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΓΕΜΙΣΕΙ Η ΜΠΡΟΣΤΙΝΗ ΜΕΣΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ,ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΠΥΚΝΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΥΠΑΡΧΟΝΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΥΚΝΑ ΕΚΕΙ???ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΝΑ ΕΧΟΥΝ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΑΙΑ ΜΙΚΡΑ ΣΗΜΕΙΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΟΧΙ ΟΣΟ ΤΑ ΑΛΛΑ....ΜΗΠΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 3 ΜΗΝΑ ΤΩΡΑ??ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΒΑΖΩ ΜΟΝΟ ΡΕΓΑΙΝΕ ΕΚΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ??

αυτό είναι το πιο δύσκολο σημείο άρχοντα-θέλει χρόνο και πολύ υπομονή
σίγουρα είναι μειονέκτημα που δεν βάζεις μινοξ., αλλά αν έχεις υπομονή θα στα δώσει τέλος του χρόνου η φινα

πρότασή μου για μπροστά είναι το double A - γρήγορα και ορατά αποτελέσματα ;)
 

YPOMONETIKOS

New Member
Απ: hi proscar

σπυρο,το double-a που μου προτεινες,που θα το βρω και πως θα το φτιαξω αν δεν υπαρχει??παρεπεμψε με καπου να το ψαξω ο ιδιος.σε ευχαριστω.ειναι καλα να το βαζω μονο βραδυ???
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: hi proscar

φιλε αφου παιρνεις φιναστεριδη δεν θα πω ειναι περιτη η τοπικη ντουταστεριδη

αλλα ειναι προτιμοτερο τουλαχιστον για 6 μηνες να βαζεις regaine
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: hi proscar

YPOMONETIKOS είπε:
σπυρο,το double-a που μου προτεινες,που θα το βρω και πως θα το φτιαξω αν δεν υπαρχει??παρεπεμψε με καπου να το ψαξω ο ιδιος.σε ευχαριστω.ειναι καλα να το βαζω μονο βραδυ???
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,383.0.html
εγώ το βάζω πρωί - δεν λαδώνει και έχει απόλυτη απορρόφηση ;)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα