FUE στην...Τουρκία

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

jim250781

Member
Ψάχνοντας γενικά για καλά FUE αποτελέσματα, είδα τυχαία κάποια περιστατικά από Τουρκία.

Εκτός από τον Kesser που έχει αναφερθεί, είδα 2 κλινικές που κάνουν πολύ καλή δουλειά ( τουλάχιστον σε όσα περιστατικά είδα...)

Οι κλινικές είναι :

1) http://www.asmed.com.tr/en/home ( χρεώνει 2 ευρώ το graft με FUE)
2)http://www.fueturkey.com/eng/index.html ( χρεώνει 3,5 ευρώ το graft με όλα τα έξοδα μέσα, ή 3 ευρώ και τα έξοδα δικά σου)

Οι σελίδες τους λόγω ενός νόμου, όπως λένε, δεν έχουν φωτογραφίες.

Αλλά ψάχνοντας σε διάφορα φόρουμ είδα αρκετά.

Το θέμα το κάνω πιο πολύ για να δω εάν κάποιος έχει ψαχτεί με τις εν λόγω κλινικές και αν έχει δει ΚΑΚΑ αποτελέσματα....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: FUE στην...Τουρκία

Γεια χαρά σε όλους!

Οι δυο κλινικές asmed k fueturkey μου είναι γνωστες. Επειδή κάποιος φίλος μου έστειλε pm ρωτώντας για την κλινική asmed, καλύτερα να απαντήσω εν συντομία εδώ, έτσι ώστε οι πληροφορίες να είναι προσβάσιμες k για άλλους ενδιαφερομενους.

Ο υπεύθυνος χειρουργος στην κλινική asmed είναι ο Dr Κoray, ο οποιος είναι k ιδιοκτητης της. Την κλινική την έχει αρκετά χρονια, στην αρχή έκανε μονο FUT επεμβάσεις, έπειτα k FUE, και τώρα μονο FUE.

Οποιος ενδιαφέρεται να δει αποτελέσματα του μπορεί να ψαχτεί στο γερμανικό forum, πιο πολλά όμως υπάρχουν στο ισπανικό. K στα δυο τον έχουν αποδεχτεί, στο ισπανικό πιο πολύ απ ότι στο γερμανικό. Αυτό φυσικά είναι k θέμα marketing...Από αυτά που έχω διαβάσει, η ατμόσφαιρα τις κλινικής k το "service" είναι καλά (ευρωπαϊκά στάνταρ), k επίσης προσπαθούν να μείνουν ευχαριστημένοι οι πελάτες τους. Αξιοσημείωτο επίσης το γεγονός ότι εδώ k κάτι μήνες συνεργάζεται με τον γερμανό "σύμβουλο μεταμοσχεύσεων" A. Κrämer, ο οποιος θεωρείτε στον γερμανόφωνο χώρο κάτι σαν guru ότι αφορά τις μεταμόσχευσης.

Σχετικά με τον τρόπο εργασίας: Ο Κoray απλά επιβλέπει, όλη η δουλειά - από εξαγωγή μέχρι εμφύτευση - γίνεται από το προσωπικό του. Αυτό δεν πρέπει να είναι οπωσδήποτε αρνητικό, αλλα καλο είναι να το γνωρίζει κάποιος...Τα αποτελέσματα του: κατά τη γνώμη μου μέτρια.

Ο φίλος που μου έστειλε pm αναφέρει την "δελεαστική τιμή" των 2€/graft. Όντως η τιμή είναι δελεαστική, ο τρόπος σκέψης όμως λάθος! Επίσης με ρωτάει αν ακούστηκε κάτι το αρνητικό. Ναι, υπήρχαν κάνα δυο FUT (!) σκάνδαλα. Τα θύματα πληρώθηκαν k το θέμα έληξε. Όταν πήγαν κάποιοι να τον προωθήσουν k εγώ ξαναέβγαλα στην επιφάνεια ένα από αυτά τα σκάνδαλα πέσαν πάνω μου να με φάνε...
 

jim250781

Member
Απ: FUE στην...Τουρκία

Ωραίες πληροφορίες φίλε και ενδιαφέρουσες....

Έχεις κάποιο λινκ να δούμε το "σκηνικό" αυτό...
Σε καμία περίτπωση για επιβεβαιώση των λεγόμενων σου...Απλά για να δούμε και εμείς τι έχει παιχτεί....

Για την άλλη κλινική έχεις κάποια πληροφόρηση?

Ρωτάω επειδή σε βλέπω ψαγμένο με Τουρκία και έχεις κάνει και επέμβαση εκεί στον Κεσέρ....
 
Απ: FUE στην...Τουρκία

jim250781 είπε:
Έχεις κάποιο λινκ να δούμε το "σκηνικό" αυτό...
Σε καμία περίτπωση για επιβεβαιώση των λεγόμενων σου...Απλά για να δούμε και εμείς τι έχει παιχτεί....

θα πρέπει να ψάξω στο γερμανικό forum...όχι όμως σήμερα.

Για την άλλη κλινική έχεις κάποια πληροφόρηση?

Κάτι γνωρίζω k για αυτούς...Επίσης μου έγινε από τον εκπρόσωπο τους πρόταση συνεργασίας...τώρα όμως δεν ευκαιρώ, μόλις βρω χρόνο θα απαντήσω.
 

baldasar

New Member
Απ: FUE στην...Τουρκία

Trixofilos είπε:
[quote author=jim250781 link=topic=1879.msg34628#msg34628 date=1275657419]
Έχεις κάποιο λινκ να δούμε το "σκηνικό" αυτό...
Σε καμία περίτπωση για επιβεβαιώση των λεγόμενων σου...Απλά για να δούμε και εμείς τι έχει παιχτεί....

θα πρέπει να ψάξω στο γερμανικό forum...όχι όμως σήμερα.

Για την άλλη κλινική έχεις κάποια πληροφόρηση?

Κάτι γνωρίζω k για αυτούς...Επίσης μου έγινε από τον εκπρόσωπο τους πρόταση συνεργασίας...τώρα όμως δεν ευκαιρώ, μόλις βρω χρόνο θα απαντήσω.
[/quote]
καλημερα trixofilos για την αλλη Τουρκικη κλινικη Transmed εχεις υποψιν σου κατι?ακουγεται πως δουλευει σωστα και παλι με προσιτες τιμες.
 
Απ: FUE στην...Τουρκία

Η απολογία του Koray

θα πρέπει να διαβάσετε όλο το θέμα για να καταλάβετε πάνω-κάτω τι παίχτηκε (κάποιος πήγε για 2500 grafts FUT, ανέβασε έπειτα φωτό στο forum k κάποιοι user του εξήγησαν πως είναι αδύνατον να γίνει εξαγωγή 2500 grafts από strip 12cm...)

Εδώ γίνετε μια συζήτηση σχετικά με αυτό το θέμα...
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: FUE στην...Τουρκία

Trixofilos είπε:
Η απολογία του Koray

θα πρέπει να διαβάσετε όλο το θέμα για να καταλάβετε πάνω-κάτω τι παίχτηκε (κάποιος πήγε για 2500 grafts FUT, ανέβασε έπειτα φωτό στο forum k κάποιοι user του εξήγησαν πως είναι αδύνατον να γίνει εξαγωγή 2500 grafts από strip 12cm...)

Εδώ γίνετε μια συζήτηση σχετικά με αυτό το θέμα...

