Panoschania _ Dr Yaman motorized fue 4850 g 24/03 ΝW6

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Καλη φυτρωση φίλε. Φαίνεται καθαρη η δουλειά. Υπομονή να περάσουν οι άχαρος μηνες και θα δεις μεγάλη αλλαγή στην εμφάνιση σου.
 

Panoschania

Active Member
Παίδες έχω κατά τα λεγόμενα του γιαμαν σοκλος, στην αρχη έλεγα θα είναι έτσι το σημείο διότι μου πήραν λίγα graft από την περιοχή αυτή που ήταν ήδη λίγο αραιή αλλά ο γιαμαν λέει ότι δεν πήραν πολλά από εκεί και ότι είναι σοκλος, αν θέλω να βάλω μινοξ μου είπε η να περιμένω κάνα 3μηνο. Επίσης χάνω μαλακι και απο τα μεταμοσχευμενα κάθε μέρα. Να βάλω μινοξ η όταν σταματήσω θα χάσω μαλλιά? Από πάνω δεν θα χάσω λογικά γιατί σαν Nw6 δεν είχα κάτι για να αναζωπυρώσει η μινοξ , ότι είναι να βγει θα είναι μεταμοσχευμενα..
 

Συνημμένα

  • IMG_20230412_234627.JPEG
    IMG_20230412_234627.JPEG
    109.2 KB · Προβολές: 156

montecristo

Well-Known Member
Παίδες έχω κατά τα λεγόμενα του γιαμαν σοκλος, στην αρχη έλεγα θα είναι έτσι το σημείο διότι μου πήραν λίγα graft από την περιοχή αυτή που ήταν ήδη λίγο αραιή αλλά ο γιαμαν λέει ότι δεν πήραν πολλά από εκεί και ότι είναι σοκλος, αν θέλω να βάλω μινοξ μου είπε η να περιμένω κάνα 3μηνο. Επίσης χάνω μαλακι και απο τα μεταμοσχευμενα κάθε μέρα. Να βάλω μινοξ η όταν σταματήσω θα χάσω μαλλιά? Από πάνω δεν θα χάσω λογικά γιατί σαν Nw6 δεν είχα κάτι για να αναζωπυρώσει η μινοξ , ότι είναι να βγει θα είναι μεταμοσχευμενα..
Ξεκίνα Μινοξιδίλη Axelan 5% 2 φορές τη μέρα 6 ψεκασμούς να βάζεις σε λήπτρια και δότρια σε εκείνο το σημείο, θα επιταχύνεις και θα βοηθήσεις τη φύτρωση και θα βοηθήσεις και εκείνο το σημείο στη δότρια. Πάρτην μέχρι τον 7ο-8ο μήνα π.χ. Δεν θα χάσεις τιποτα μαλλιά αφού την σταματήσεις γιατι δεν είχες και τίποτα στη λήπτρια πριν την επέμβαση...

αλλιώς μπορείς να πάρεις και την τοπική μινοξιδίλη της fagron που έχει μέσα και τοπική φιναστερίδη...Fagron MFT λέγεται και το ζητάς στο φαρμακείο.
 

Panoschania

Active Member
Ξεκίνα Μινοξιδίλη Axelan 5% 2 φορές τη μέρα 6 ψεκασμούς να βάζεις σε λήπτρια και δότρια σε εκείνο το σημείο, θα επιταχύνεις και θα βοηθήσεις τη φύτρωση και θα βοηθήσεις και εκείνο το σημείο στη δότρια. Πάρτην μέχρι τον 7ο-8ο μήνα π.χ. Δεν θα χάσεις τιποτα μαλλιά αφού την σταματήσεις γιατι δεν είχες και τίποτα στη λήπτρια πριν την επέμβαση...

αλλιώς μπορείς να πάρεις και την τοπική μινοξιδίλη της fagron που έχει μέσα και τοπική φιναστερίδη...Fagron MFT λέγεται και το ζητάς στο φαρμακείο.
Χτες μίλησα με το γιατρό και μου είπε αν θέλω μινοξ αλλά δεν είναι και απαραίτητο, σήμερα μου έστειλε ο βοηθός του να στείλω φωτογραφίες κτλ, στα + λοιπόν το ενδιαφέρον τους και αναμένω ξανά τις οδηγίες τους, μήπως ένα χάπι μινοξιδιλη είναι καλυτερα κάνα 6μηνο να ξεμπλεκω με αφρούς κτλ? Θα ρωτήσω και την κλινική βέβαια..
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Σίγουρα η μίνοξ σε χάπι βολεύει απείρως περισσότερο από τους αφρούς. Λογικά δε θα σου βγάλει με καρδιά/πίεση τίποτε, οπότε αν νιώθεις ΟΚ, το παίρνεις άνετα να σε μπουστάρει.
 

montecristo

Well-Known Member
Χτες μίλησα με το γιατρό και μου είπε αν θέλω μινοξ αλλά δεν είναι και απαραίτητο, σήμερα μου έστειλε ο βοηθός του να στείλω φωτογραφίες κτλ, στα + λοιπόν το ενδιαφέρον τους και αναμένω ξανά τις οδηγίες τους, μήπως ένα χάπι μινοξιδιλη είναι καλυτερα κάνα 6μηνο να ξεμπλεκω με αφρούς κτλ? Θα ρωτήσω και την κλινική βέβαια..
Όντως ειναι καλό που δείχνει πολύ ενδιαφέρον η κλινική για την περίπτωση σου...Μπορείς να πάρεις ναι και χάπι μινοξιδίλης, ειναι πιο αποτελεσματικό απο την τοπική και βολεύει...Θα πάρεις δόση 2.5 mg oral minoxidil, 1 χάπι τη μέρα.
 

montecristo

Well-Known Member
Μου είπαν τελικά να πάρω λάδι μινοξ η αφρό για 3 μήνες όχι παραπάνω και όχι χάπι..
Καλά μπορείς και παραπάνω να πάρεις..απλά σου ειπαν το ελάχιστο..εννοείται όσο περισσότερο τόσο το καλύτερο..εγώ θα σου έλεγα μέχρι τον 6ο να πάρεις για να έχεις και πιο γρήγορη φύτρωση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panoschania

Active Member
Καλησπέρα!!! 1μηνας από την επέμβαση, έχουν πέσει σχεδόν όλα τα μοσχευματα, είναι κόκκινη η καράφλα, βάζω μινοξ σε δότρια και σκαλπ για να τα βοηθήσω, πως τα βλέπετε τα πράματα;
IMG_20230424_211313.JPEG
IMG_20230425_170333.JPEG
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Λήπτρια νορμάλ, η δότρια φαίνεται κομμάτι μαδημένη αλλά είναι μπαμ η περίοδος του shock loss, πριν το τετράμηνο δε μπορείς ν'αποφανθείς με βεβαιότητα για τη δότρια. Τώρα είναι το βαρετό τρίμηνο, μόνο πασιέντζες να περάσει ο καιρός να βγει η τζίβα.
 

giannis88test

Active Member
το προβλεπόμενο και άχαρο χάλι αυτής της περιόδου. άλλους 2 μήνες υποδοχή να αρχίσουν τα ευχάριστα. η κοκκινίλα είναι καλό δείχνει κινητικότητα
 

Panoschania

Active Member
το προβλεπόμενο και άχαρο χάλι αυτής της περιόδου. άλλους 2 μήνες υποδοχή να αρχίσουν τα ευχάριστα. η κοκκινίλα είναι καλό δείχνει κινητικότητα
Βγάζω και κάτι μικρά τριχακια εδώ και καμιά 10ρια μέρες, τι είναι αυτά, αρχή φύτρωσης;
 

montecristo

Well-Known Member
Σε κανά δίμηνο θα αρχίσεις να βλέπεις να σκάνε περισσότερες τρίχες.. Η ερυθρότητα ειναι καλό σημάδι και δείχνει κινητικότητα
 

Panoschania

Active Member
Σε κανά δίμηνο θα αρχίσεις να βλέπεις να σκάνε περισσότερες τρίχες.. Η ερυθρότητα ειναι καλό σημάδι και δείχνει κινητικότητα
και κατι λιγα σπυρακια βγαζω και τα σπαω που και που δε ξερω αν πρεπει βεβαια, εχω δει οτι ειναι κοινο θεμα τα σπυρακια παντως
 

Panoschania

Active Member
δεν ξέρω αν πρέπει να τα σπας...Θα έλεγα να ρωτήσεις την κλινική.
Ε προφανώς δεν τα σπας θα σου πουν, να σε ρωτήσω μια απορία, Το κεφάλι θα ξεκοκκινισει σε ένα χρόνο αφου ολοκληρωθεί η φυτρωση η μένει κάποιο κουσούρι στο χρώμα στην περιοχή?
 

JimKan1

Well-Known Member
Ε προφανώς δεν τα σπας θα σου πουν, να σε ρωτήσω μια απορία, Το κεφάλι θα ξεκοκκινισει σε ένα χρόνο αφου ολοκληρωθεί η φυτρωση η μένει κάποιο κουσούρι στο χρώμα στην περιοχή?
πολλες φορες μενει κοκκινιλα, αλλα οχι σαν αυτη που βλεπεις τωρα, πιο ηπια
 
Μπλουζα