FOLLIGEN έβαλα και ένιωσα τρομερό πόνο! Βοήθεια!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

hairfull

Member
Χθες έβαλα πρώτη φορά Folligen (spray) και ένιωσα τρομερό πόνο στο τριχωτό της κεφαλής!! Σαν να με τρυπάνε εκατοντάδες καρφίτσες στο κεφάλι και να χώνονται αργά, αργά μέχρι μέσα!! μετά από 10-15 λεπτά υποχωρεί σταδιακά!!

την 1η φορά το έβαλα μετά την μινοξιδίλη... και νόμισα ότι αντιδρά λόγω αυτής!
το βράδυ το έβαλα σκέτο και πάλι τα ίδια!! :-[
Σήμερα (2η μέρα) πάλι τα ίδια! :'(

Ας μου απαντήσει κάποιος που το βάζει και να μου πει αν νιώθει το ίδιο!! :(
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aprilianos

New Member
Απ: FOLLIGEN έβαλα και ένιωσα τρομερό πόνο! Βοήθεια!!

Το χρησιμοποιω καμποσο καιρο, στην αρχη και εγω ενιωσα περιπου κατι τετοιο με εσενα (εγω θα το περιγραφα λες και εχεις πληγη και βαζεις οινοπνευμα) δεν με πειραξε να σου πω την αληθεια αφου εχω μεγαλη αντοχη στον πονο απλα μου εκανε μια καποια εντυπωση....
Ισως πρεπει να το διαλυσεις λιγο με νερο εγω το συνεχισα και με τον καιρο περασε αυτο το αισθημα.
 

hairfull

Member
Απ: FOLLIGEN έβαλα και ένιωσα τρομερό πόνο! Βοήθεια!!

OK τον πόνο τον αντέχω, αλλά νόμισα ότι έχω κάποια αλλεργική αντίδραση και είχα αυτά τα συμπτώματα! Μου κοκκίνισε και πολύ το τριχωτό της κεφαλής στα σημεία λίγο πιο μέσα από τους κροτάφους και είπα ... αυτό είναι: Αλεργία :-X
Πόσες φορές βάζεις? 1 ή 2? και πόσο καιρό? είσαι ευχαριστημένος με τα αποτελέσματα ή δεν βλέπεις αποτελέσματα και νομίζουμε ότι βοηθάει?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: FOLLIGEN έβαλα και ένιωσα τρομερό πόνο! Βοήθεια!!

το θεμα δεν ειναι ρε παιδια αν αντεχεις τον πονο
αλλα αν ειναι καλο η σωστο να τα βαζεις και να νοιωθεις ετσι

τετοιου ειδους προιοντα δεν ειναι σχεδιασμενα για να εχεις τετοια αισθηση οταν τα βαζεις στο κεφαλι

στην θεση σου εγω δεν θα το χρησιμοποιουσα
δεν αντιδραν ολοι το ιδιο ουτε εχουν ολοι την ιδια αισθηση
 

aprilianos

New Member
Απ: FOLLIGEN έβαλα και ένιωσα τρομερό πόνο! Βοήθεια!!

Να πω ότι το πίναμε οκ... η χρήση του ειναι για το κεφαλι, πιστευω λοιπον οτι εαν δεν υπαρχει κοκκινιλα, πρηξιμο η κατι αλλο παρομοιο ειναι οκ, εξαλλου εμενα περασε με την χρηση.
Εσυ ομως αφου βλεπεις κοκκινιλα σταματα το η διαλυσε το, το βαζω μια φορα την ημερα δυστυχως σε βαφει μπλε, τωρα εαν κανει δουλεια...χμμμ παντως απο οσους εχω δει να λενε αποτελεσματα αναμεσα σε Tricomin Folligen ελεγαν υπερ του 2ου, αμα το τελειωσω θα μπορω να πω & εγω.
Πολλοι που το χρησιμοποιούν νιωθουν αυτο το πραγμα, το ειχα ψαξει και εγω, ο Pιckart ειπε εαν θυμαμε καλα οτι δεν καιει αλλα το δερμα δεν ειναι και στα καλυτερα του, και μολις φτιαξει λιγο σταματα το καψιμο, ειπε οτι η αποροφηση στο σωμα ειναι ελαχιστη 0,1%(?δεν θυμαμε), αυτος εφτιαξε και το Tricomin αλλα εχει μια καραφλα NW7 :D :D :D
 

Jakard

New Member
Απ: FOLLIGEN έβαλα και ένιωσα τρομερό πόνο! Βοήθεια!!

hairfull είπε:
Χθες έβαλα πρώτη φορά Folligen (spray) και ένιωσα τρομερό πόνο στο τριχωτό της κεφαλής!! Σαν να με τρυπάνε εκατοντάδες καρφίτσες στο κεφάλι και να χώνονται αργά, αργά μέχρι μέσα!! μετά από 10-15 λεπτά υποχωρεί σταδιακά!!

την 1η φορά το έβαλα μετά την μινοξιδίλη... και νόμισα ότι αντιδρά λόγω αυτής!
το βράδυ το έβαλα σκέτο και πάλι τα ίδια!! :-[
Σήμερα (2η μέρα) πάλι τα ίδια! :'(

Ας μου απαντήσει κάποιος που το βάζει και να μου πει αν νιώθει το ίδιο!! :(

ρε φιλε βλεπω χρησιμοποιεις την μινοξ του κιριου ΛΕΕ 15% κτλπ ιστοριες. Μηπως ι μεγαλη ποσοτητα μινοξ σε εκανε τπτ ?
 

hairfull

Member
Απ: FOLLIGEN έβαλα και ένιωσα τρομερό πόνο! Βοήθεια!!

Το έχω βάλει και σκέτο και μετά από λούσιμο και χωρίς λούσιμο αλλά χωρίς μινοξιδίλη... πάλι τα ίδια!! Θα το αφήσω κανα δυο μέρες και θα δούμε!!!
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: FOLLIGEN έβαλα και ένιωσα τρομερό πόνο! Βοήθεια!!

hairfull είπε:
Χθες έβαλα πρώτη φορά Folligen (spray) και ένιωσα τρομερό πόνο στο τριχωτό της κεφαλής!! Σαν να με τρυπάνε εκατοντάδες καρφίτσες στο κεφάλι και να χώνονται αργά, αργά μέχρι μέσα!! μετά από 10-15 λεπτά υποχωρεί σταδιακά!!

την 1η φορά το έβαλα μετά την μινοξιδίλη... και νόμισα ότι αντιδρά λόγω αυτής!
το βράδυ το έβαλα σκέτο και πάλι τα ίδια!! :-[
Σήμερα (2η μέρα) πάλι τα ίδια! :'(

Ας μου απαντήσει κάποιος που το βάζει και να μου πει αν νιώθει το ίδιο!! :(

Εφόσον σου δημιουργεί προβλημα δεν υπαρχει λογος να το συνεχίσεις φιλε
 

spartangr01

New Member
Απ: FOLLIGEN έβαλα και ένιωσα τρομερό πόνο! Βοήθεια!!

hairfull είπε:
Χθες έβαλα πρώτη φορά Folligen (spray) και ένιωσα τρομερό πόνο στο τριχωτό της κεφαλής!! Σαν να με τρυπάνε εκατοντάδες καρφίτσες στο κεφάλι και να χώνονται αργά, αργά μέχρι μέσα!! μετά από 10-15 λεπτά υποχωρεί σταδιακά!!

την 1η φορά το έβαλα μετά την μινοξιδίλη... και νόμισα ότι αντιδρά λόγω αυτής!
το βράδυ το έβαλα σκέτο και πάλι τα ίδια!! :-[
Σήμερα (2η μέρα) πάλι τα ίδια! :'(

Ας μου απαντήσει κάποιος που το βάζει και να μου πει αν νιώθει το ίδιο!! :(


εβαζα φολιγκεν 5-6 χρονια
ειναι φυσιολογικο το τσυξιμο
σημαινει τι κανει δοθλεια
μετα απο καμμια δυο βδομαδεσ θα υποχωρησει αρκετα
μην το σταματας
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: FOLLIGEN έβαλα και ένιωσα τρομερό πόνο! Βοήθεια!!

spartangr01 είπε:
[quote author=hairfull link=topic=1663.msg29404#msg29404 date=1268851268]
Χθες έβαλα πρώτη φορά Folligen (spray) και ένιωσα τρομερό πόνο στο τριχωτό της κεφαλής!! Σαν να με τρυπάνε εκατοντάδες καρφίτσες στο κεφάλι και να χώνονται αργά, αργά μέχρι μέσα!! μετά από 10-15 λεπτά υποχωρεί σταδιακά!!

την 1η φορά το έβαλα μετά την μινοξιδίλη... και νόμισα ότι αντιδρά λόγω αυτής!
το βράδυ το έβαλα σκέτο και πάλι τα ίδια!! :-[
Σήμερα (2η μέρα) πάλι τα ίδια! :'(

Ας μου απαντήσει κάποιος που το βάζει και να μου πει αν νιώθει το ίδιο!! :(


εβαζα φολιγκεν 5-6 χρονια
ειναι φυσιολογικο το τσυξιμο
σημαινει τι κανει δοθλεια
μετα απο καμμια δυο βδομαδεσ θα υποχωρησει αρκετα
μην το σταματας
[/quote]


Στα 6 χρονια που το εβαζες τι συμπερασμα εβγαλες;;;;;
 

xaralamposn1

New Member
Απ: FOLLIGEN έβαλα και ένιωσα τρομερό πόνο! Βοήθεια!!

νομιζω βαζεισ μεγαλη ποσοτητα.δεν θελει να βαζει πολυ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spartangr01

New Member
Απ: FOLLIGEN έβαλα και ένιωσα τρομερό πόνο! Βοήθεια!!

ΑΝΑΡ
τοτε εβαζα ρεγκαιν 5% υγρο με προπυλεν κτλ μεσα
το οποιο μου προκαλοθσε τρελλοθς ερεθσμους στο δερμα και ξηροδερμια
με το φολιγκεν αυτα πολυ απλα ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ
και για αυτο και το χρησιμοποιησα τοσο πολυ
επισης παρατηρουσα οτι αν το εβαζα το αφηνα κανα 6 ωρο πανω και μετα το ξεβγαζα απλως με νερο εκανε την τριχα πολυ πιο χοντρη
μιλαω για αυξηση της ταξης του 50% και ηταν κατι που το παρατηρησαν και αλλοι τοτε που με βλεπαν (π.χ η αδερφη μου)
αφου εκανα αυτη τη διαδικασια καθε φορα πριν βγω εξω γιατι μου εδινε αμεσο ογκο τριχας
και γενικα εκανε το δερμα μου καλυτερο
τωρα στην τριχοπτωση δεν ξερω αν εκανε τπτ (δυσκολο να πω)
για επανεκφυση φυσικα ουτε συζητηση
αυτα ελπιζω να βοηθησα :)
 

hairfull

Member
Απ: FOLLIGEN έβαλα και ένιωσα τρομερό πόνο! Βοήθεια!!

Φίλε spartangr01 αφού ένιωθες και συ τσούξιμο, τότε μάλλον έτσι θα είναι! Το ίδιο ένιωθε και ο aprilianos που απαντάει εδώ!
Σφίγγω λοιπόν τα δόντια και πάω να βάλω!!! ;)
 

aprilianos

New Member
Απ: FOLLIGEN έβαλα και ένιωσα τρομερό πόνο! Βοήθεια!!

