Follon. Tο ξέρει κανείς;

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Follon. Tο ξέρει κανείς;

ρναι αυτο λεω ντια και εγω οτι το ειχα χρησιμοποιησει πριν χρονια
και το παιδι ειπε οτι ειναι καινουργια
και λεω δεν μπορει αφου το ειχα παρει πριν χρονια
μαλιστα για κανα 5μηνο το εβλεπα συνεχεια σε περιοδικα σαν διαφημιση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pelopas

New Member
Απ: Follon. Tο ξέρει κανείς;

panagiotisf είπε:
ρναι αυτο λεω ντια και εγω οτι το ειχα χρησιμοποιησει πριν χρονια
και το παιδι ειπε οτι ειναι καινουργια
και λεω δεν μπορει αφου το ειχα παρει πριν χρονια
μαλιστα για κανα 5μηνο το εβλεπα συνεχεια σε περιοδικα σαν διαφημιση
Η εταιρία ισχυρίζεται ότι είναι νέα σειρά. Μάλλον μας δουλεύουν λοιπόν....

http://www.inpa-gr.com/AlopeciaMenuG.html
 

Ntia

New Member
Απ: Follon. Tο ξέρει κανείς;

Μήπως το επανακυκλοφορεί με κάποια επιπλέον συστατικά? Δλδ πιο βελτιωμένο?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Follon. Tο ξέρει κανείς;

Ntia είπε:
Μήπως το επανακυκλοφορεί με κάποια επιπλέον συστατικά? Δλδ πιο βελτιωμένο?

δεν ξερω αν το επανακυκλοφορει αλλα εγω θυμαμαι πολυ καλα το συγκεκριμενο προιον στην φωτο
οτι το ειχα παρει
αν παω σπιτι σε κανα κανα μηνα και βρω τα περιοδικα μερικα τα εχω κρατησει θα κανω κανενα scan να δειτε οσοι δεν πιστευεται

η στο mens health ηταν η στο free magazine
εκει στο Mens ειχα προτοδει και το προιον του mex**
και το ticture φιαφημιζε
πρεπει να το ειχα αγορασει απο φαρμακειο δνε θυμαμαι καλα απο που το πηρα
αλλα οτι το ειχα παρει ειναι σιγουρο
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Follon. Tο ξέρει κανείς;

παιδια μπαινω στην ινπα για να δω συστατικα για το follon και δε το εχει,βρισκω μονο το folliplus :chinscratch
απο ξενο site βρηκα οτι μερικα απο τα συστατικα του ειναι
Sabal serrulata (DHT inhibitor) το γνωστο saw palmetto
coltsfoot (anti-inflammatory), αμινοξεα
mallow (plant antiseptic for the prevention of local infections)
Retinol (Vitamin A for hair repair )
biotin (for hair growth)
Zinc (role anti-seborrheic)
μπορει να βρει καποιος τα συστατικα του?η του folliplus
παντως εχει γινει και μια μελετη και δειχνει οτι ειναι αποτελεσματικο μιλαω για ολη τη σειρα ομως
http://www.dermavista.com/02-Skincare/02-Follon/Follon_SS.pdf
υ.γ.1) αξιζει? η καλυτερα revivogen
υ.γ.2)τι sides θα ειχαμε αν δοκιμαζαμε ολη τη σειρα και με τις καψουλες με παραλληλη χρηση φιναστεριδης ???
υ.γ.3)ο ψευδαργυρος δεν ειναι ενα προβλημα οταν χρησιμοποιουμε συγχρονως μινοξιδιλη 2/ημερα
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Follon. Tο ξέρει κανείς;

1-καλύτερα κάποιο τοπικό αντιαδρογόνο (spironolactone)
2-κανείς δεν μπορεί να προβλέψει,εφόσον δεν έχουν γίνει μελέτες
3-άλλο το τοπικό δ/μα και άλλο το χάπι που περιέχει zinc=>όταν έρχονται σε επαφή η μινοξ, και ο ψευδαργυρος (τοπικά) υπάρχει αλληλεπίδραση
 

magic810

New Member
Απ: Follon. Tο ξέρει κανείς;

Follon Caps is an FDA approved vitamin that has been proven to reduce DHT levels and improve the microcirculation of the dermal papilla. Two to three capsules are taken daily.

Ειναι καποιες φορες που πραγματικα αναρωτιεμαι αν τα Fda approved ειναι αυτο που υποσχονται....
Τι να πεις... :-[
 

denis2712

Member
Απ: Follon. Tο ξέρει κανείς;

τα συστατικα του follon΄:(alcohol dena,dimethyl isosorbide,aqua,urtica dioica,glycine soja,PEG-40 hydrogenated castrol oil,piroctone olamine,urea,serenoa serrulate,tridecyl salicylate,zinc PCA,niacinamide,hamamelis virginiana,malva silvestris,tussilago farfara,equisetum arvense,parfum,disodium cystinyl disuccinate,retinyl palminate,lactic acid.tocopherol,olea europa,tocopherol hydrogeneted palm glycerides citrane,biotin) επισης αναγραφει: the main active ingredient ISOCOMPLEX CONCENTRATE is a special propriatary combination of plant sterol Μου το ειχε δωσει δερματολογος ομως σε συνδιασμο με φινα και minoxidil.Kαι δευτερος δερματολογος το αξιολογισε ως πολυ καλο.
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Follon. Tο ξέρει κανείς;

denis2712 είπε:
τα συστατικα του follon΄:(alcohol dena,dimethyl isosorbide,aqua,urtica dioica,glycine soja,PEG-40 hydrogenated castrol oil,piroctone olamine,urea,serenoa serrulate,tridecyl salicylate,zinc PCA,niacinamide,hamamelis virginiana,malva silvestris,tussilago farfara,equisetum arvense,parfum,disodium cystinyl disuccinate,retinyl palminate,lactic acid.tocopherol,olea europa,tocopherol hydrogeneted palm glycerides citrane,biotin) επισης αναγραφει: the main active ingredient ISOCOMPLEX CONCENTRATE is a special propriatary combination of plant sterol Μου το ειχε δωσει δερματολογος ομως σε συνδιασμο με φινα και minoxidil.Kαι δευτερος δερματολογος το αξιολογισε ως πολυ καλο.
thanks denis,κι εμενα μου το χει προτεινει δερματολογος (οι οποιοι δερματολογοι αποτι εχω καταλαβει δεν ξερουν το ρεβιβο επειδη ειναι αμερικανικο τεσπα) εγω θελω να ρωτησω αν μπορει να παρει καποιος μαζι και τις καψουλες συν τη φινα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα