Dr Tsvetalin Zarev 3600 grafts AVA FUE 2023-04-03

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Εγώ ξεκίνησα φίνα κατόπιν προτροπής του @CVIAL (έχει σώσει πολύ κόσμο!!!) και μετά από 9 μήνες με είδε και ο Χοσέ. Ενώ από φωτο που του είχα στείλει τρεις μήνες μετά την έναρξη φινας είχε πει πιθανώς έχω ντούπα και να συνεχίσω την φίνα χωρίς σχόλιο περί καταλληλότητας μου για ΜΜ ακόμα. Τον Σεπ 2019 που με είδε από κοντά με έκρινε κατάλληλο για ΜΜ με 1η ΜΜ για μπροστά περίπου 3000 και με καλή δότρια (8k) με πολλά πολύτριχα (3-4 τριχα που τα είδα και εγώ στο μικροσκόπιο).

Η αλήθεια είναι ότι χωρίς φίνα θα ήταν πολύ σκούρα τα πράγματα γιατί έχω και πολύ λεπτή τριχα (45μm) και μαλλί που λαδώνει εύκολα.

Τώρα μετά από σχεδόν 2,5 χρόνια φίνα η κατάσταση είναι η μέρα με την νύχτα, και στο πως φαίνεται το μαλλί μου και στο ποσά γκραφτ θα χρειαστούν τελικά.

ΜΜ χωρίς φίνα είναι είτε για πολύ μικρά προβλήματα ή για περιπτώσεις μεγαλύτερης ηλικίας που η φαλάκρα έχει σχεδόν διαμορφωθεί και οι δότριες είναι υγιείς. Καλά, για πιθανές ντουπες-μπούπες χωρίς φίνα δεν αξίζει να μπεις καν στην διαδικασία ΜΜ….

Τώρα αναμένοντας την 1η ΜΜ (Ιούνιο) νιώθω σίγουρος ότι με την φίνα στο παιχνίδι και με τόσο καλό γιατρό θα πάνε όλα καλά!
 

Gianney

Well-Known Member
Εγώ ξεκίνησα φίνα κατόπιν προτροπής του @CVIAL (έχει σώσει πολύ κόσμο!!!) και μετά από 9 μήνες με είδε και ο Χοσέ. Ενώ από φωτο που του είχα στείλει τρεις μήνες μετά την έναρξη φινας είχε πει πιθανώς έχω ντούπα και να συνεχίσω την φίνα χωρίς σχόλιο περί καταλληλότητας μου για ΜΜ ακόμα. Τον Σεπ 2019 που με είδε από κοντά με έκρινε κατάλληλο για ΜΜ με 1η ΜΜ για μπροστά περίπου 3000 και με καλή δότρια (8k) με πολλά πολύτριχα (3-4 τριχα που τα είδα και εγώ στο μικροσκόπιο).

Η αλήθεια είναι ότι χωρίς φίνα θα ήταν πολύ σκούρα τα πράγματα γιατί έχω και πολύ λεπτή τριχα (45μm) και μαλλί που λαδώνει εύκολα.

Τώρα μετά από σχεδόν 2,5 χρόνια φίνα η κατάσταση είναι η μέρα με την νύχτα, και στο πως φαίνεται το μαλλί μου και στο ποσά γκραφτ θα χρειαστούν τελικά.

ΜΜ χωρίς φίνα είναι είτε για πολύ μικρά προβλήματα ή για περιπτώσεις μεγαλύτερης ηλικίας που η φαλάκρα έχει σχεδόν διαμορφωθεί και οι δότριες είναι υγιείς. Καλά, για πιθανές ντουπες-μπούπες χωρίς φίνα δεν αξίζει να μπεις καν στην διαδικασία ΜΜ….

Τώρα αναμένοντας την 1η ΜΜ (Ιούνιο) νιώθω σίγουρος ότι με την φίνα στο παιχνίδι και με τόσο καλό γιατρό θα πάνε όλα καλά!
Δηλ τώρα πόσα τριχοθυλάκια θα χρειαστείς;
 

bobby

Well-Known Member
Δηλ τώρα πόσα τριχοθυλάκια θα χρειαστείς;
Όταν με δει με το καλό θα ξέρω. Ότι και να πω τώρα θα είναι εικασία. Σε κενές περιοχές δεν έβγαλα μαλλί αλλά σε αραιές πύκνωσε και σίγουρα η τριχα είναι πιο χοντρή οπότε δίνει κάλυψη. Πόσο χοντρή κει πόσο πιο πυκνά δεν ξέρω θέλει μετρήσεις. Εγώ βλέπω τον εαυτό μου κάθε μέρα και είναι δύσκολο να προσδιορίσω επακριβώς την αλλαγή. Έχω φωτογραφίες κατά διαστήματα και νομίζω είναι ορατή η διαφορά. Μου το έχουν πει και άνθρωποι που είχαν να με δουν καιρό. Ένα τρίτο «εκπαιδευμένο» μάτι που με έχει δει στους 9 μήνες φίνα και στα τέλη Μαρτίου (27 μήνες φίνα) είναι ο @CVIAL. Νομίζω είδε διαφορά.
 

Gianney

Well-Known Member
Χ
Όταν με δει με το καλό θα ξέρω. Ότι και να πω τώρα θα είναι εικασία. Σε κενές περιοχές δεν έβγαλα μαλλί αλλά σε αραιές πύκνωσε και σίγουρα η τριχα είναι πιο χοντρή οπότε δίνει κάλυψη. Πόσο χοντρή κει πόσο πιο πυκνά δεν ξέρω θέλει μετρήσεις. Εγώ βλέπω τον εαυτό μου κάθε μέρα και είναι δύσκολο να προσδιορίσω επακριβώς την αλλαγή. Έχω φωτογραφίες κατά διαστήματα και νομίζω είναι ορατή η διαφορά. Μου το έχουν πει και άνθρωποι που είχαν να με δουν καιρό. Ένα τρίτο «εκπαιδευμένο» μάτι που με έχει δει στους 9 μήνες φίνα και στα τέλη Μαρτίου (27 μήνες φίνα) είναι ο @CVIAL. Νομίζω είδε διαφορά.
Χαίρομαι φίλε ,μένει να μπεις για μμ λοιπον
 

Marios1982

Well-Known Member
Εγώ ξεκίνησα φίνα κατόπιν προτροπής του @CVIAL (έχει σώσει πολύ κόσμο!!!) και μετά από 9 μήνες με είδε και ο Χοσέ. Ενώ από φωτο που του είχα στείλει τρεις μήνες μετά την έναρξη φινας είχε πει πιθανώς έχω ντούπα και να συνεχίσω την φίνα χωρίς σχόλιο περί καταλληλότητας μου για ΜΜ ακόμα. Τον Σεπ 2019 που με είδε από κοντά με έκρινε κατάλληλο για ΜΜ με 1η ΜΜ για μπροστά περίπου 3000 και με καλή δότρια (8k) με πολλά πολύτριχα (3-4 τριχα που τα είδα και εγώ στο μικροσκόπιο).

Η αλήθεια είναι ότι χωρίς φίνα θα ήταν πολύ σκούρα τα πράγματα γιατί έχω και πολύ λεπτή τριχα (45μm) και μαλλί που λαδώνει εύκολα.

Τώρα μετά από σχεδόν 2,5 χρόνια φίνα η κατάσταση είναι η μέρα με την νύχτα, και στο πως φαίνεται το μαλλί μου και στο ποσά γκραφτ θα χρειαστούν τελικά.

ΜΜ χωρίς φίνα είναι είτε για πολύ μικρά προβλήματα ή για περιπτώσεις μεγαλύτερης ηλικίας που η φαλάκρα έχει σχεδόν διαμορφωθεί και οι δότριες είναι υγιείς. Καλά, για πιθανές ντουπες-μπούπες χωρίς φίνα δεν αξίζει να μπεις καν στην διαδικασία ΜΜ….

Τώρα αναμένοντας την 1η ΜΜ (Ιούνιο) νιώθω σίγουρος ότι με την φίνα στο παιχνίδι και με τόσο καλό γιατρό θα πάνε όλα καλά!
Θελουμε φωτο δότριας !!!
 

Vasil1981

Member
Hello everyone!
 

Συνημμένα

  • IMG_3363 (2).JPG
    IMG_3363 (2).JPG
    616.9 KB · Προβολές: 113
  • IMG_3368 (2).JPG
    IMG_3368 (2).JPG
    900 KB · Προβολές: 106
  • IMG_3370 (2).JPG
    IMG_3370 (2).JPG
    893.6 KB · Προβολές: 99
  • IMG_3374 (2).JPG
    IMG_3374 (2).JPG
    1.1 MB · Προβολές: 114
  • IMG_3381 (2).JPG
    IMG_3381 (2).JPG
    1.9 MB · Προβολές: 112
  • IMG_3382 (2).JPG
    IMG_3382 (2).JPG
    1.5 MB · Προβολές: 104
  • IMG_3386 (2).JPG
    IMG_3386 (2).JPG
    1.5 MB · Προβολές: 96
  • IMG_3391 (2).JPG
    2 MB · Προβολές: 30
  • IMG_3396 (2).JPG
    IMG_3396 (2).JPG
    2.2 MB · Προβολές: 102
  • IMG_3397 (2).JPG
    2.2 MB · Προβολές: 28

Vasil1981

Member
....
 

Συνημμένα

  • IMG_3397 (2).JPG
    2.2 MB · Προβολές: 55
  • IMG_3398 (2).JPG
    2.5 MB · Προβολές: 36
  • IMG_3399 (2).JPG
    IMG_3399 (2).JPG
    2 MB · Προβολές: 99
  • IMG_3413 (2).JPG
    3 MB · Προβολές: 34
  • IMG_3414 (2).JPG
    2.8 MB · Προβολές: 32
  • IMG_3415 (2).JPG
    2.5 MB · Προβολές: 31
  • IMG_3416 (2).JPG
    IMG_3416 (2).JPG
    2.7 MB · Προβολές: 98
  • IMG_3419 (2).JPG
    IMG_3419 (2).JPG
    2.7 MB · Προβολές: 98
  • IMG_3421 (2).JPG
    IMG_3421 (2).JPG
    2.4 MB · Προβολές: 116

JimKan1

Well-Known Member
Ολα φυσιολογικα, καλο ειναι στα επομενα updates να βαλεις φωτογραφιες δικες σου και οχι της κλινικης
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Vasil1981

Member
Συμφωνώ , απλά οι τελευταίες φωτογραφίες με την χτένα της έκανε ο γιατρός για όλους που δεν πιστεύουν ότι θα πάρει από την δότρια περιοχή 8500 μοσχευμάτα. Έτσι θα μπορούμε να συγκρίνουμε μετά από την δεύτερη μ.μ.
 

gregkont13

Verified MM member
ΜΜ χωρίς φίνα είναι είτε για πολύ μικρά προβλήματα ή για περιπτώσεις μεγαλύτερης ηλικίας που η φαλάκρα έχει σχεδόν διαμορφωθεί και οι δότριες είναι υγιείς. Καλά, για πιθανές ντουπες-μπούπες χωρίς φίνα δεν αξίζει να μπεις καν στην διαδικασία ΜΜ….

Άμα δεν έχεις προβλήματα στυλ ντούπας και με FUT+FUE μπορείς να είσαι αξιοπρεπής χωρίς φίνα (χωρίς να μιλάω για nw7).
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε αυτό που λες δεν υπάρχει βεβαιότητα και σίγουρο πλάνο. Εξαρτάται από τα specifics του καθενός και τι σου επιφυλάσσει το μέλλον.Σε κάποιους μπορεί να βγει, σε αρκετούς όμως όχι. Είναι σαν να βάζει νερά το καράβι και εσύ να συνεχίζεις το ταξίδι χωρίς να επισκευάζεις την διαρροή βασιζόμενος στην δυνατότητα σου να αντλείς τα νερά.
 

bobby

Well-Known Member
Άμα δεν έχεις προβλήματα στυλ ντούπας και με FUT+FUE μπορείς να είσαι αξιοπρεπής χωρίς φίνα (χωρίς να μιλάω για nw7).
Συμφωνώ. Μπορεί και πολύ καλύτερα από αξιοπρεπής αν έχεις δυνατή δότρια. Ακόμα και NW7.

Αν σε FUE only έχεις 10k δότρια τότε και NW7 με 2 FUT (2x3,5k) και ένα FUE 3k είσαι πολύ καλά καλυμμένος και σου έχει μείνει και καβάτζα κανα 2-3k FUE ακόμη. Πάντα βέβαια σε σε σχέση με τα μέσα χαρακτηριστικά (κανονική τριχα, κανονικός λόγος).
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το πιο σημαντικό χαρακτηριστικό είναι η έκταση δότριας λήπτριας. Αυτό ποικίλει από κεφάλι σε κεφάλι.
 

bobby

Well-Known Member
Εννοείται! Δεν είναι μόνο η πυκνότητα, η τριχα και ο λόγος. Το ισοζύγιο λήπτριας/δότριας είναι επίσης πολύ σημαντικό. Άλλο να έχεις να καλύψεις 70 άλλο 100 άλλο 120 (τηγανοκέφαλος….) και από πόση δότρια επίσης (βάλε retro, senile κλπ)
 

gregkont13

Verified MM member
Σε αυτό που λες δεν υπάρχει βεβαιότητα και σίγουρο πλάνο. Εξαρτάται από τα specifics του καθενός και τι σου επιφυλάσσει το μέλλον.Σε κάποιους μπορεί να βγει, σε αρκετούς όμως όχι. Είναι σαν να βάζει νερά το καράβι και εσύ να συνεχίζεις το ταξίδι χωρίς να επισκευάζεις την διαρροή βασιζόμενος στην δυνατότητα σου να αντλείς τα νερά.
Με αυτή τη λογική πρέπει να πάρουμε όλοι φίνα εκτός από τα NW3. Για να μη βγει πρέπει να έχεις είτε dupa, είτε πολύ κακή ελαστικότητα. Αλλιώς βγαίνει με συμβιβασμούς και φυσικά 2-3 χειρουργεία. Ίσα ίσα με 2 καλά στριπ μπορείς να πάρεις πολλούς θύλακες που είναι safe.

Επίσης δυστυχώς και η φίνα δεν είναι για όλους και έχω στον κύκλο μου άτομα με θέματα που σίγουρα δεν αυθυποβάλονται. Ούτε το χουν ψάξει, ούτε στο φόρουμ είναι – δερματολόγοι την έδωσαν. Και όμως έχουν τεράστια θέματα και στη γονιμότητα και στη στύση. Δεν λέω ότι είναι η πλειοψηφία, αλλά το πλάνο με φίνα δεν είναι για όλους.
 

JimKan1

Well-Known Member
Με αυτή τη λογική πρέπει να πάρουμε όλοι φίνα εκτός από τα NW3. Για να μη βγει πρέπει να έχεις είτε dupa, είτε πολύ κακή ελαστικότητα. Αλλιώς βγαίνει με συμβιβασμούς και φυσικά 2-3 χειρουργεία. Ίσα ίσα με 2 καλά στριπ μπορείς να πάρεις πολλούς θύλακες που είναι safe.

Επίσης δυστυχώς και η φίνα δεν είναι για όλους και έχω στον κύκλο μου άτομα με θέματα που σίγουρα δεν αυθυποβάλονται. Ούτε το χουν ψάξει, ούτε στο φόρουμ είναι – δερματολόγοι την έδωσαν. Και όμως έχουν τεράστια θέματα και στη γονιμότητα και στη στύση. Δεν λέω ότι είναι η πλειοψηφία, αλλά το πλάνο με φίνα δεν είναι για όλους.
φινα και γονιμοτητα δεν εχω ξαναδει να συνδεονται
 
Μπλουζα