Filtros, fue, 2000 grafts, 16/6/2015

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
ρε συ Δημήτρη καταλαβαίνεις τι λες?εσύ δηλαδή για να δεις διάφορα τι περιμένεις να γίνει μέσα σε 3 μήνες το παιδί?? bob marley?? υπερβολές νομίζω από εσένα γίνονται τώρα.για κοιτά πως ήταν τα μαλλιά του παιδιού πριν κάνει και πως είναι τώρα.εσύ δεν βλέπεις καμία διαφορα??μάλλον δεν βλέπεις τόσο καλά.άλλοι στους 3 μήνες δεν έχουν βγάλει τρίχα και έχουν και shockloss πολύ δυνατό και είναι άδειοι και ο filtros είναι γεμάτος..μην λέμε ότι θέλουμε ρε φιλε.!

Μαλλον εσυ δεν καταλαβαινεις τι λες !!
Την μια λες εξαιρετικη δουλεια και την αλλη τι να περιμενουμε να δουμε στους 3 μηνες !!!
Τα ειδα τα μαλλια του παιδιου πριν κανει την μεταμοσχευση πως ηταν τοτε και πως ειναι τωρα. Διαφορα απο καμια εως ελάχιστη !!
Λογικο αλλωστε γιατι ειναι στους 3 μηνες.

Οσο για το shock loss, ποιο σοκ λος ρε φιλε, την hairline του εχτισε (που μπροστα ειχε μοσχευματα φυτεμενα ηδη απο αλλη κλινικη)και τα μαλλια που βλεπεις πισω ειναι μαλλια δικα του, που ειχε και πριν κανει την επεμβαση.
Εαν ο Γιατρος του εμπαινε και ποιο πισω, μεσα στα υφισταμενα δικα του μαλλια εκει να την δω την εξαιρετικη δουλεια !!!
 

poseidonas77

Well-Known Member
filtros στις περιοχες που δουλεψε ο γιατρος ειχες και μαμα μαλια η μονο μεταμοσχευμενα απο τις προηγουμενες μμ σου??
 

Δημητρης38

Active Member
Λοιπον για να μην τσακωνομαστε εγω ποσταρω τις φωτογραφιες πριν την επεμβαση (2.000 grafts / hairline) και στους 3 μηνες.
Και ο καθενας να βγαλει τα συμπερασματα του.
Δεν λεω οτι δεν εχει γινει καλη δουλεια γιατι αυτο θα το κρινει ο χρονος και το τελικο αποτελεσμα.
Λεω ομως οτι εδω μεσα καποιοι βιαζεστε να υπερβαλλετε !!

Η πρωτη φωτο πριν την επεμβαση με μεγαλυτερη φωτεινοτητα απο την δευτερη φωτο που ειναι στους 3 μηνες και χαμηλοτερο φωτισμο (που παιζει ρολο). Θεωρω οτι η εξαιρετικη δουλεια που ποσταρετε καποιοι εδω μεσα κατα την αποψη μου περιοριζεται σε ενα 10-20% φυτρωση (φυσιολογικους ρυθμους φυτρωσης) με θεραπεια παράλληλα μινοξιδιλης.

Πριν & Μετα
 

Συνημμένα

  • 1.JPG
    1.JPG
    2.7 MB · Προβολές: 706
  • 2.JPG
    2.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 734

Bouklas

Well-Known Member
Η μινοξιδίλη όντως στην αρχή δίνει ένα καλο boost, αλλα εγώ θα μείνω στα βρεγμένα μαλλιά. Αν το παιδί είχε ανεβάσει πως είναι με στεγνά πριν την μεταμόσχευση θα είχα καλύτερη άποψη για την εξέλιξη που βλέπω. Τα στεγνά μαλλιά δίνουν διπλάσιο καλύτερο αποτέλεσμα από τα βρεγμένα.
 

Δημητρης38

Active Member
Η μινοξιδίλη όντως στην αρχή δίνει ένα καλο boost, αλλα εγώ θα μείνω στα βρεγμένα μαλλιά. Αν το παιδί είχε ανεβάσει πως είναι με στεγνά πριν την μεταμόσχευση θα είχα καλύτερη άποψη για την εξέλιξη που βλέπω. Τα στεγνά μαλλιά δίνουν διπλάσιο καλύτερο αποτέλεσμα από τα βρεγμένα.

Εφοσον βρεγμενα τα μαλλια δειχνουν τον μισο ογκο απο αυτο που εχουν...συγκρινοντας τις φωτογραφιες (πριν/μετα) πιστευω οτι συμφωνεις μαζι μου. Hairline εχτισε ο φιλος μας ενταξει πιστευω μπορουμε πανω κατω να βγαλουμε τα συμπερασματα μας.
---------------------------------------------
Μπουκλα να σε ρωτησω κατι αν ξερεις ....
H μινοξιδιλη βοηθα στην καλυτερη αιματωση της περιοχης (αγγειοδιασταλτικη αγωγη), αρα boosταρει και βοηθα στην αναπτυξη της τριχοφυιας

Η θεραπεία με φιναστερίδη που ειναι απαραιτητη στα πλαισια του μετεπεμβατικου πρωτοκολλου προτεινεται για τον ιδιο λογο ?
Γιατι οσον αφορα την Φιναστεριδη γνωριζω οτι η αποτελεσματικοτητα της βοηθα μονο, στην αναστολη της δρασης συγκεκριμενου ενζυμου με συνεπεια τον περιορισμο αποκλειστικα της τριχοπτωσης. Δεν boostαρει δηλαδη.. μονο blockαρει !!! Ισχυει ?
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
ρε Δημήτρη τι μου λες τώρα?εσυλες στην αρχη δεν βλεπεις καμια διαφορα και μετα λες ενα 10-20% συν..ότι να ναι!εγώ μιλησα περισσότερο για την δουλειά του γιατρού που μου αρέσει γιατί φαίνεται άκρως φυσική..δεν βλέπω τίποτα περίεργο με τη hairline,σαν να μην έχει κάνει απολύτως τίποτα,έχει μια εμφανή πύκνωση αρκετά καλή θα ελεγα και μην μου πεις ότι δεν έχει,δεν είπα ότι έχει 2πλα μαλλια αλλά διαφορα σίγουρα υπάρχει σημαντική,είναι στους 3 μήνες ναι είναι νωρίς,αλλά εγώ βλέπω ότι έχει διάφορα και πιστεύω ότι θα έχει πολύ δυνατό αποτέλεσμα..και δεν ενθουσιάζομαι,λέω ότι βλέπω,δεν είμαι παιδάκι να μου δείξουν κάτι και να χοροπηδάω..αντικειμενικός είμαι και όπου βλέπω κάτι καλό κατά τη δική μου άποψη το λέω..καλα αν την είχε κάνει εδώ Ελλάδα και είχα πει το ίδιο κάποιος θα πεταγοταν και θα έλεγε τις γνωστες κουβέντες ότι οι πιο φανατικοί είναι αυτοί της dhi κτλ κτλ..όσο για το shockloss μπερδεύεσαι φιλε.εννοείται ότι άνετα θα μπορούσε να έχει shockloss..είχε και δικά του μαλλιά εκεί που έβαλε..δεν ήταν όλα εμφυτευμενα αυτά που ειχε
 

Bouklas

Well-Known Member
Εφοσον βρεγμενα τα μαλλια δειχνουν τον μισο ογκο απο αυτο που εχουν...συγκρινοντας τις φωτογραφιες (πριν/μετα) πιστευω οτι συμφωνεις μαζι μου. Hairline εχτισε ο φιλος μας ενταξει πιστευω μπορουμε πανω κατω να βγαλουμε τα συμπερασματα μας.
Συμφωνώ στο ότι δεν μπορώ να έχω άποψη για την εξέλιξη καθώς ο φίλος είχε αρκετά μαλλιά μπροστά. Και μένα στην κλινική με βρέξανε και μετά βγάλαμε φωτογραφίες, δεν τις ζήτησα όμως ποτε γιατί είχα ανεβάσει από μονος πιο πριν με στεγνά και ακούρευτα.

Μπουκλα να σε ρωτησω κατι αν ξερεις ....
H μινοξιδιλη βοηθα στην καλυτερη αιματωση της περιοχης (αγγειοδιασταλτικη αγωγη), αρα boosταρει και βοηθα στην αναπτυξη της τριχοφυιας

Η θεραπεία με φιναστερίδη που ειναι απαραιτητη στα πλαισια του μετεπεμβατικου πρωτοκολλου προτεινεται για τον ιδιο λογο ?
Γιατι οσον αφορα την Φιναστεριδη γνωριζω οτι η αποτελεσματικοτητα της βοηθα μονο, στην αναστολη της δρασης συγκεκριμενου ενζυμου με συνεπεια τον περιορισμο αποκλειστικα της τριχοπτωσης. Δεν boostαρει δηλαδη.. μονο blockαρει !!! Ισχυει ?
Ναι διεγείρει την περιοχή, έτσι καταφέρνει καλύτερη αιμάτωση και βοηθάει στην ανάπτυξη.

Να σου πω την αλήθεια και από αυτά που είχα συζητήσει με τον γιατρό, ο λόγος που περνουν ή τους προτείνουν φίνα είναι καθαρά για να δείξει ο γιατρός ένα ωραίο αποτέλεσμα. Θα σταματήσει την τριχόπτωση άρα για τους επόμενους μήνες δεν θα χάσει αλλα μαμα μαλλιά και το σημαντικότερο θα τα τουμπανιάσει. Θα δώσει όγκο και η πυκνότητα θα είναι σαφώς καλύτερη. Μπορεί να δώσει ελαχιστη επανεκφυση αλλα φιλε μονο που θα δώσει την καλή ποιότητα τρίχας θα είναι λες και είχες διπλασιασμό των υφισταμενων μαλλιών. Με σκέτο μινοξιδίλη όσο επανεκφυση και να είδα δεν συγκρίνετε με αυτό που κάνει η φιναστερίδη, είναι η μέρα με την νύχτα! Και συνεχίζω λοιπόν... έτσι μαζί με τα μεταμοσχευμένα θα δεις μια πετυχημένη δουλειά. Μετά όμως τι? Όταν κόψεις την φίνα θα χάσεις όλα τα καλά της. Κάποιοι λένε προστατεύει από shock loss, ok ας πούμε το κάνει, όταν κόψεις την φίνα τι θα γίνει, πάλι δεν θα πέσουν? Οπότε ποιος ο λόγος? Ή κουμπώνεις φίνα για πάντα ή δεν το κανεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

filtros

Member
@poseidonas77 όχι στις περιοχές που δούλεψε ο γιατρός υπήρχαν μόνο μεταμοσχευμένα. @Δημητρης38 πραγματικά δεν ξέρω να σου απαντήσω για ποσοστά. Το μόνο που μπορώ να σου πω ότι βλέπω εγώ στον εαυτό μου με σιγουριά είναι ότι στον 3ο μήνα τα πράγματα είναι έστω και λίγο καλύτερα από πριν. Μπορεί να ακούγεται αστείο αλλά για μένα είναι πολύ σημαντικό γιατί στις προηγούμενες που είχα κάνει στην ΒΚ, στον τρίτο μήνα είχα ήδη μετανιώσει γιατί ήμουν χειρότερα από πριν. Πραγματικά μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι για να μην την πατήσει κανένας άλλος όπως εγώ...
 

poseidonas77

Well-Known Member
μπουκλα ολλα αυτα που λες ισχυουν περι φινας αλλα υπαρχει και ενας αλλος σημαντικος λογος που την προτεινουν και ιδιαιτερα σε περιπτωσεις που παει καποιος να βαλει μαλια σε περιοχες με υφισταμενα μαλια....σε αυτες τις περιοχες θυλακες που τους εχει χτυπησει η αλωπεκια ακομα και σε αρχικα σταδια
λογο του τραυματος της μμ υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να επιταχυνθει η αλωπεκια και να αποχαιρετησουν μονιμα(μονιμο σοκλος)...ενω π.χ θα χανονταν πχ σε 1-2 χρονια... λογο της μμ επιταχυνετε
η αλωπεκια και χανονται πολυ ποιο γρηγορα...δεν ειναι κανονας αλλα συμβαινει συχνα..το εχουμε δει και εδω μεσα σε καποιες μμ....παιρνοντας φινα 5-6 μηνες πριν την μμ και μερικους μετα ..τουλαχιστον μεχρι να ολοκληρωθει η φυτρωση δυναμωνεις αυτους τους θυλακες και ετσι εχουν πολλες πιθανοτητες να αντεξουν την επεμβαση...εαν κοψεις την φινα μετα επανερχονται σε κατασταση προ μμ δηλαδη ακολουθουν το δρομο που εχει προκαθοριστει απο το γενετικο κωδικα του καθενος μας...
φανταστειτε σοκλος σε μαλια που βρισκονται σε αλωπεκια μετριος γιατρος και χαμηλη φυτρωση...
καταστροφικο αποτελεσμα..που οχι η φινα δε σε σωζει αλλα ουτε ο θεος ο ιδιος!!!!!
ο φιλτρος απο τη στιγμη που ο γιατρος μπηκε σε περιοχες με μεταμοσχευμενα μαλια ειναι περισοτερο προστατευμενος και δεν χρειαζοταν να παρει φινα..βεβαια εαν ο γιατρος δεν προσεχε την ωρα που ανοιγε τις υποδοχες και τραυματιζε παρακειμενους θυλακες σιγουρα θα ειχε σοκλος και σε παλιοτερα μεταμοσχευμενα μαλια και ισως εχανε και τα καινουργια ....φενεται οτι ο γιατρος εκανε πολυ σωστα τη δουλεια του...

@υπαρχουν παρα πολλα αρθρα στο νετ για το σοκλος καθως και συνεντευξεις γιατρων που εξηγουν το φαινομενο και γιατι εμφανιζεται.....ο φελερ το εξηγει πολυ αναλυτικα οπως και ο ραχαλ συστηνει φινα για την αποτροπη του συγκεκριμενου φαινομενου..
φυσικα η φινα δεν ειναι ρυζογαλο αλλα καποιος που παει να κανει μια επενδυση οπως η μμ και ειδικα σε περιπτωσεις πυκνωσης καλο θα ηταν να ενημερωθει για το ποια ρισκα αναλαμβανει και ποια ρισκα πρεπει να παρει οπου σε συνεργασια με εναν καλο γιατρο και λιγο τυχη να φτασει στο επιθυμητο αποτελεσμα..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
@poseidonas77 όχι στις περιοχές που δούλεψε ο γιατρός υπήρχαν μόνο μεταμοσχευμένα. @Δημητρης38 πραγματικά δεν ξέρω να σου απαντήσω για ποσοστά. Το μόνο που μπορώ να σου πω ότι βλέπω εγώ στον εαυτό μου με σιγουριά είναι ότι στον 3ο μήνα τα πράγματα είναι έστω και λίγο καλύτερα από πριν. Μπορεί να ακούγεται αστείο αλλά για μένα είναι πολύ σημαντικό γιατί στις προηγούμενες που είχα κάνει στην ΒΚ, στον τρίτο μήνα είχα ήδη μετανιώσει γιατί ήμουν χειρότερα από πριν. Πραγματικά μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι για να μην την πατήσει κανένας άλλος όπως εγώ...

Φιλε μου σε καταλαβαινω γιατι τα ιδια δυσαρεστα (και ακομα χειροτερα) με εσενα περασα και εγω στην ιδια κλινικη.
Σου ευχομαι καλη φυτρωση να εχεις, πιστευω με 2000 μοσχευματα στην περιοχη που εκανες την μεταμοσχευση και με εναν Γιατρο που εχει δειξει καλα αποτελεσματα στο Φορουμ θα εχεις ενα καλο αποτελεσμα και ολα θα πανε καλα !!
 

Bouklas

Well-Known Member
μπουκλα ολλα αυτα που λες ισχυουν περι φινας αλλα υπαρχει και ενας αλλος σημαντικος λογος που την προτεινουν και ιδιαιτερα σε περιπτωσεις που παει καποιος να βαλει μαλια σε περιοχες με υφισταμενα μαλια....σε αυτες τις περιοχες θυλακες που τους εχει χτυπησει η αλωπεκια ακομα και σε αρχικα σταδια
λογο του τραυματος της μμ υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να επιταχυνθει η αλωπεκια και να αποχαιρετησουν μονιμα(μονιμο σοκλος)...ενω π.χ θα χανονταν πχ σε 1-2 χρονια... λογο της μμ επιταχυνετε
η αλωπεκια και χανονται πολυ ποιο γρηγορα...δεν ειναι κανονας αλλα συμβαινει συχνα..το εχουμε δει και εδω μεσα σε καποιες μμ....παιρνοντας φινα 5-6 μηνες πριν την μμ και μερικους μετα ..τουλαχιστον μεχρι να ολοκληρωθει η φυτρωση δυναμωνεις αυτους τους θυλακες και ετσι εχουν πολλες πιθανοτητες να αντεξουν την επεμβαση...εαν κοψεις την φινα μετα επανερχονται σε κατασταση προ μμ δηλαδη ακολουθουν το δρομο που εχει προκαθοριστει απο το γενετικο κωδικα του καθενος μας...
φανταστειτε σοκλος σε μαλια που βρισκονται σε αλωπεκια μετριος γιατρος και χαμηλη φυτρωση...
καταστροφικο αποτελεσμα..που οχι η φινα δε σε σωζει αλλα ουτε ο θεος ο ιδιος!!!!!
ο φιλτρος απο τη στιγμη που ο γιατρος μπηκε σε περιοχες με μεταμοσχευμενα μαλια ειναι περισοτερο προστατευμενος και δεν χρειαζοταν να παρει φινα..βεβαια εαν ο γιατρος δεν προσεχε την ωρα που ανοιγε τις υποδοχες και τραυματιζε παρακειμενους θυλακες σιγουρα θα ειχε σοκλος και σε παλιοτερα μεταμοσχευμενα μαλια και ισως εχανε και τα καινουργια ....φενεται οτι ο γιατρος εκανε πολυ σωστα τη δουλεια του...

@υπαρχουν παρα πολλα αρθρα στο νετ για το σοκλος καθως και συνεντευξεις γιατρων που εξηγουν το φαινομενο και γιατι εμφανιζεται.....ο φελερ το εξηγει πολυ αναλυτικα οπως και ο ραχαλ συστηνει φινα για την αποτροπη του συγκεκριμενου φαινομενου..
φυσικα η φινα δεν ειναι ρυζογαλο αλλα καποιος που παει να κανει μια επενδυση οπως η μμ και ειδικα σε περιπτωσεις πυκνωσης καλο θα ηταν να ενημερωθει για το ποια ρισκα αναλαμβανει και ποια ρισκα πρεπει να παρει οπου σε συνεργασια με εναν καλο γιατρο και λιγο τυχη να φτασει στο επιθυμητο αποτελεσμα..

Συμφωνώ. Απλά όπως είπα και πιο πάνω, η φίνα βοηθάει τον γιατρό, μετά εμάς. Αξίζει να σώσουμε κάποιες τριχούλες που πρόκειται να πέσουν σε 2-6-12-15 μήνες πειράζοντας τις ορμόνες? Δικη σας επιλογή.
 

aeratos28

Just aeratos
filtros φιλε πως πας? έχεις κλείσει 5 μήνες λογικά θα έχεις δει μεγάλο μέρος του αποτελέσματος..αν σου είναι εύκολο και θες βάλε καμία φωτό να σε δουμε
 
Μπλουζα