HELP

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Margie

New Member
Σκέφτομαι να ξεκινήσω θεραπείες σε κάποια κλινική μαλλιών. Μπορείτε να μου πείτε αν έχει κάποια σχέση η εποχή; Δηλαδή λόγω καλοκαιριού, ήλιος, ζέστη, θάλασσα κτλ, κατά πόσο θα επηρρέαζαν το αποτέλεσμα; Είναι προτιμότερο να ξεκινούσα φθινόπωρο;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xDante

Member
Απ: HELP

Margie είπε:
Σκέφτομαι να ξεκινήσω θεραπείες σε κάποια κλινική μαλλιών. Μπορείτε να μου πείτε αν έχει κάποια σχέση η εποχή; Δηλαδή λόγω καλοκαιριού, ήλιος, ζέστη, θάλασσα κτλ, κατά πόσο θα επηρρέαζαν το αποτέλεσμα; Είναι προτιμότερο να ξεκινούσα φθινόπωρο;

τι είδους θεραπείες έχεις στο μυαλό σου ? (δεν πιστέυω να είναι τπτ mambo jumbo)
 

pavlos

Member
Απ: HELP

Αν ειναι να πας στα La...li....cl.. που σε βαζουν κατω απο το L;azer και περιμενεις το θαυμα αστο την πατησα και εγω και μου εφαγαν και 1200 euro τα α.....ια ουτε καν δεν υπαρχει τετοιου ειδους λυση με τους απατεωνες!!! δες θεραπειες εδω στο site και κανε τον σταυρο σου :worshipper και περιμενε να ερθει η καραφλα σιγα - σιγα ;)
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: HELP

θα συμφωνήσω με τον pavlo, @Margie καλύτερα να κάνεις κάποια θεραπεία με τα προιόντα που προτείνει το site και αν θες να συμβουλευτής και κάποιον δερματολόγο.
 

Margie

New Member
Απ: HELP

Η κλινική που απευθύνθηκα, πιστεύω, είναι σοβαρή και από τις πιο παλιές στην αγορά. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω το όνομά της... Δεν έχει καμία σχέση με lazer και τέτοια. Εβδομαδιαίες επισκέψεις θα κάνω, όπου για 2 ώρες θα ασχολούνται με τα μαλλιά μου με διάφορες lotions, μάσκες και σίγουρα κάποιο μασάζ. Απο κει και πέρα θα υπάρχει και δουλειά για το σπίτι λογικά..
 

pavlos

Member
Απ: HELP

Margie αν εχεις Ανδρογενετική αλωπεκία δες τις θεραπειες των παιδιων που εχουν γινει ιατροι οι περισσοτεροι και σιγουρα θα δεις αποτελεσμα , εκει που θα πας και θα σου βαζουν losion και κουραφεξαλα αφου σου φανε οσα σου φανε μετα η μονη δουλεια για το σπιτι που θα πρεπει να κανεις ειναι να βαζεις logo στα μαλλια για να μεινουν στην θεση τους. :p
 

Margie

New Member
Απ: HELP

crossfire99 είπε:
[quote author=Blindfold link=topic=2932.msg52677#msg52677 date=1304880819]
μήπως τα αρχικά της είναι FH;

Κοβω τη φινα αν δεν ειναι η f.... h....
[/quote]

χαχα, με τίποτα δε θα πήγαινα στη F...H !!!! Τα αρχικά της είναι B....K
 

Margie

New Member
Απ: HELP

Η αλήθεια είναι ότι κανείς δε μπορεί να πει με σιγουριά τι έχω. Κάτι σαν διάχυτη αραίωση... Η οποία ξεκίνησε μετά από κάτι αποτυχημένα extensions που έβαλα και μερικοί είπαν ότι είναι μη αναστρέψιμο αυτό που έπαθα.. ???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Maria

New Member
Απ: HELP

Margie Μακρια από B... K... έχω πάει κι είδα τα μάτια τους να γυαλίζουν για να σε πιάσουν πελάτη, οι άνθρωποι είναι αεριτζήδες, η υπέυθυνη που μίλησα όταν τη ρώτησα τι έχει σπουδάσει, αν είναι δερματολόγος κλπ., μου είπε ότι έχει τελειώσει ακαδημία μαλλιών!! Κόψε απάντηση,βγάλε συμπέρασμα...
Κάτι σαν την ακαδημία μάγων του Harry Potter δηλαδή... την καλημέρισα κι έφυγα... Μη σπαταλάς χρήμα σε κομπογιαννίτες. Προτιμότερο είναι να τα σπαταλήσεις σε δερματολόγους.. και διάβασε εδώ μέσα να ανοίξεις τα μάτια σου, να μη σε πιάνουν αδιάβαστη...
 

Margie

New Member
Απ: HELP

Ευχαριστώ για την ενημέρωση @Maria.

Πήγα σε δερματολόγο και μου έδωσε : Anastim ampules της Ducray, Anacaps caps της Ducray και Ceramides shampoo της ?Intermiz? (δεν βγάζω και τα γράμματα!) Τα έχει χρησιμοποιήσει κανείς, γνωρίζει????

Επίσης μου είπε, ότι είναι πολύ δύσκολο να ξαναβγάλω μαλλιά, εξαιτίας των extensions... :(

Μήπως να έκανα καμιά μύνηση στο κομμωτήριο, έστω να βγάλω τα λεφτά που θα δίνω για θεραπείες!!?? :tease: :D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα