Dr Klein ,Remox kai Promox.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

powernik

New Member
Ξέρει κανείς κατι για τον Δρ Klein και τα προιόντα του;
Μου φαίνονται πολύ ενδιαφέροντα και αναρωτιέμαι γιατί δεν αναφέρονται στο site.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Dr Klein ,Remox kai Promox.

δεν αναφερονται γιατι προφανως δεν τα εχει χρησιμοποιησει κανεις
τα εριξα μια προχειρη ματια
ενταξει καλα φαινονται τιποτα το ιδιαιτερο ομως
κλασικα minoxidil retin-A και azelaic acid 1.5% πανω κατω τα ιδια με τα προιοντα του dr lee

το μονο που μου αρεσε ειναι το Promox 15% Lotion 60ml που εχει

minoxidil 15% tretinoine 0.025% azelaic acid 1.5% progesterone 0.25%
finasteride 0.1% idrocortisone 0.1%

η τιμη του ειναι το μπουκαλι των 60ml 79 δολλαρια
ειναι σχεδον ιδιο με το Xandrox 15%
 

powernik

New Member
Απ: Dr Klein ,Remox kai Promox.

Aν πάρεις πακέτο των 6 σου έρχεται 69$ το κομμάτι δηλαδή 48 Εuro .
Ακριβό μεν αλλά φαίνεται πολύ δραστικό. Σκέφτομαι να το δοκιμάσω.
Γενικα ο Δρ Klein φαίνεται σοβαρός ενώ στο site anagen.net αν μπείτε
στην Αγγλική version έχει πολλά ενδιαφέροντα και κυρίως αν επιλέξετε το
Top 5 hairloss treatments που έχει τις 5 καλύτερες θεραπειές στο τέλος της σελίδας
έχει ένα καθημερινό πρόγραμμα θεραπείας όπου χρησιμοποεί τα πάντα , δηλαδή
prophecia , minoxidil5% , revivogen , tricomin , nizoral , αλλά και τα δικά του promox και remox
βαζοντας τα εναλλάξ.
Πανάκριβο πρόγραμμα αλλά φαίνεται βαρβάτο....
 

Ntia

New Member
Απ: Dr Klein ,Remox kai Promox.

Mπήκα στο site, αλλά κλασσικά μπερδεύτηκα. Δεν μπορω να καταλάβω ποιό θα ήταν το κατάλληλο για γυναικεία ανδρογενετικού τύπου αλωπεκία. Απέκλεισα αυτό με τη προγεστερόνη. Μου τράβηξε τη προσοχή το DMI. Mπερδεύτηκα με όλα αυτά τα azelaic acid, tretinoin κλπ. Δηλ. δεν ξέρω για παράδειγμα ποιό θα ήταν το καλύτερο και χωρίς ερεθισμούς. Έχει και ο dr. Lee αντίστοιχα προιόντα?
 

dim74

Member
Απ: Dr Klein ,Remox kai Promox.

ντια συγνωμη αλλα νομιζω πως ψαχνεις εδω μεσα λαθος να βγαλεις ακρη για την περιπτωση σου...
 

dim74

Member
Απ: Dr Klein ,Remox kai Promox.

ολα οσα γραφουμε εδω μεσα ειναι καθαρα εμπειρικα απλες αποψεις και γνωμες και για αντρες...ξερεις ποιες διαφορες μπορει να εχει ας ειναι ιδια περιπτωση τριχοπτωσης η διαφορα στο φυλο?περιμενεις απο εδω να σου προτεινει αντρας θεραπεια απο την στιγμη που οσα ψαχνει κι αυτος αφορουν αντρα?
 

Ntia

New Member
Απ: Dr Klein ,Remox kai Promox.

Αγαπητέ dim74,

Δεν θυμάμαι να αναφέρω πουθενά ότι περιμένω από εδώ μέσα θεραπεία. Μετά από 9 χρόνια έχω κατανοήσει το προβλημά μου πολύ καλά και έχω απευθυνθεί σε ειδικούς και έχω εξαπατηθεί πολλάκις. Είμαι ενημερωμένη περισσότερο από κάποια άλλα άτομα εδώ ακόμα και σε θέματα που αφορούν την ανδρική αλωπεκία. Επίσης αν και δεν περιμένω να το γνωρίζουν όλοι, η πάθηση αυτή απευθύνεται σε άνδρες και σε γυναίκες και γνωρίζω τις διαφορές, έχω γράψει αρκετές φορές εδώ και νομίζω ότι φαίνεται αυτό. Μπορεί να μην είναι όλες οι θεραπείες κατάλληλες και για τα 2 φύλα, αλλά οι λοσιόν για παράδειγμα είναι χρησιμες και σε άνδρες και σε γυναίκες. Αν έχεις μπει σε site φαρμακευτικών προιόντων θα ξέρεις ότι πλειοψηφία σκευασμάτων απευθύνεται και στους 2. Αν επίσης είδες την αρχική σελίδα εδώ θα είδες ότι υπάρχει ειδική κατηγορία για τις γυναίκες, η πρόθεση του ατόμου που το δημιούργησε λοιπόν είναι να συμμετέχουν και τα 2 φύλα εδώ. Όντας από τα πρώτα μέλη εδώ, θέλω να ενημερώνομαι και περιμένω ίσως και άλλες γυναικείες απόψεις. Επίσης σέβομαι δέχομαι και ανταλλάσω απόψεις γενικότερα, αυτό λέγεται διάλογος. Δεν είμαι αφελής για να ακολουθώ οποιαδήποτε συμβουλή από τη στιγμή που δεν ενδείκνυται για την περίπτωση μου.
 

Ntia

New Member
Απ: Dr Klein ,Remox kai Promox.

Επίσης, αν κανείς διαβάσει τα post μου θα καταλάβει ότι είμαι συνηδειτοποιημένο άτομο και είμαι σε θέση να εκφέρω άποψη ακόμα και αν δεν έχω εμπειρία σε κάτι και ποτέ δεν έχω διεκδικήσει το αλάνθαστο σε θέμα το οποίο δεν γνωρίζω.
ΑΥΤΑ.
 

dim74

Member
Απ: Dr Klein ,Remox kai Promox.

ειπε κανεις πως αυτος που το δημιουργησε το εκανε μονο για αντρες?που το ειδες αυτο?ειπα απλως πως ολα αυτα εχουν δοκιμαστει απο αντρες, εχουν λες απαραιτητα την ιδια επιδραση και στην γυναικα?εσενα αν εγω ζητουσα απο γυναικες να μου πουν λυσεις για μενα θα ελεγες ολα οκ?οσο για την αρχη του σαιτ ανοιξε το να δεις τι γραφει μεσα σε αυτο που αναφερεις...
 

karaflas_1

New Member
Απ: Dr Klein ,Remox kai Promox.

H λυση ειναι 1 η μεταμοσχευση για οποιον θελει να εχει πυκνα μαλλια τα λογια ειναι περιτα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ntia

New Member
Απ: Dr Klein ,Remox kai Promox.

Γιατί να μη ζητήσεις απόψεις (όχι λύσεις, εγώ τουλάχιστον απόψεις ζητώ πριν βεβαιωθώ για κάτι) από γυναίκες αν εκείνες γνωρίζουν την πάθηση, δεν σε καταλαβαίνω.
Εγώ από εδώ έμαθα ότι το regaine που έβαζα κάποτε κυκλοφορεί και από τον dr. lee και σήμερα έμαθα και τον dr. klein.
Στο forum υπάρχει κατηγορία γυναικεία τριχόπτωση δυστυχώς ακόμα πτωχή. Είναι γεγονός ότι είμαι η μοναδική εδώ.
Τα περισσότερα προιόντα έχουν κοινό αντίκρισμα, revivogen, tricomin κ.λ.π.
Τα αντιανδρογόνα επίσης.
Εντάξει προσωπικά δεν με ενδιαφέρει η μεταμόσχευση αν και απευθύνεται και σε γυναίκες. Επίσης θα ήμουν αφελής τα σκεφτώ το proscar.
Eπίσης ακόμα δεν έχω καταλάβει ποιό είναι το θέμα σου, αλλά είπαμε μου αρέσει ο διάλογος.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Dr Klein ,Remox kai Promox.

Ντια τα προιοντα του κλειν ειναι παρομοια με του lee σχεδον ιδια θα ελεγα πολυ μικρες διαφορες
αν θελεις πες μου τι θελεις να αποφυγεις γενικα
και αργοτερα που θα βρω χρονο να διαβασω περισσοτερο για τα εν λογω θα σου πω περισσοτερα

αν και παλι σου λεω αν δεν βρηκες κατι απο lee που να σε [size=10pt]κάλυπτε [/size] μην περιμενεις να βρεις απο τον κλειν σχεδον ιδια ειναι
 

Άκης

Administrator
Απ: Dr Klein ,Remox kai Promox.

Παίδες (και κυρίες ;) ), έχω εδώ και καιρό μία υποενότητα, με τίτλο "Snake oils" (εάν δεν ξέρετε τί σημαίνει, απλώς να σας πώ ότι χρησιμοποιήτε κατά κόρον για να δηλώσει ότι ένα προϊόν είναι μούφα).
Δεν το έχω ακόμη public, γιατί προσπαθώ να βάλω μερικά προϊόντα μέσα και μετά, έτσι για να έχει ύλη.
Πρώτο και καλύτερο λοιπόν ξέρετε ποιό είχα????
Το Promox του "πολύ" Δρ Klein. Ελπίζω ΝΑ ΜΗΝ παραγγείλατε τπτ.
Τί γράφω για το Promox:
"Το συγκεκριμένο αναφέρει ότι είναι καλύτερο από την μινοξιδίλη (σκέτη). Χρησιμοποιεί ψευδή στοιχεία, ότι το FDA έχει δώσει έγκριση για τοπική φιναστερίδη σαν DHT blocker, κάτι που δεν ισχυει. Μόνο σε χάπι έχει εγκριθεί.

Περιέχει προγεστερόνη, ορμόνη στις γυναίκες, παράγεται φυσιολογικά στο σώμα για να διασφαλίσει την δημιουργία μιας παχιάς επένδυσης της μήτρας (ενδομήτριο), που διευκολύνει την εμφύτευση του εμβρύου. Η συγκεκριμένη ορμόνη αναφέρεται σαν ανταγωνιστική της DHT.
Η συγκεκριμένη ορμόνη, αν όντως περιέχεται, ενδέχεται να κάνει το προϊόν να αποροφηθεί από το υπόλοιπο σώμα.
(πηγή: caringmedical).
Επίσης, ο συγκεκριμένος γιατρός, είχε στείλει email σε έναν κορυφαίο δερματολόγο, ο οποίος δερματολόγος του είχε πεί θα τον αναφέρει στο FDA και του είπε ότι ποτέ δεν δήλωσε ότι τα προϊόντα του μπορούν να δώσουν τριχοφυία, αλλά ότι τα πουλά σαν τωνοτικά μαλλιών."
Στο άκουσμα FDA όλοι τα παίζουν. Άντε απειλήστε κανέναν εδώ και πείτε του για ΕΟΦ κλπ :D :D :D
Τώρα, το ξαναέβαλε στο site του.

Επίσης, μπορεί να μου πει ο κλειν (ή κλαϊν μαϊν?) ότι η προγεστερόνη ΔΕΝ θα απορροφηθεί απο τον οργανισμό μου;
Εδώ η μινοξιδίλη αποροφάτε και έχουμε ταχυκαρδίες, τριχοφυία στο πρόσωπο κλπ.


Εάν τον εμπιστεύεστε τον συγκεκριμένο, πάραγγείλτε το. Εγώ δεν το κάνω...
Επίσης, η μινοξιδίλη 5% πήρε έγκριση από το FDA για το ότι μεγαλώνει μαλλιά και το κάνει. Η 15% εκτώς από μεγάλο νούμερο που χτυπάει στο μάτι, είναι καλή για όσους χρησιμοποιούν καιρό την 5% και τους είναι πλέον νεράκι.
Εάν διαβάσατε το post μου σχετικά με 2 και 5% διαφορές, θα καταλάβετε γιατί 5% είναι ίδια με 15%...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Dr Klein ,Remox kai Promox.

κατι αλλο για το θεμα που εχει ο εκει σαν top 5 θεραπεις κατι τετοιο

στο προγραμμα οπως ειδατε εχει ολη την εβδομαδα πολλα προιοντα δεν βαζει καποια στανταρ
θα μου πεις γιατι ε?
νομιζω πως εχει να κανει με το οτι ο οργανισμος συνηθιζει ευκολα σε πολλες θεραπεις και φαρμακα ειτε ειναι ασπιρινη
ειτε ειναι αντιβιωση ειτε πολλα ακομη

ισως το σκεπτικο ειναι και αυτο αυτου που το εγραψε πολλα και διαφορα ωστε να μην συνηθισει ο οργανισμος
βεβαια δεν ξερω κατα ποσο μπορει να να γινει κατι τετοιο η αν ειναι οντως ετσι
μονο με δοκιμη μπορεις να το πεις με σιγουρια
παντως στο μελλον σκεφτομαι να δοκιμασω να βαλω και κατι αλλο στην θεραπεια μου χωρις να σταματησω αυτα που παιρνω
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Dr Klein ,Remox kai Promox.

οοοοοοοοοπππππ με γλιτωσες απο διαβασμα ακη ειδα μερικες ουσιες που δεν τις ηξερα και ελεγα βραδακι που θα εχω χρονο να ριξω μια ματια να δω τι ακριβως περιεχει μεσα

thanks a lot ακη ;)
 

Άκης

Administrator
Απ: Dr Klein ,Remox kai Promox.

Stratos είπε:
H λυση ειναι 1 η μεταμοσχευση για οποιον θελει να εχει πυκνα μαλλια τα λογια ειναι περιτα
Εάν ήξερα το email του τυπά στην παρακάτω photo, θα σου το έδινα να του το πείς ο ίδιος αυτό...
Την "πάλεψε" με "παλιοχάπια" και "παλιοβιταμίνες" και δεν πήγε κατευθείαν για μεταμόσχευση...
Απλώς δεν το έβαλε ευκόλα κάτω.
Δεν λέω ότι το ίδιο θα έπρεπε να έκανε και ο τσάκαλος, έτσι που τον είχαν κάνει οι δικοί μας, αλλά εάν δεν ξεπερνάμε τον αριθμό 4 στην κλίμακα, καλύτερα να το παλέψουμε όπως ξέρουμε...


eanjbl.jpg
 

Άκης

Administrator
Απ: Dr Klein ,Remox kai Promox.

panagiotisf είπε:
οοοοοοοοοπππππ με γλιτωσες απο διαβασμα ακη ειδα μερικες ουσιες που δεν τις ηξερα και ελεγα βραδακι που θα εχω χρονο να ριξω μια ματια να δω τι ακριβως περιεχει μεσα

thanks a lot ακη ;)

Τπτ. Άλλωστε γι'αυτό είμαι και είμαστε εδώ, για ανταλλαγή εμπειριών, γνωμών και απόψεων.
Α, και πώς να αποφύγεται τους "έξυπνους" που θέλουν να πλουτίσουν με την τριχόπτωση μας...
 

Ntia

New Member
Απ: Dr Klein ,Remox kai Promox.

Παιδιά ευχαριστώ,

Το προιόν με τη προγεστερόνη κι εγώ θα το απέκλεια. Αυτό που θα κοιτάξω είναι κάτι που να προκαλεί τον λιγότερο ερεθισμό. Της τελευταίες μέρες μου την έχει δώσει και το σκέφτομαι σοβαρά. Από ότι έχω δει απευθύνονται και στη γυναικεία πάθηση. Εντάξει, εξαιρούνται σίγουρα κάποια αλλά τα περισσότερα βοηθούν επίσης. Αν δείτε κάποιο συγκεκριμένο που θα έκανε και για μένα ενημερώστε, να το δω κι εγώ. Απλά καμιά φορά έχω την αίσθηση ότι δεν τα κοιτάω προσεκτικά και ίσως μου διαφεύγει κάτι..
 

Άκης

Administrator
Απ: Dr Klein ,Remox kai Promox.

Αν εξαιρέσεις τα προϊόντα που περιέχουν φιναστερίδη, τα περισσότερα συνιστόντε και για τις γυναίκες...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα