Dr. Tsvelatin Zarev Bulgaria - Cutting Edge ή απλά πυροτέχνημα?

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
δεν υπαρχει κανεας λογος μνα δινεις τοσα, σε εναν δερματολογο με μηχανημα το κανεις με 50 ευρω την μια...δεν φυτρωνει τπτ νεο με αυτο απο μονο του αλλα υποβοηθα σε ενα βαθμο τις μμ κι τις λοιπες αγωγες .

Οτι θελετε ειναι εδω....

Screenshot_2021-04-20 Μη εγκεκριμένες θεραπείες τριχόπτωσης με ενέσιμα υλικά -Γιατί ΔΕΝ δουλεύ...png
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Vasil1981

Member
Με αφορμή κάποια διεθνή συνέδρια που παρακολούθησα στο ίντερνετ ανοίγω αυτό το νήμα με αναφορά στο νέο (αστέρι?) βούλγαρο γιατρό Dr. Zarev (IAHRS member). H κλινική στην οποία κάνει μεταμοσχεύσεις είναι η https://www.hairtransplantation.bg/index.php/en/ και έχει αναδείξει κάποια τρομερά αποτελέσματα. Το κανάλι του στο youtube είναι το https://www.youtube.com/channel/UCfbjjLiK-HAi22s2it2_P0A/videos όπου υπάρχουν πληθώρα τρομερών αποτελεσμάτων και μάλιστα εξαιρετικά δύσκολων περιπτώσεων. Για παράδειγμα στο 8th Annual FUE Europe Conference, Manchester, UK, June 6-8, 2019 παρουσίασε δικό του Super Giga Session μέχρι 14,000 grafts, και γενικότερα και στην κλινική αλλά και στο κανάλι του παρουσιάζονται μεταμοσχεύσεις με 9,000-10,000 grafts και τρομερά αποτελέσματα!

Κάποια γρήγορα στοιχεία βάσει της κλινικής για την οποία δουλεύει:

1. Χρησιμοποιεί την τεχνική AVA FUE technique ( automatic vacuum-assisted extraction of follicular units ), χρησιμοποιώντας punch 0.5mm - 0.8mm, κι έτσι μειώνεται το τραύμα στην δότρια περιοχή και η επούλωση γίνεται τάχυστα.
2. Το ποσοστό επιβίωσης των μοσχευμάτων με αυτή την τεχνική κυμαίνεται από 95%-98%.
3. Εξάγεται πολύ μεγάλος αριθμός μοσχευμάτων σε 1 συνεδρία, μειώνοντας παράλληλα τον χρόνο εξαγωγής μοσχευμάτων από την δότρια περιοχή.
4. Η τιμή ανά graft είναι 4 ευρώ
5. Το consultation χρεώνεται 100 BGN ( περίπου 50 ευρώ βάσει τρέχουσας ισοτιμίας)


Ποιά η γνώμη σας για τον συγκεκριμένο γιατρό? Από πολλούς θεωρείται ήδη TOP στην FUE. Τα πιο έμπειρα μέλη τον έχουν ακουστά? Θεωρώ είναι ένας γιατρός που αξίζει να ασχοληθούμε μαζί του και να κατανοήσουμε τον τρόπο με τον οποίο δουλεύει. Παρακαλώ πολύ ρίξτε μια καλή ματιά όποιος επιθυμεί στους συνδέσμους που παρέθεσα παραπάνω και εκφράστε την γνώμη σας. Προσωπικά είμαι εντυπωσιασμένος!
Γειά σε όλους!
Είμαι ο Βασίλης 41 ετών από Βουλγαρία και παρακολουθώ εδώ και 3 χρόνια το φόρουμ. Δεν θα σας πω πολλά , απλά θέλω να σασ ευχαριστήσω όλους και ειδικά τον Cvial για όλες τις πληροφορίες και συμβουλές που δίνεται. Όσο και παράξενο να ακούγεται εγώ βρήκα τον Ζαρεβ μέσα από το φόρουμ σας . Για Ζαρεβ περίμενα δύο χρόνια. Το έχω αναφέρει για το φόρουμ και μου είπε ότι έχετε έρθει σε επαφή με αυτών αλλά εδω και 2-3 χρόνια δεν βρίσκει χρόνο διότι είναι πολύ απασχολημένος και το email που στείλατε είναι αρκετά μακρύ και θέλει χρόνο. Τέλος πάντων υποσχέθηκε οτι σύντομα θα απάντηση. Εγώ Δευτέρα 03.04 έκανα μμ ο Ζαρεβ μόλις είχε γυρίσει απο το Workshop Bangkok Ταϊλάνδη που ήταν καλεσμένος απο Λορέντζο μαζί με τον Ερδογαν πήγανε τους άλλους δεν θυμάμαι επειδή και εγώ μόνο από αυτούς ενδιαφέρομαι από την αρχή. Προσπαθώ να μην κάνω διαφήμιση αλλά να βοηθήσω αν μπορώ από την μεριά μου . Νομίζω ότι έκανα την καλύτερη επιλογή αν και είναι ακριβότερα.
Για να απαντήσω εδώ για εμένα ο Ζαρεβ είναι τοπ.
Ξαναλέω ότι θα χαρώ από την μεριά μου να βοηθήσω αν μπορώ τώρα που θα έχω χρόνο και θα είμαι συχνά στην κλινική του.
Σας ευχαριστώ όλους!
 

JimKan1

Well-Known Member
Γειά σε όλους!
Είμαι ο Βασίλης 41 ετών από Βουλγαρία και παρακολουθώ εδώ και 3 χρόνια το φόρουμ. Δεν θα σας πω πολλά , απλά θέλω να σασ ευχαριστήσω όλους και ειδικά τον Cvial για όλες τις πληροφορίες και συμβουλές που δίνεται. Όσο και παράξενο να ακούγεται εγώ βρήκα τον Ζαρεβ μέσα από το φόρουμ σας . Για Ζαρεβ περίμενα δύο χρόνια. Το έχω αναφέρει για το φόρουμ και μου είπε ότι έχετε έρθει σε επαφή με αυτών αλλά εδω και 2-3 χρόνια δεν βρίσκει χρόνο διότι είναι πολύ απασχολημένος και το email που στείλατε είναι αρκετά μακρύ και θέλει χρόνο. Τέλος πάντων υποσχέθηκε οτι σύντομα θα απάντηση. Εγώ Δευτέρα 03.04 έκανα μμ ο Ζαρεβ μόλις είχε γυρίσει απο το Workshop Bangkok Ταϊλάνδη που ήταν καλεσμένος απο Λορέντζο μαζί με τον Ερδογαν πήγανε τους άλλους δεν θυμάμαι επειδή και εγώ μόνο από αυτούς ενδιαφέρομαι από την αρχή. Προσπαθώ να μην κάνω διαφήμιση αλλά να βοηθήσω αν μπορώ από την μεριά μου . Νομίζω ότι έκανα την καλύτερη επιλογή αν και είναι ακριβότερα.
Για να απαντήσω εδώ για εμένα ο Ζαρεβ είναι τοπ.
Ξαναλέω ότι θα χαρώ από την μεριά μου να βοηθήσω αν μπορώ τώρα που θα έχω χρόνο και θα είμαι συχνά στην κλινική του.
Σας ευχαριστώ όλους!
Φιλε μου το καλυτερο που μπορεις να κανεις για να βοηθησεις ειναι παρουσιαση της μμ σου, καλη επιτυχια ευχομαι
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γειά σε όλους!
Είμαι ο Βασίλης 41 ετών από Βουλγαρία και παρακολουθώ εδώ και 3 χρόνια το φόρουμ. Δεν θα σας πω πολλά , απλά θέλω να σασ ευχαριστήσω όλους και ειδικά τον Cvial για όλες τις πληροφορίες και συμβουλές που δίνεται. Όσο και παράξενο να ακούγεται εγώ βρήκα τον Ζαρεβ μέσα από το φόρουμ σας . Για Ζαρεβ περίμενα δύο χρόνια. Το έχω αναφέρει για το φόρουμ και μου είπε ότι έχετε έρθει σε επαφή με αυτών αλλά εδω και 2-3 χρόνια δεν βρίσκει χρόνο διότι είναι πολύ απασχολημένος και το email που στείλατε είναι αρκετά μακρύ και θέλει χρόνο. Τέλος πάντων υποσχέθηκε οτι σύντομα θα απάντηση. Εγώ Δευτέρα 03.04 έκανα μμ ο Ζαρεβ μόλις είχε γυρίσει απο το Workshop Bangkok Ταϊλάνδη που ήταν καλεσμένος απο Λορέντζο μαζί με τον Ερδογαν πήγανε τους άλλους δεν θυμάμαι επειδή και εγώ μόνο από αυτούς ενδιαφέρομαι από την αρχή. Προσπαθώ να μην κάνω διαφήμιση αλλά να βοηθήσω αν μπορώ από την μεριά μου . Νομίζω ότι έκανα την καλύτερη επιλογή αν και είναι ακριβότερα.
Για να απαντήσω εδώ για εμένα ο Ζαρεβ είναι τοπ.
Ξαναλέω ότι θα χαρώ από την μεριά μου να βοηθήσω αν μπορώ τώρα που θα έχω χρόνο και θα είμαι συχνά στην κλινική του.
Σας ευχαριστώ όλους!
Πολύ χαίρομαι που εμφανίστηκες μήπως και βγάλουμε άκρη. Θα σε παρακαλέσω να κάνεις παρουσιάση της μμ σου. Είσαι Έλληνας που ζει Βουλγαρία ή Βούλγαρος που μιλάει Ελληνικά?
 

Vasil1981

Member
Πολύ χαίρομαι που εμφανίστηκες μήπως και βγάλουμε άκρη. Θα σε παρακαλέσω να κάνεις παρουσιάση της μμ σου. Είσαι Έλληνας που ζει Βουλγαρία ή Βούλγαρος που μιλάει Ελληνικά?
Χαίρομαι και εγώ που σας βρήκα γιατί το φόρουμ που έχετε μπορώ να πω ότι δεν υπάρχει αλλού ευτυχώς που ξέρω ελληνικα. Ναι είμαι βούλγαροσ, έζησα 18 χρόνια στην Ελλάδα με την πανδημία γύρισα μόνιμα στην Βουλγαρία. Θα προσπαθήσω να πάρω όλα τα φώτο από το γιατρό και θα τα ανεβάσω εδώ , 13.04 έχω τσεκ 10 μέρες μετά την μμ. Μου έδειξε τις τελευταίες δουλειές στον υπολογιστή του ειδικά ενα αποτέλεσμα απο Norwood 7 νομίζω ότι είναι η καλύτερη δουλειά που έχει κάνει ποτέ , δεν τι έχει ανεβάσει όμως και στο ερώτημα γιατί μου απάντησε "δεν έχω χρόνο θα το κάνω κάποια στιγμή" . Το ότι βάζει παραπάνω μοσχεματα είναι αλήθεια, τώρα στο καθένα... Έχει πάρα πολλά ραντεβού και έχει ακριβαίνει και άλλο δεν ξέρω αν έχετε προσέξει.
 

Marios1982

Well-Known Member
Χαίρομαι και εγώ που σας βρήκα γιατί το φόρουμ που έχετε μπορώ να πω ότι δεν υπάρχει αλλού ευτυχώς που ξέρω ελληνικα. Ναι είμαι βούλγαροσ, έζησα 18 χρόνια στην Ελλάδα με την πανδημία γύρισα μόνιμα στην Βουλγαρία. Θα προσπαθήσω να πάρω όλα τα φώτο από το γιατρό και θα τα ανεβάσω εδώ , 13.04 έχω τσεκ 10 μέρες μετά την μμ. Μου έδειξε τις τελευταίες δουλειές στον υπολογιστή του ειδικά ενα αποτέλεσμα απο Norwood 7 νομίζω ότι είναι η καλύτερη δουλειά που έχει κάνει ποτέ , δεν τι έχει ανεβάσει όμως και στο ερώτημα γιατί μου απάντησε "δεν έχω χρόνο θα το κάνω κάποια στιγμή" . Το ότι βάζει παραπάνω μοσχεματα είναι αλήθεια, τώρα στο καθένα... Έχει πάρα πολλά ραντεβού και έχει ακριβαίνει και άλλο δεν ξέρω αν έχετε προσέξει.
Μπράβο! Ανυπομονούμε όλοι! Μέχρι και το προσωπικό του κινητό το έχει δώσει σε γραμματέα.. Στο Paradise Center ξέρεις που πίνουμε καφέ, έτσι ;
 

Vasil1981

Member
Μπράβο! Ανυπομονούμε όλοι! Μέχρι και το προσωπικό του κινητό το έχει δώσει σε γραμματέα.. Στο Paradise Center ξέρεις που πίνουμε καφέ, έτσι ;
Κάποιος πρεπει να απαντάει και στο τηλέφωνο αφού ο γιατρός δεν προλαβαίνει. Εννοείται ότι ξέρω είπαμε όμως χωρίς διαφήμιση!
 
Μπλουζα