Θελει κωδικούς για να μπεις.
 

kwstakos

New Member
Απ: FUE στην...Τουρκία

εγω σκεφτομαι να παω στου κεσερ αλλα δεν ειμαι σιγουρος ακομα και εχω και αμφιβολιες..στο youtube εχω δει καποια εντυπωσιακα αποτελεσματα του που με λιγα γραφτσ ειχε φανταστικο αποτελεσμα αν γνωριζετε περισσοτερα γιαυτον το γιατρο πειτε μου.........ευχαριστω....
 

mindtrapper

Member
Απ: FUE στην...Τουρκία

kwstakos είπε:
εγω σκεφτομαι να παω στου κεσερ αλλα δεν ειμαι σιγουρος ακομα και εχω και αμφιβολιες..στο youtube εχω δει καποια εντυπωσιακα αποτελεσματα του που με λιγα γραφτσ ειχε φανταστικο αποτελεσμα αν γνωριζετε περισσοτερα γιαυτον το γιατρο πειτε μου.........ευχαριστω....

Μπορεί να βγάζει πολύτριχα θυλάκια με σχετικά μεγάλο punch και γι αυτό δίνει καλό coverage. Προσωπικά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι περισσότερη σημασία έχει να μάθει κάποιος πόσες τρίχες του έβαλε ο γιατρός παρά πόσα grafts. Τα grafts μπορεί να τα χωρίζουν μετά σε μικρότερες ομάδες και να βγάζουν τρελά νούμερα χωρίς διαφορά στο αποτέλεσμα.

Δεν τον έχω ψάξει πολύ τον συγκεκριμένο, οπότε δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει. Το μόνο σίγουρο είναι ότι όσοι δεν πρόλαβαν το δολάριο στα down του θα ψάξουν για ευρωπαϊκές κλινικές πιο πολύ τώρα.
 

jim250781

Member
Απ: FUE στην...Τουρκία

Trixofilos είπε:
Η απολογία του Koray

θα πρέπει να διαβάσετε όλο το θέμα για να καταλάβετε πάνω-κάτω τι παίχτηκε (κάποιος πήγε για 2500 grafts FUT, ανέβασε έπειτα φωτό στο forum k κάποιοι user του εξήγησαν πως είναι αδύνατον να γίνει εξαγωγή 2500 grafts από strip 12cm...)

Εδώ γίνετε μια συζήτηση σχετικά με αυτό το θέμα...

Για την hairlinceclinic που επικεφαλής είναι ο Dr. Ozgur έχεις κάποια πληροφορία?

Υ.Γ Αν έχεις και κάτι σε ....αγγλικό ακόμα καλύτερα ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: FUE στην...Τουρκία

kwstakos είπε:
εγω σκεφτομαι να παω στου κεσερ αλλα δεν ειμαι σιγουρος ακομα και εχω και αμφιβολιες..στο youtube εχω δει καποια εντυπωσιακα αποτελεσματα του που με λιγα γραφτσ ειχε φανταστικο αποτελεσμα αν γνωριζετε περισσοτερα γιαυτον το γιατρο πειτε μου.........ευχαριστω....

μη περνεις το youtube σαν γνωμονα ωστε να αποφασισεις που να πας......αλλα τα φορουμ.....που εχουν πολλα περισσοτερα περιστατικα.....
Ωστοσο λες οτι εισαι nw6.......και ο κεσερ προφανος δε θα σε αναλαβει......γιατι κανει μονο φυε....
κι εχω ακουσει οτι αν καποιος ειναι πανω απο nw4 δε τον αναλαμβανει κ του προτεινει να παει για στριπ......
 
Απ: FUE στην...Τουρκία

jim250781 είπε:
Ψάχνοντας γενικά για καλά FUE αποτελέσματα, είδα τυχαία κάποια περιστατικά από Τουρκία.

Εκτός από τον Kesser που έχει αναφερθεί, είδα 2 κλινικές που κάνουν πολύ καλή δουλειά ( τουλάχιστον σε όσα περιστατικά είδα...)

Οι κλινικές είναι :

1) http://www.asmed.com.tr/en/home ( χρεώνει 2 ευρώ το graft με FUE)
2)http://www.fueturkey.com/eng/index.html ( χρεώνει 3,5 ευρώ το graft με όλα τα έξοδα μέσα, ή 3 ευρώ και τα έξοδα δικά σου)

Η HLC (fueturkey) ήταν η πρώτη κλινική FUE στην Τουρκια. Ιδρύθηκε από μηχανολόγους από την Αγγλία, οι οποιοι είχαν πατεντάρει τα εργαλεία εξαγωγής. Οι δυο γιατροί που ξεκίνησαν την κλινική ήταν ο Keser και κάποιος Gökhan. Ο Keser σύντομα αποχώρησε, πήγε Aμερική, κατάφερε να του φτιάξουν τα ίδια εργαλεία εξαγωγής και άνοιξε δικη του κλινική. Την θέση του πήρε ο Dr Οzgur, ο οποιος, απ ότι μου λέει ο εκπρόσωπος του (που είναι k εκπρόσωπος του Κeser) είναι “μεγάλο ταλέντο”. Δεν είναι τόσο συντηρητικός όπως ο Keser και αναλαμβάνει και δύσκολες περιπτώσεις repair (αφαίρεση plugs), bht και donor restocking. Έχει κάνει παρα πολλά bht (απ ότι μου λέει ο εκπρόσωπος ίσως k πιο πολλά από τον Umar) με grafts από τα γένια.

Το πρόβλημα τους είναι ότι ούτε είχαν σωστό marketing όλα αυτά τα χρονια αλλα ούτε σωστή αρχειοθέτηση…κάτι που θα αλλάξει σύντομα, μιας k τους ανάλαβε τώρα ο ίδιος εκπρόσωπος που έκανε k τον Keser γνωστό στο ευρύτερο κοινό. Ο τρόπος εργασίας πάντως είναι ίδιος με αυτόν του Κeser: από την αρχή μέχρι το τέλος τα κάνει όλα ο Dr Οzgur.

Ζήτησα να μου στείλουν φωτογραφίες από αποτελέσματα (k αν γίνετε k video). Αν k έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια από τον εκρπόσωπο του, είμαι ακόμα επιφυλακτικός…ίδωμεν.
 
Απ: FUE στην...Τουρκία

ANAR είπε:
[quote author=Trixofilos link=topic=1879.msg34665#msg34665 date=1275746270]
Η απολογία του Koray

θα πρέπει να διαβάσετε όλο το θέμα για να καταλάβετε πάνω-κάτω τι παίχτηκε (κάποιος πήγε για 2500 grafts FUT, ανέβασε έπειτα φωτό στο forum k κάποιοι user του εξήγησαν πως είναι αδύνατον να γίνει εξαγωγή 2500 grafts από strip 12cm...)

Εδώ γίνετε μια συζήτηση σχετικά με αυτό το θέμα...

Θελει κωδικούς για να μπεις.
[/quote]

Δεν θέλει κωδικούς αλλα εγγραφη. Δυστυχώς εδώ k κάτι μήνες μονο μέλη έχουν πρόσβαση στα θέματα με αποτελέσματα μεταμοσχεύσεων. Η εγγραφη πάντως είναι εύκολη k δωρεάν. Για κάποιον που γνωρίζει λίγα γερμανικά αξίζει τον κόπο, μιας k το forum υπάρχει 10 χρονια...
 
Απ: FUE στην...Τουρκία

Kαλησπερα!

Oποιοϛ ενδιαφερεται για την δουλειά τηϛ hlc αϛ κοιταξει εδω. Mου εστειλαν επίσηϛ και ένα video.

Κάποιος φίλος από αυτό το forum (ο οποιος πρέπει να είναι ψαγμένος) έκανε μια επέμβαση τώρα τελευταία στην hlc...αν θέλει ας επικοινωνήσει μαζί μου μέσω pm.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα