follon caps

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

oggy1004

New Member
Απ: follon caps

Γειά σας παιδιά...είναι αλήθεια ότι γίνονται εξετάσεις για DHT? Έιναι οι απλές-συνηθισμένες εξετάσεις αίματος? Γνωρίζετε λεπτομέρειες?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: follon caps

oggy1004 είπε:
Γειά σας παιδιά...είναι αλήθεια ότι γίνονται εξετάσεις για DHT? Έιναι οι απλές-συνηθισμένες εξετάσεις αίματος? Γνωρίζετε λεπτομέρειες?

Είναι ορμονικές εξετάσεις αίματος. Είναι η διυδροτεστοστερόνη(DHT). Ναί όπως κάνεις συνήθως εξετάσεις δεν είναι κάτι άλλο.
 

oggy1004

New Member
Απ: follon caps

Χριστίνα είπε:
[quote author=oggy1004 link=topic=599.msg13877#msg13877 date=1245530269]
Γειά σας παιδιά...είναι αλήθεια ότι γίνονται εξετάσεις για DHT? Έιναι οι απλές-συνηθισμένες εξετάσεις αίματος? Γνωρίζετε λεπτομέρειες?

Είναι ορμονικές εξετάσεις αίματος. Είναι η διυδροτεστοστερόνη(DHT). Ναί όπως κάνεις συνήθως εξετάσεις δεν είναι κάτι άλλο.

Γειά σου Χριστίνα και thanks...ξέρεις ,όμως, οι ορμονικές εξετάσεις διαφέρουν απο την γενική και την βιοχημική εξέταση αίματος? Δηλαδή οι ορμονικές δεν συμπεριλαμβάνονται στη γενική αίματος ή στη βιοχημική?
Το ρωτάω επείδη έκανα εξετάσεις πρόσφατα και παρόλο που ζήτησα εξέταση για τα πάντα, πήρα αποτελέσματα εξετάσεων
γενικής και βιοχημικής αίματος! Μήπως πρέπει να το ζητάς ειδικά??? Ευχαριστώ και πάλι...
 
Απ: follon caps

Xμ... Αν κρίνω από τις εκατοντάδες εξετάσεις που έχω κάνει τόσα χρόνια...

Βιοχημικές εξετάσεις είναι συκώτι, χοληστερίνη, σίδηρος κτλ.
Η γενική αίματος είναι αιμοσφαίρια, αιμοπετάλια, αιματοκρίτης κτλ
Και οι ορμονικές που εδώ γίνεται η DHT.

Μάλλον θα πήγες μόνος σου να κάνεις εξετάσεις χωρίς να σου τις γράψει γιατρός.
Γιατί και εγώ είχα πάει μία φορά από μόνη μου και δεν μου τα είχαν κάνει όλα.. Πρέπει να λές αναλυτικά τι θές να κάνεις.

Πάντως καλό είναι να πάς σε γιατρό να σου γράψει εξετάσεις γιατί πολλές φόρες οι τιμές μπορεί μεν να είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια αλλά να θεωρούνται κατεβασμένες ή το αντίθετο και κάτι να χρειάζεται να ρυθμίσει κάποιος.

Επίσης εκτός από τους δερματολόγους, για τις ορμόνες οι ειδικοί γιατροί είναι οι ενδοκρινολόγοι.
 

magic810

New Member
Απ: follon caps

Επισης ενα σκευασμα που κυκολοφορει και το συστινουν δερματολογοι ειναι...
το PILFOOD CAPS....

Inregredients

DL-Methionine, capsule shell (Gelatin, colours: Titanium Dioxide, Red Ponceau, Ferric Oxide), L-Cystine, Enzyme-Hydrolused Lactalbumin, Pantothenic Acid, Silicon Dioxide, Millet extract 4%, Vitamin B6, Vitamin E, Vanillin flavouring, Riboflavin, Biotin.

Nutritional Information

Average per capsule: Vitamin E 2mg (20% RDA), Riboflavin 0.8mg (50% RDA), Vitamin B6 10mg (500% RDA), Biotin 0.2mg (133% RDA), Pantothenic Acid 23mg (383% RDA), DL-Methionine 200mg, L-Cystine 105mg.
 

oggy1004

New Member
Απ: follon caps

Χριστίνα είπε:
Xμ... Αν κρίνω από τις εκατοντάδες εξετάσεις που έχω κάνει τόσα χρόνια...

Βιοχημικές εξετάσεις είναι συκώτι, χοληστερίνη, σίδηρος κτλ.
Η γενική αίματος είναι αιμοσφαίρια, αιμοπετάλια, αιματοκρίτης κτλ
Και οι ορμονικές που εδώ γίνεται η DHT.

Μάλλον θα πήγες μόνος σου να κάνεις εξετάσεις χωρίς να σου τις γράψει γιατρός.
Γιατί και εγώ είχα πάει μία φορά από μόνη μου και δεν μου τα είχαν κάνει όλα.. Πρέπει να λές αναλυτικά τι θές να κάνεις.

Πάντως καλό είναι να πάς σε γιατρό να σου γράψει εξετάσεις γιατί πολλές φόρες οι τιμές μπορεί μεν να είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια αλλά να θεωρούνται κατεβασμένες ή το αντίθετο και κάτι να χρειάζεται να ρυθμίσει κάποιος.

Επίσης εκτός από τους δερματολόγους, για τις ορμόνες οι ειδικοί γιατροί είναι οι ενδοκρινολόγοι.

ΟΟΟΚΚ...Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες Χριστίνα!!! :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα