Panoschania _ Dr Yaman motorized fue 4850 g 24/03 ΝW6

montecristo

Well-Known Member
Ε προφανώς δεν τα σπας θα σου πουν, να σε ρωτήσω μια απορία, Το κεφάλι θα ξεκοκκινισει σε ένα χρόνο αφου ολοκληρωθεί η φυτρωση η μένει κάποιο κουσούρι στο χρώμα στην περιοχή?
Όσο περνάνε οι μήνες μέχρι να ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα θα ξεκοκκινίζει όλο και περισσότερο μέχρι να φυγει τελειως. Τώρα αναλόγως τον οργανισμό του καθενός και ποσο ευαίσθητο δέρμα έχει αυτό διαφέρει στο ποσο γρήγορα ή αργά. Σε άλλους φεύγει πολύ γρήγορα σε άλλους καθυστερεί λίγο πιο πολύ..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Η κοκκινίλα θα σου φύγει εντελώς όσο περνάνε οι μήνες, νομίζω σε μένα είχε καθαρίσει τελείως αν όχι στο τρίμηνο, στο τετράμηνο. Θα βλέπεις σημαδάκια κόκκινα εκεί που υπάρχει δραστηριότητα και σκάνε τριχάκια ενδεχομένως, αλλά τίποτε φοβερό ή ασυνήθιστο.

Τα σπυράκια με το πύον που βγαίνουν, μην τα σπας γιατί υπάρχει κίνδυνος να τα μολύνεις και να κάνεις θυλακίτιδα. Άφηνέ τα, καθαρίζουν μόνα τους σε 4-5 μέρες.
 

JimKan1

Well-Known Member
Η κοκκινίλα θα σου φύγει εντελώς όσο περνάνε οι μήνες, νομίζω σε μένα είχε καθαρίσει τελείως αν όχι στο τρίμηνο, στο τετράμηνο. Θα βλέπεις σημαδάκια κόκκινα εκεί που υπάρχει δραστηριότητα και σκάνε τριχάκια ενδεχομένως, αλλά τίποτε φοβερό ή ασυνήθιστο.

Τα σπυράκια με το πύον που βγαίνουν, μην τα σπας γιατί υπάρχει κίνδυνος να τα μολύνεις και να κάνεις θυλακίτιδα. Άφηνέ τα, καθαρίζουν μόνα τους σε 4-5 μέρες.
Όσο περνάνε οι μήνες μέχρι να ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα θα ξεκοκκινίζει όλο και περισσότερο μέχρι να φυγει τελειως. Τώρα αναλόγως τον οργανισμό του καθενός και ποσο ευαίσθητο δέρμα έχει αυτό διαφέρει στο ποσο γρήγορα ή αργά. Σε άλλους φεύγει πολύ γρήγορα σε άλλους καθυστερεί λίγο πιο πολύ..


Δεν φευγει παντα εντελως
 

montecristo

Well-Known Member
Δεν φευγει παντα εντελως
Στις περισσότερες περιπτώσεις φεύγει όμως. Τώρα Ποτε δεν είσαι σίγουρος όμως για τίποτα… δέν έχω δει κάπου να μη φεύγει εντελώς ποτε πάντως αλλά εχω δει να καθυστερεί περισσότερο..
 

Panoschania

Active Member
Στις περισσότερες περιπτώσεις φεύγει όμως. Τώρα Ποτε δεν είσαι σίγουρος όμως για τίποτα… δέν έχω δει κάπου να μη φεύγει εντελώς ποτε πάντως αλλά εχω δει να καθυστερεί περισσότερο..
Απο την μια καλό είναι να μαυρίζει εκεί το σημείο γιατί σου δίνει έξτρα free πύκνωση χχααχ
 

JimKan1

Well-Known Member
Στις περισσότερες περιπτώσεις φεύγει όμως. Τώρα Ποτε δεν είσαι σίγουρος όμως για τίποτα… δέν έχω δει κάπου να μη φεύγει εντελώς ποτε πάντως αλλά εχω δει να καθυστερεί περισσότερο..
Εγω το εχω δει πολλες φορες, θα ελεγα στο 1/3 των περιπτωσεων, μαλλον δεν το προσεχεις, δες τα τελευταια αποτελεσματα που ανεβασε ο Αναστασακης πως ειναι το χρωμα του δερματος σε σχεση με τις αλλες περιοχες του κεφαλιου που ειτε εχουν ειτε δεν εχουν τριχες, επισης δες το πιο προσφατο περισταρικο του Lorenzo τον alex που εκανε δευτερη επεμβαση πως φαινοταν οταν τα ξυρισε. Αναφερομαι σε περιστατικα που εχουν κλεισει τουλαχιστον 10 μηνες απο την επεμβαση. Εγω εχω κλεισει 13 μηνες και εχει ακομα διαφορετικο χρωμα το δερμα( προς το ροζ) σε σχεση με το υπολοιπο κεφαλι. Να σου δωσω και δυο παραδειγματα Ελληνων διασημων που εχουν κανει μμ πανω απο μια δεκαετια πριν και πλεον τα ξυριζουν και μπορεις να δεις την αλλοιωση στο χρωμα του δερματος, Αιμιλιος Βουγιουκλακης και Θανασης Αλευρας.
 

montecristo

Well-Known Member
Εγω το εχω δει πολλες φορες, θα ελεγα στο 1/3 των περιπτωσεων, μαλλον δεν το προσεχεις, δες τα τελευταια αποτελεσματα που ανεβασε ο Αναστασακης πως ειναι το χρωμα του δερματος σε σχεση με τις αλλες περιοχες του κεφαλιου που ειτε εχουν ειτε δεν εχουν τριχες, επισης δες το πιο προσφατο περισταρικο του Lorenzo τον alex που εκανε δευτερη επεμβαση πως φαινοταν οταν τα ξυρισε. Αναφερομαι σε περιστατικα που εχουν κλεισει τουλαχιστον 10 μηνες απο την επεμβαση. Εγω εχω κλεισει 13 μηνες και εχει ακομα διαφορετικο χρωμα το δερμα( προς το ροζ) σε σχεση με το υπολοιπο κεφαλι. Να σου δωσω και δυο παραδειγματα Ελληνων διασημων που εχουν κανει μμ πανω απο μια δεκαετια πριν και πλεον τα ξυριζουν και μπορεις να δεις την αλλοιωση στο χρωμα του δερματος, Αιμιλιος Βουγιουκλακης και Θανασης Αλευρας.
έχω δει σε κάποια περιστατικά στο 12μηνο με ερυθρότητα απλά όχι μετά από χρόνια να μένει, δεν ξέρω τι γίνεται δηλαδή στα επόμενα χρόνια..Αν και αυτών έχει μια ερυθρότητα αλλά όχι αυτή που ειναι στην αρχη που ειναι πολύ έντονη...εσύ σε ποια κλινική έκανες επέμβαση;
 

JimKan1

Well-Known Member
έχω δει σε κάποια περιστατικά στο 12μηνο με ερυθρότητα απλά όχι μετά από χρόνια να μένει, δεν ξέρω τι γίνεται δηλαδή στα επόμενα χρόνια..Αν και αυτών έχει μια ερυθρότητα αλλά όχι αυτή που ειναι στην αρχη που ειναι πολύ έντονη...εσύ σε ποια κλινική έκανες επέμβαση;
Τυρκαλα, αλλα δεν εχει σχεση η κλινικη, λογικα εχει να κανει με την ευαισθησια του δερματος, ωστοσο κανεις πουθενα δεν το αναφερει για καποιο λογο, ισως γιατι δεν φαινεται τοσο λογο καλυψης απο τα μαλλια. Οπως απαντησα και στον φιλο πανω η ερυθροτητα που μενει ειναι πιο ηπια απο αυτη των πρωτων 2 μηνων. Ωστοσο αν δεν εχει φυγει στους 12 μηνες τι σε κανει να πιστευεις οτι θα φυγει;
 

montecristo

Well-Known Member
Τυρκαλα, αλλα δεν εχει σχεση η κλινικη, λογικα εχει να κανει με την ευαισθησια του δερματος, ωστοσο κανεις πουθενα δεν το αναφερει για καποιο λογο, ισως γιατι δεν φαινεται τοσο λογο καλυψης απο τα μαλλια. Οπως απαντησα και στον φιλο πανω η ερυθροτητα που μενει ειναι πιο ηπια απο αυτη των πρωτων 2 μηνων. Ωστοσο αν δεν εχει φυγει στους 12 μηνες τι σε κανει να πιστευεις οτι θα φυγει;
Πληροφοριακά σε ρώτησα που έκανες άσχετα με την κοκκινίλα που εννοείται έχει σχέση με το πόσο ευαίσθητο δέρμα έχει ο καθένας..άλλοι δεν έχουν κανένα από ιδια κλινική πχ. Απλα δεν το ξερω αν δω ένας πχ στα 2 χρόνια να έχει κοκκινίλα τότε θα πω ναι δεν φεύγει γενικα...

Με την επέμβαση σου στον Τυρκαλά πως πήγε η φύτρωση ; όλα κομπλε ;
 

JimKan1

Well-Known Member
Με την επέμβαση σου στον Τυρκαλά πως πήγε η φύτρωση ; όλα κομπλε ;

Φωτο πριν με ξυρισμενο και μακρυ (που ευνοει πολυ την εικονα και κρυβει το προβλημα)

E7C22B6D-2556-4D22-8A20-CA0A0D597B8B.jpeg
4B0E23C5-7070-4350-B73B-C37DE3C4FD1C.jpeg
B7BEF450-51FE-45BB-85D2-0BC568C91654.jpeg


Φωτο στους 12 μηνες σε εσωτερικο χωρο κατω απο λαμπα.

1EF92CDF-C81B-4E06-B713-D612D09F3864.jpeg

AC7E9A91-7403-4FDC-8C4F-6993177F6595.jpeg



Μπροστα στο παραθυρο

C05B20E3-32E9-4631-9549-3AD35A1FAAAF.jpeg
687265E4-464B-4A33-813E-80F451112B11.jpeg


Και σε εξωτερικο χωρο κατω απτον ηλιο

AC2493B7-464F-4D92-B4C2-ED6EAA831294.jpeg


Σε γενικες γραμμες ικανοποιημενος, φυτρωση υψηλη και καληψη αξιοπρεπεστατη καθως τα μπροστα 2/3 της περιοχης της μμ ηταν κενα ,μπηκαν 2100g με λογο 2,65, το hairline πηγε απο 8,5 στα 7 εκατοστα απο την πανω πλευρα των φρειδιων και οι κροταφοι στα 8, παιρνω φιναστεριδη 0,5 τη μερα εδω και 2 χρονια. Αυτα σε μια συντομα παρουσιαση για να μην χαλασω και το νημα του φιλου.
 

montecristo

Well-Known Member
Φωτο πριν με ξυρισμενο και μακρυ (που ευνοει πολυ την εικονα και κρυβει το προβλημα)

Προβολή συνημμένου 57453Προβολή συνημμένου 57454Προβολή συνημμένου 57455

Φωτο στους 12 μηνες σε εσωτερικο χωρο κατω απο λαμπα.

Προβολή συνημμένου 57456
Προβολή συνημμένου 57457


Μπροστα στο παραθυρο

Προβολή συνημμένου 57458Προβολή συνημμένου 57459

Και σε εξωτερικο χωρο κατω απτον ηλιο

Προβολή συνημμένου 57460

Σε γενικες γραμμες ικανοποιημενος, φυτρωση υψηλη και καληψη αξιοπρεπεστατη καθως τα μπροστα 2/3 της περιοχης της μμ ηταν κενα ,μπηκαν 2100g με λογο 2,65, το hairline πηγε απο 8,5 στα 7 εκατοστα απο την πανω πλευρα των φρειδιων και οι κροταφοι στα 8, παιρνω φιναστεριδη 0,5 τη μερα εδω και 2 χρονια. Αυτα σε μια συντομα παρουσιαση για να μην χαλασω και το νημα του φιλου.
Πολύ ωραίο το αποτέλεσμα σου απο Τυρκαλά, η φύτρωση φαίνεται υψηλή και έχει πολύ ωραία φυσικότητα...Ο υψηλός λόγος για την περιοχή βοήθησε στο να επιτευχθεί και καλή κάλυψη με όχι πολλά μοσχεύματα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chris34

Active Member
Έντονη κοκκινίλα στη ληπτρια αλλά είναι λογικό γιατί μπήκαν πολλά τριχοθυλακια.
Υπομονή και η δοτρια πιστεύω θα επανέλθει.
Γνώμη μου να χρησιμοποιήσεις μινοξιδιλη μέχρι την ολοκλήρωση της φυτρωσης. Και δεν είδα αν έγραψες αν παίρνεις βιταμίνες.
Εγώ αν και δεν μου είχαν προτείνει στην κλινική πήρα από μόνος μου μέχρι να ολοκληρωθεί η φυτρωση.
Καλή φυτρωση. Τώρα ξεκινάνε τα ωραία.
 

Panoschania

Active Member
Έντονη κοκκινίλα στη ληπτρια αλλά είναι λογικό γιατί μπήκαν πολλά τριχοθυλακια.
Υπομονή και η δοτρια πιστεύω θα επανέλθει.
Γνώμη μου να χρησιμοποιήσεις μινοξιδιλη μέχρι την ολοκλήρωση της φυτρωσης. Και δεν είδα αν έγραψες αν παίρνεις βιταμίνες.
Εγώ αν και δεν μου είχαν προτείνει στην κλινική πήρα από μόνος μου μέχρι να ολοκληρωθεί η φυτρωση.
Καλή φυτρωση. Τώρα ξεκινάνε τα ωραία.
παίρνω και τα 2
 

Panoschania

Active Member
2 μήνες από την επέμβαση.
Πως τα βλέπετε τα πράματα γέροντες;;
 

Συνημμένα

  • IMG_20230523_094412.JPEG
    IMG_20230523_094412.JPEG
    226.5 KB · Προβολές: 165
  • IMG_20230523_094503.JPEG
    IMG_20230523_094503.JPEG
    181.8 KB · Προβολές: 167
  • IMG_20230523_094054.JPEG
    IMG_20230523_094054.JPEG
    181.8 KB · Προβολές: 156
  • IMG_20230523_094005.JPEG
    IMG_20230523_094005.JPEG
    168.2 KB · Προβολές: 152
  • IMG_20230523_094457.jpg
    IMG_20230523_094457.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 156

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Μια χαρά νορμάλ, όπως πρέπει είσαι. Έχουν πέσει όλα και πιθανώς και κάποια μαμίσια από shock loss. Το πιο άχαρο στάδιο απ' όλα. Υπομονή ως τον τέταρτο που θα ξεκινήσει να παίρνει μπρος η φύτρωση συναγωνιστή!
 

Disco

Well-Known Member
Μειώθηκε αρκετά η ερυθρότητα νομίζω σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα. Τώρα εισαι στην άχαρη περίοδο, υπομονή να περάσουν οι μήνες. Μίνοξ να βάζεις για 5-6 μήνες ακόμα. Μη τη διακόψεις πριν το 8μηνο όπου θα ειναι σε εξέλιξη η φύτρωση.
 

Panoschania

Active Member
Μειώθηκε αρκετά η ερυθρότητα νομίζω σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα. Τώρα εισαι στην άχαρη περίοδο, υπομονή να περάσουν οι μήνες. Μίνοξ να βάζεις για 5-6 μήνες ακόμα. Μη τη διακόψεις πριν το 8μηνο όπου θα ειναι σε εξέλιξη η φύτρωση.
ειναι ακομα κοκκινο απλα σε καποια σημεια οχι τοσο, ειναι και σε αλλο χωρο με αλλο φωτισμο η φωτο σε σχεση με την προηγουμενη
 

Panoschania

Active Member
Φυσιολογική εξέλιξη. Αναμονή για τους επόμενους μήνες που θα έχεις φυτρωση. Υπομονή.
Επίσης έχω και μια διάχυτη φαγούρα που και που μέσα στην μέρα, όχι τίποτα ενοχλητικό, στο ότι βγαίνουν τρίχες οφείλεται η ιδέα μου είναι?
 
Μπλουζα