Panoschania _ Dr Yaman motorized fue 4850 g 24/03 ΝW6

Chris34

Active Member
Επίσης έχω και μια διάχυτη φαγούρα που και που μέσα στην μέρα, όχι τίποτα ενοχλητικό, στο ότι βγαίνουν τρίχες οφείλεται η ιδέα μου είναι?
Φαγούρα, τσιμπήματα που και που, μούδιασμα συνηθισμένα μετά την επέμβαση. Θα υποχωρήσουν με τον καιρό.
Είναι τραυματισμένη περιοχή για αυτό υποθέτω νιώθουμε όλα αυτά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Φαγούρα γενικά σημαίνει, επούλωση, δραστηριότητα. Όλα νορμάλ όπως έγραψε ο Χρήστος. Υπομονή, είναι πολύ νωρίς ακόμα.
 

Panoschania

Active Member
Φαγούρα γενικά σημαίνει, επούλωση, δραστηριότητα. Όλα νορμάλ όπως έγραψε ο Χρήστος. Υπομονή, είναι πολύ νωρίς ακόμα.
αυτα τα τριχακια που εχω βγαλει απο τον πρωτο μηνα, αλλα δεν δειχνουν να μεγαλωνουν και πολυ γρηγορα, τι ειναι?
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Λογικά δικά σου μαμίσια ή μοσχεύματα που δεν έπεσαν. Μένουν γενικά επάνω μερικά μοσχεύματα μετά το αρχικό shedding και συνεχίζουν να μεγαλώνουν σιγά σιγά. Ξέρω πως είναι δύσκολο τώρα, γιατί σε τρώει να δεις πρόοδο, αλλά πραγματικά, μέχρι τρίτο-τέταρτο μήνα, από τη στιγμή που δεν έχεις μολύνσεις, πόνους ή ενοχλήσεις, τίποτε, την ξεχνάς την καούκα, κάνεις δουλειά σου και μετά σιγούλια σιγούλια παίρνεις να φουντώνεις.
 

Panoschania

Active Member
Λογικά δικά σου μαμίσια ή μοσχεύματα που δεν έπεσαν. Μένουν γενικά επάνω μερικά μοσχεύματα μετά το αρχικό shedding και συνεχίζουν να μεγαλώνουν σιγά σιγά. Ξέρω πως είναι δύσκολο τώρα, γιατί σε τρώει να δεις πρόοδο, αλλά πραγματικά, μέχρι τρίτο-τέταρτο μήνα, από τη στιγμή που δεν έχεις μολύνσεις, πόνους ή ενοχλήσεις, τίποτε, την ξεχνάς την καούκα, κάνεις δουλειά σου και μετά σιγούλια σιγούλια παίρνεις να φουντώνεις.
ρε εχω τοσες δουλειες ολη μερα που δεν καταλαβα πως περασε το 2 μηνο, δεν εχω θεμα, αλλωστε δεν εχω δει κανενα πριν το 4μηνο να εχει μια ουσιαστικη προοδο, απλα δεν εχω καταλαβει τι ειναι αυτα τα μικρα τριχακια και ειπα να ρωτησω
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Τώρα ό,τι και να βλέπεις, 100% απάντηση, δεν υπάρχει. To πιθανότερο, δικά σου που επανέρχονται από shock loss, πιθανώς ενισχυμένα από τη μινοξιδίλη. Μπορεί να είναι και μεταμοσχευμένα που σκάνε σιγά σιγά.

Γυρίζει η μπίλια της καραφλορουλέτας :D
 

witcher

Well-Known Member
Όλα δείχνουν μια χαρά για το μήνα που εισαι. Υπομονή να περάσουν οι άχαροι μήνες...Καλή συνέχεια εύχομαι.
 

Panoschania

Active Member
Συναγωνιστές έχω λίγα σπυράκια και είπα να στείλω στο γιαμαν προληπτικά, ο οποίας συνέστησε vibramycin για 3 εβδομάδες επίσης προληπτικά, καλό είναι να ενημερώνουμε τους γιατρούς ειδικά αν είναι στο Εξωτερικό πάρα να ρισκάρουμε, ξεκίνησα ήδη την αντιβίωση, δεν υπάρχει πάντως κάποιο ρισκο στο θέμα φύτρωσης μου είπε, και να του στέλνω κάθε βδομάδα να βλέπει πως είμαι.
IMG_20230608_161640.JPEG
 

Panoschania

Active Member
Καλησπέρα!! 3ος μήνας σε δύο μέρες , εδώ και ένα μήνα περίπου έχει αρχίσει η φυτρωση. Παίρνω και αντιβίωση για τα σπυράκια εδώ και δύο εβδομάδες + μια ακόμη όπως μου είπε ο γιαμαν αλλά και μινοξ μονο κάθε βράδυ.
Σας βάζω και μία φώτο του προηγούμενου μήνα και από κάτω την τωρινή μου κατάσταση.
Πριν ένα μήνα :
2μηνας

Σήμερα :


IMG_20230621_140416.JPEG
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Μια χαρά σε πάει για 3ο μήνα, σχηματίζεται η hairline και έχει ξεκινήσει η φύτρωση. Πέρασε το άχαρο τρίμηνο, τώρα ξεκινάνε τα ωραία!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

TopBoy

Member
Καλησπέρα!! 3ος μήνας σε δύο μέρες , εδώ και ένα μήνα περίπου έχει αρχίσει η φυτρωση. Παίρνω και αντιβίωση για τα σπυράκια εδώ και δύο εβδομάδες + μια ακόμη όπως μου είπε ο γιαμαν αλλά και μινοξ μονο κάθε βράδυ.
Σας βάζω και μία φώτο του προηγούμενου μήνα και από κάτω την τωρινή μου κατάσταση.
Πριν ένα μήνα :
Προβολή συνημμένου 58842
Σήμερα :


Προβολή συνημμένου 58841
Φαίνεται να έχει ξεκινήσει ήδη η φύτρωση στον 3ο μήνα, που ειναι καλό σημάδι. Αναμένουμε τη συνέχεια. Γιατί δεν βάζεις 2 φορές μινοξιδίλη αντί για 1; Η προτεινόμενη δόση ειναι 2 φορές τη μέρα.
 

Panoschania

Active Member
Φαίνεται να έχει ξεκινήσει ήδη η φύτρωση στον 3ο μήνα, που ειναι καλό σημάδι. Αναμένουμε τη συνέχεια. Γιατί δεν βάζεις 2 φορές μινοξιδίλη αντί για 1; Η προτεινόμενη δόση ειναι 2 φορές τη μέρα.
Έβαζα αλλά ο γιατρός είπε μια εν τέλη
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Ναι, βγαίνει σχεδόν διάφανη, vellus. Αν έχεις τέτοια λευκά/διάφανα τριχάκια, είναι όλα καινούρια. Αυτά σιγά σιγά μεγαλώνουν, χοντραίνουν και γίνονται αληθινά μαλλιά. Σαν τα μωρά ένα πράμα.
 

Panoschania

Active Member
Ναι, βγαίνει σχεδόν διάφανη, vellus. Αν έχεις τέτοια λευκά/διάφανα τριχάκια, είναι όλα καινούρια. Αυτά σιγά σιγά μεγαλώνουν, χοντραίνουν και γίνονται αληθινά μαλλιά. Σαν τα μωρά ένα πράμα.
Αρκετά πάντως σκάνε έτοιμα χοντρά και είναι από μόσχευμα (το βλέπω στο hairline)
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Ναι, ένα ποσοστό από τα μοσχεύματα μένει, 'πιάνουν' αμέσως σα να λέμε. Δεν είναι πάντως ενδεικτικά αυτά αν θα πάει καλά ή όχι η ΜΜ. Υπομονή τώρα, στους επόμενους μήνες θα δεις θεαματική εξέλιξη.
 
Μπλουζα