Αρκετοι που το βαζουν μην πω οι περισσοτεροι εχουν αίσθημα τετοιο ομως ΜΗΝ το βαζεις εαν ειδες κοκκινιλα η πριξημο.
προς Θεου οχι σφιγκω τα δοντια και βαζω αλλοιμονο, εγω σαν να καιγομουν κατι τετοιο και το εψαξα, και ο Pickart που τοφτιαξε οτι δεν ειναι κατι το ανησυχιτικο εαν εχεις μονο τσουξιμο, ειπε και διαφορα αλλα, αλλα δεν τα θυμαμε, κρατησα αυτο που με ενδιεφερε οτι δλδ δεν αποροφατε απο τον οργανισμο (δλδ ενα ποσοστο ειπε, αλλα μηδαμινο) καικατι αλλα για ηθοποιους που βαζουν αυτο για τα φρυδια και κανουν 2 μηνες να το συνηθισουν, και το δερμα... μπλα μπλα μπλα...... :sleep: :sleep: :sleep: το 1 μπουκαλι με την (μπλε) λοσιον που πηρα ηδη μου κρατα μηνες, αυτο που παρατηρησα ειναι οτι μεγαλωνουν τα μαλλια μου ποιο γρηγορα.
Εμενα μου εφυγε το καψιμο σε μερικο καιρο παντως αλλα ειχα μονο αυτο, ξαναλεω εαν εχεις πρηξιμο κοκκινηλα κλπ αστο η αραιωσε το.
 

hairfull

Member
Απ: FOLLIGEN έβαλα και ένιωσα τρομερό πόνο! Βοήθεια!!

Αρχίζει και στρώνει το πράγμα!! το τσούξιμο είναι λιγότερο! Η κοκκινίλα ίσως ήταν από άλλα που βάζω... δεν ξέρω! Τώρα δεν έχω!
Λοιπόν το Folligen το βάζουμε για να μεγαλώσουν πιο γρήγορα οι τρίχες ή για να βοηθήσει το χνούδι να γίνει τρίχα?
Αν βάζουμε παραπάνω .... πεπτίδια χαλκού θα είναι τοξικά? Βρήκα στο ebay copper peptides serum από το οποίο το προσθέτεις κάποια ml, μάλλον σε homemade lotion! τι λέτε, να το πάρω? έτσι μπορείς να κάνεις δικό σου :grandpa: με μεγαλύτερη συγκέντρωση!!
 

spartangr01

New Member
Απ: FOLLIGEN έβαλα και ένιωσα τρομερό πόνο! Βοήθεια!!

hairfull είπε:
Αρχίζει και στρώνει το πράγμα!! το τσούξιμο είναι λιγότερο! Η κοκκινίλα ίσως ήταν από άλλα που βάζω... δεν ξέρω! Τώρα δεν έχω!
Λοιπόν το Folligen το βάζουμε για να μεγαλώσουν πιο γρήγορα οι τρίχες ή για να βοηθήσει το χνούδι να γίνει τρίχα?
Αν βάζουμε παραπάνω .... πεπτίδια χαλκού θα είναι τοξικά? Βρήκα στο ebay copper peptides serum από το οποίο το προσθέτεις κάποια ml, μάλλον σε homemade lotion! τι λέτε, να το πάρω? έτσι μπορείς να κάνεις δικό σου :grandpa: με μεγαλύτερη συγκέντρωση!!



Συμφωνα με τον Πικαρντ που πρωτοεφτιαξε φολλιγκεν και για τα δυο
αλλα κρατα μικρο καλαθι
χρησιμοποιεις και κρινεις

τοξικοτητα δεν νομιζω να παιζει

αυτο με το homemade πεπτιδια χαλκου ειναι κατι που το σκεφτομαι και εγω
μπορεις να δωσεις λινκ απο το εμπαυ?
 

hairfull

Member

aprilianos

New Member
Απ: FOLLIGEN έβαλα και ένιωσα τρομερό πόνο! Βοήθεια!!

Αφου δεν εχεις κοκκινιλα συνεχισε το, εγω παντως δεν πιστευω οτι με αυτο θα βγαλω μαλλια η το χνουδι θα γινει τριχα, ισως απλα θα βοηθησει το δερμα.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα