FREZYDERM HAIR FORCE SHAMPOO MEN 200 ml

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sakis9282

Member
Απ: FREZYDERM HAIR FORCE SHAMPOO MEN 200 ml

Εγώ λούζομαι καθημερινά από μια φορά αλλά τυχαίνει και δυο φορές όταν πηγαίνω κολυμβητήριο(τρεις φορες την εβδομάδα αθλούμαι).Κάθε πρωί λούζομαι με revivogen shampoo για να ξεπλύνω το revivogen scalp therapy και το μεσημέρι μετά την κολύμβηση με propoline apivita.Aυτό δεν περιέχει zinc ώστε μετά να βάλω μινοξ.Λέτε να δοκιμάσω της frezyderm αντί για το propoline.Ψάχνω ένα σαμπουάν το οποίο να σκληραίνει την τρίχα(πχ οπως είναι το μαλλί μετά από μπάνιο στη θάλασσα)διότι φαίνεται πιο πυκνό. :-\
 

Hercules

New Member
Απ: FREZYDERM HAIR FORCE SHAMPOO MEN 200 ml

Το συγκεκριμένο σαμπουάν λέει οτι συνίσταται η χρήση του για 4 μήνες... Αυτό σημαίνει ότι πρακτικά από εκει και πέρα δεν έχει να προσφέρει κάτι ή θα κάνει κακό να συνεχίσει κάποιος να το χρησιμοποιεί? Κάποια σχετική εμπειρία? Ευχαριστώ
 

tsiou

New Member
Απ: FREZYDERM HAIR FORCE SHAMPOO MEN 200 ml

το αγόρασα και εγώ τις προάλες, κάπου 15 ευρώ ... ωραίο άρωμα !

να κάνει ζημιά πάνω απο 4 μήνες δεν νομίζω, απλά μάλλον εννοούν ότι για να δεις "αποτελέσματα" θες 4+ μήνες ... καλούτσικο φαίνεται στα συστατικά του ... πιστεύω σε σχέση με των supermarket κάτι καλύτερο θα κάνει


Υ.Γ. παρόμοιο με το ducray μου φαίνεται, κρεμώδες και με παραπλήσια συστατικά
 

Giannis31

New Member
Απ: FREZYDERM HAIR FORCE SHAMPOO MEN 200 ml

Το frezyderm το χρησιμοποιώ περίπου τρις ήμισυ μήνες με Minoxidil 5% (regain) μια φορά την ημέρα.

Το κακό είναι ότι λέει για λούσιμο 3 φορές την εβδομάδα οπότε χρειαζόμαστε άλλο ένα σαμπουάν αν λουζόμαστε καθημερινά. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την άποψη ότι το μαλλί φαίνεται αρκετά υγειες και σου δίνεται η εντύπωση ότι η τρίχα είναι λιγό πιο χοντρή. Σε ένα σημείο που έχει αραιώσει το μαλλί μου έχει βελτιωθεί λίγο η κατάσταση αλλά νομίζω ότι αυτό έχει να κάνει με το minoxidil.

αξίζει να το αγοράσετε για μένα, δεν έχω δοκιμάσει πολλά φαρμακευτικά, όμως σίγουρα δεν υπάρχει καμμία σύγκριση με τα σαμπουάν του εμπορίου.

Πριν από αυτά είχα χρησιμοποιησεί το σπρέι της vichy (αμινεξίλ) και μετά τις αμπούλες με το αντίστοιχο σαμπουάν για κανά χρόνο. το σπρέι δεν λέει τίποτα (για να βγάλεις νέα μαλλιά, για τη τριχωπτώση ok ) , οι αμπούλες πρέπει να κάνουν κάτι, αλλά με συνεχή χρήση και όχι για 6 βδομάδες που μας λένε και όπως έχει ειπωθεί εδώ μέσα είναι και πανάκριβες.

Το σαμπουάν της vichy (είναι πολύ απαλό και κατάληλο για καθημερινή χρήση) το χρησιμοποιώ ακόμα τις ημέρες που δεν χρησιμοποιώ το frezyderm ... ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα που βάζω minoxidil μετά από αυτό;;; Μια που γράφω για πρώτη φορά να σας ευχαριστήσω όλους για τις πληροφορίες.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα