Panoschania _ Dr Yaman motorized fue 4850 g 24/03 ΝW6

Panoschania

Active Member
Αν θες να ελάχιστοποιήσεις τις απώλειες σε βάθος χρόνου και να διατηρηθεί το αποτέλεσμα θα πρέπει να ακολουθήσεις θεραπεία όπως πολυ σωστά είπε ο Bobby.Οι βιταμίνες βοηθούν κατά την περίοδο της φυτρωσης και μόνο.Τώρα σωστά τα λέτε.Μην αφήνουμε να εννοηθεί ότι οι βιταμίνες έχουν κάποια μακροπρόθεσμη επίδραση στην διατήρηση των μεταμοσχευμενων.
Ναι συμφωνώ σε αυτό, αλλά ας δούμε πως θα πάει η αραίωση πισω τα επόμενα χρόνια και ξανά κάνω αν θέλω, το προτιμώ από το να πίνω μια ζωή φίνα και ενώ στο πάνω μέρος δεν έχω να συντηρώ κάτι, κενός ήμουν, ότι βγει θα είναι μεταμόσχευμενα που υποτίθεται δεν πέφτουν...αν είχα μια μικρή αραίωση εννοείται ότι θα σκεφτόμουν αγωγή για αρχή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
To μόνο φυτικό που έχει μελετηθεί να έχει επίδραση στη διατήρηση των MM είναι το Saw Palmetto στα 320mg την ημέρα (το περιλαμβάνουν οι Capiloz που δίνει ο Yaman) και αυτό στο 30% περίπου της αποτελεσματικότητας της φιναστερίδης. Εξακολουθώ να το πίνω χωρίς παρενέργειες. Τώρα για οφέλη, δεν πέφτει μαλλί, οπότε εικάζω πως δουλεύει :D

Συναγωνιστή Πάνο, καλή φύτρωση εύχομαι!
 

Panoschania

Active Member
To μόνο φυτικό που έχει μελετηθεί να έχει επίδραση στη διατήρηση των MM είναι το Saw Palmetto στα 320mg την ημέρα (το περιλαμβάνουν οι Capiloz που δίνει ο Yaman) και αυτό στο 30% περίπου της αποτελεσματικότητας της φιναστερίδης. Εξακολουθώ να το πίνω χωρίς παρενέργειες. Τώρα για οφέλη, δεν πέφτει μαλλί, οπότε εικάζω πως δουλεύει :D

Συναγωνιστή Πάνο, καλή φύτρωση εύχομαι!
Εσύ είσαι ψυχαρα όχι ψυχακιας!!! Ευχαριστώ και δημόσια για την επικοινωνία μας και την βοήθεια σε απορίες μου! Όπως και τους @Stratos! @Kostas144
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas144

Member
Καλη φυτρωση ευχομαι φιλε Πανο. Προσωπικη μου αποψη που δεν ξερω αν ειμαι σωστος ειναι να μην δινεις σημασια στις αγωγες παιρνε τις βιταμινες που σου εδωσε ο Yaman και προχωρας ακαθεκτος. Οπως ειπες δεν εχει νοημα να παιρνεις μια ζωη χαπια (για τριχες θα προσθεσω εγω). Εχεις απο οτι ειπες ενα περιθωριο 2.000 ακομα οποτε εαν στο μελλον θελησεις και χρειαστεις κλεινεις καποιες τριχες. Η μμ ειναι για να κανουμε τον εαυτο μας καλυτερο για εμας και οχι να τον βαζουμε σε ενα καλουπι χρονιας αγωγης με οποιες παρενεργιες. Ειμαι συμφωνος προσωπικα και με εσενα και με τον @ApofasismenosPsyxakias που δεν ακολουθει επισης αγωγη με φινα και μινοξ κατι που κανω και εγω. Καλη επιτυχια και παλι ευχομαι.
 

Panoschania

Active Member
Καλη φυτρωση ευχομαι φιλε Πανο. Προσωπικη μου αποψη που δεν ξερω αν ειμαι σωστος ειναι να μην δινεις σημασια στις αγωγες παιρνε τις βιταμινες που σου εδωσε ο Yaman και προχωρας ακαθεκτος. Οπως ειπες δεν εχει νοημα να παιρνεις μια ζωη χαπια (για τριχες θα προσθεσω εγω). Εχεις απο οτι ειπες ενα περιθωριο 2.000 ακομα οποτε εαν στο μελλον θελησεις και χρειαστεις κλεινεις καποιες τριχες. Η μμ ειναι για να κανουμε τον εαυτο μας καλυτερο για εμας και οχι να τον βαζουμε σε ενα καλουπι χρονιας αγωγης με οποιες παρενεργιες. Ειμαι συμφωνος προσωπικα και με εσενα και με τον @ApofasismenosPsyxakias που δεν ακολουθει επισης αγωγη με φινα και μινοξ κατι που κανω και εγω. Καλη επιτυχια και παλι ευχομαι.
Μινοξ θα έβαζα για boost αλλά το είπα εκεί και δεν ασχολήθηκαν, βιταμίνες και άγιος ο θεός..
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Έτσι κι αλλιώς, το ζητούμενο είναι ένα καλό αποτέλεσμα και αληθινό, να μη συντηρείται δηλαδή τεχνητά. Τώρα αν αυτό σημαίνει να περιμένεις 8 μήνες για να φουντώσεις ή 9, κομπλέ, εδώ τόσα χρόνια αντέχαμε να καραφλιάζουμε, η ρεβέρσα έρχεται πολύ πιο εύκολα.
 

Panoschania

Active Member
Θα ήθελα γνώμες για όσο αφορά το καπέλο που λέω να βάλω από αύριο, αν φύγει κάνα κακακαδακι να ανησυχώ; είχα ρωτήσει το γιατρό και μου είπε ότι και από την τρίτη μέρα αν θέλω βάζω για λίγες ώρες, εγώ αύριο θα είμαι στην 5,το έχω αφήσει προληπτικά αλλά πρέπει να πάω δουλειά και δεν θέλω να είμαι με τα κακαδα.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Αν δεν μπορείς να το αποφύγεις, βάλε ψαράδικο καπέλο, να μην σφίγγει την λήπτρια περιοχή καθόλου. Όσο πιο χαλαρό, τόσο το καλύτερο.

Γενικά μην τρελαίνεσαι, δύσκολο να χάσεις μόσχευμα και θα το καταλάβεις αμέσως, γιατί θα δεις αίμα και θα 'χεις πόνο έντονο. Αν φύγουν κακκάδια με τριχούλες, νορμάλ είναι.

Πάντως, για το καφενείο της υπόθεσης, είχα σκάσει στο γραφείο με ΦΟΥΛ κακάδια. Δεν αγχώθηκε κανείς, με ρωτάγανε όσοι καραφλιάζανε πολλά και η θεϊκότερη ατάκα που άκουσα ήταν 'Έλα ρε εσύ κομπλέ είσαι, όταν είχε κάνει ο τάδε, ήταν πρησμένος σα νταούλι ένα μήνα και του τρέχανε αίματα, εσύ κομπλέ είσαι!'
 

Συνημμένα

  • VFBH02_98_11_E.jpg
    VFBH02_98_11_E.jpg
    249.9 KB · Προβολές: 155

Panoschania

Active Member
Αν δεν μπορείς να το αποφύγεις, βάλε ψαράδικο καπέλο, να μην σφίγγει την λήπτρια περιοχή καθόλου. Όσο πιο χαλαρό, τόσο το καλύτερο.

Γενικά μην τρελαίνεσαι, δύσκολο να χάσεις μόσχευμα και θα το καταλάβεις αμέσως, γιατί θα δεις αίμα και θα 'χεις πόνο έντονο. Αν φύγουν κακκάδια με τριχούλες, νορμάλ είναι.
Jockey τέτοιο δεν παίζει.. Αν υπάρχουν άτομα που έβαλαν καπέλο μετά την μμ, να μας πουν γνώμες για το πότε είναι ασφαλές 100%
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Βάλε τότε τζόκεϊ δυό νούμερα μεγαλύτερο και φόρα το γιωτάδικα, να μη σε σφίξει, αμαρτία είναι να χαλάσεις τη δουλειά τώρα.
 

Panoschania

Active Member
Βάλε τότε τζόκεϊ δυό νούμερα μεγαλύτερο και φόρα το γιωτάδικα, να μη σε σφίξει, αμαρτία είναι να χαλάσεις τη δουλειά τώρα.
Γενικά λένε μετά τις 5 μέρες άφοβα, εγώ μπορώ να το βάλω την 6 Μαξ, αλλά καλύτερα να μας πουν όσα παιδιά ξέρουν την εμπειρία τους
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chris34

Active Member
Καλή φυτρωση φίλε. Μεγάλος αριθμός μοσχευματων που εννοείται τα χρειαζοσουν. Για το καπέλο μην αγχώνεσαι δεν πρόκειται να γίνει ζημιά το βάζεις μαλακά αλλά δεν το στρίβεις δεξιά αριστερά. Δεν πιέζει καθόλου τη ληπτρια.
Εγώ το έβαζα μόνο όταν ήμουν σε εξωτερικό χώρο για τον ήλιο. Γενικά άφηνα το κεφάλι ακάλυπτο σε άλλες περιπτώσεις να παίρνει αέρα. Μην μείνεις στον ήλιο χωρίς καπέλο όλο το κεφάλι είναι μια πληγή τώρα.
Καλή επιτυχία και πάλι.
 

Panoschania

Active Member
Φιλε χρειαζεσαι φινα χθες γιατι αυτη η περιοχη ειναι αδυναμη και σου εχει παρει απο εκει
Θα ήταν το ιδανικό ναι, αλλά έτσι μετά την παντρεύομαι.. Ενώ μπορώ να κάνω μια επέμβαση ακόμα κάποια στιγμή για crown που έτσι και αλλιώς θα είναι αραιό και να μαζευτεί όλο.
 

Panoschania

Active Member
Καλή φυτρωση φίλε. Μεγάλος αριθμός μοσχευματων που εννοείται τα χρειαζοσουν. Για το καπέλο μην αγχώνεσαι δεν πρόκειται να γίνει ζημιά το βάζεις μαλακά αλλά δεν το στρίβεις δεξιά αριστερά. Δεν πιέζει καθόλου τη ληπτρια.
Εγώ το έβαζα μόνο όταν ήμουν σε εξωτερικό χώρο για τον ήλιο. Γενικά άφηνα το κεφάλι ακάλυπτο σε άλλες περιπτώσεις να παίρνει αέρα. Μην μείνεις στον ήλιο χωρίς καπέλο όλο το κεφάλι είναι μια πληγή τώρα.
Καλή επιτυχία και πάλι.
Το καπέλο το θέλω για λίγες ώρες στο κατάστημα μου να μην με βλέπει ο κόσμος έτσι, στο ήλιο εννοείται φέτος δεν βγαίνω χωρίς καπέλο
 

montecristo

Well-Known Member
Ελπίζω να μην αραιώσει πολύ...
Ειχες περιορισμένο ευροσ Δότριας εξαρχης. Φίλε κ να πέσουν λίγα ενδεχόμενως τριχοθυκακια από εκεί μελλοντικά, είναι προτιμότερο να τα έχεις στη λήπτρια αυτά παρα στη δότρια. Στην επόμενη επέμβαση θα βγάλεις ότι άλλο έχεις από δότρια κ μαζί με γενια θα είσαι πολύ καλύτερα από πριν. Ο γιατρός εξάλλου δεν σε χρέωσε για παραπάνω τριχοθυκακια για να πεις οτι σ έβαλε παραπάνω για να πάρει περισσότερα.
Μπορείς ακόμα να πάρεις φιναστεριδη για να δυναμωσεις εκείνο το σημείο και θα σαι μια χαρά.
 

Panoschania

Active Member
Φίλε κ να πέσουν λίγα ενδεχόμενως τριχοθυκακια από εκεί μελλοντικά, είναι προτιμότερο να τα έχεις στη λήπτρια παρα στη δότρια. Στην επόμενη επέμβαση θα βγάλεις ότι άλλο έχεις από δότρια κ μαζί με γενια θα είσαι πολύ καλύτερα από πριν. Ο γιατρός εξάλλου δεν σε χρέωσε για παραπάνω τριχοθτκακια για να πεις οτι σ έβαλε παραπάνω για να πάρει περισσότερα
Μα εγώ έχω καταλάβει το σκεπτικό του και είναι και αυτονόητο, με βρίσκει σύμφωνο άλλωστε, απλά ελπίζω να μην είναι τρύπα εκεί πέρα. Να ρωτήσω αυτά τα τριχοθυλακια αφού είναι να πέσουν, δεν θα πέσουν και στην λήπτρια κάποια στιγμή; αυτό εννοείς;
 

montecristo

Well-Known Member
Μα εγώ έχω καταλάβει το σκεπτικό του και είναι και αυτονόητο, με βρίσκει σύμφωνο άλλωστε, απλά ελπίζω να μην είναι τρύπα εκεί πέρα. Να ρωτήσω αυτά τα τριχοθυλακια αφού είναι να πέσουν, δεν θα πέσουν και στην λήπτρια;
Αν πάρεις φιναστεριδη θα τα προστατέψεις και θα δυναμωσεις εκείνο το σημείο. Αν είναι να πέσουν μελλοντικά κάποια από αυτά θα πέσουν κ στη λήπτρια αλλά τι να πέσουν στη δότρια τι στη λήπτρια. Το ίδιο είναι. Δεν χανεις κάτι. Δεν σε χρέωσε καν για αυτά…στην επόμενη επέμβαση θα βγάλεις και τα υπόλοιπα από δότρια μαζί με γενια.. να τα βάλεις στη λήπτρια…το ιδανικό ειναι να εχεις όσα περισσότερα γίνεται στο πάνω μερος…
 
Μπλουζα