Dr Cole (Forhair) - Atlanta

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

davidp

New Member
Παιδιά καλησπέρα, ανακάλυψα και εγώ πρόσφατα το forum το οποιό & βρήκα απίστευτα χρήσιμο.
Μετά από πολλή έρευνα, είχα αποφασίσει να πάω για μεταμόσχευση στον Dr Cole (Forhair) - στην Atlanta, Αμερική. Έχω κάνει τις αρχικές επαφές, περιμένει τις φωτοφγραφίες να μου πει ακριβή αριθμό τριχοθυλακίων κτλ.
Ξέρει κανένας από τα παιδιά κανέναν που να έχει κάνει στον συγκεκριμένο, αποτελέσματα κτλ?
Εγω είχα το 2005 ένα ατύχημα με μηχανή, χτύπησα το πίσω μέρος του κεφαλιού μου με αποτέλεσμα η δότρια ζώνη να ΜΗΝ είναι καλή (ουλές, σημάδια κτλ), γι' αυτό και νομίζω η μέθοδος πρέπει να είναι FUE, και ψάχνοντας κατέληξα στο συγκεκριμένο.
Όλες οι συμβουλές ευπρόσδεκτες!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

davidp

New Member
Απ: Dr Cole (Forhair) - Atlanta

Γεία σου tsakale, κατ' αρχήν εύχομαι καλά αποτελέσματα αν και νείμαι σίγουρος πως θα τα έχεις!!!
Ναι, νομίζω η FUE είναι καλύτερα για την περίπτωσή μου γιατί αφενός κουρεύω τα μαλλία μου κοντά και αφετέρου μετά το τραύμα στο κεφάλι η δότρια (μου) ζώνη δεν είναι και η καλύετρη.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Dr Cole (Forhair) - Atlanta

davidp είπε:
Γεία σου tsakale, κατ' αρχήν εύχομαι καλά αποτελέσματα αν και νείμαι σίγουρος πως θα τα έχεις!!!
Ναι, νομίζω η FUE είναι καλύτερα για την περίπτωσή μου γιατί αφενός κουρεύω τα μαλλία μου κοντά και αφετέρου μετά το τραύμα στο κεφάλι η δότρια (μου) ζώνη δεν είναι και η καλύετρη.
davidp καταρχην καλως ηρθες στο φορουμ.....δεν θελω να σου αλλαξω ιδεα ουτε και γνωμη για το τι θα κανεις.....
απλα θα σου ποσταρω ενα λινκ να δεις ενα fue του αρμανι για παραδειγμα.....δεν θελω να κατηγορισω ουτε το γιατρο ουτε το fue απλα να ξερεις οτι στο fue υπαρχει μικροτερο yield rate απ οτι στο strip δλδ τα θυλακια που μεταμοσχευονται με fue εχουν μικροτερο ποσοστο επιβιωσης με αποτελεσμα να αλλοιωνεται το τελικο αποτελεσμα της επεμβασης.....Βεβαια αυτο δεν ειναι κανονας...μπορει να κανεις fue και να εχεις καταπληκτικα αποτελεσματα....και εχει συμβει πολλες φορες!!!!!απλα θελω να σε πορειδοποιησω οτι αυτο που ειπα μπορει να συμβει αρα καλο ειναι να το ξερεις.....σε περιπτωση που τα θυλακια τραυματιστουν και δε ζησουν....το αποτελεσμα θα ειναι καπως ετσι.......
http://209.85.229.132/search?q=cache:E700qpr16RoJ:www.hairlosshelp.com/FORUMS/messageview.cfm%3Fcatid%3D58%26threadid%3D77806+armani+fue+dissapointment&cd=5&hl=el&ct=clnk&gl=gr
 

davidp

New Member
Απ: Dr Cole (Forhair) - Atlanta

Σε ευχαριστώ pano, καλώς σας βρήκα, μάλλον καλώς βρεθήκαμε όλοι εδώ να ανταλλάξουμε απόψεις για το (κοινό μας) πρόβλημα.
Το φοβάμαι και εγώ αυτό που λες, για το θέμα τς πυκνότητας με τη FUE, αλλά (ρωτάω - δεν το γνωρίζω), μπορώ να κάνω strip με φτωχή (πολύ φτωχή όμως) δότρια ζώνη???
θα σου πω μόνο ένα για να καταλάβεις.
Επισκέφθηκα πριν 2 χρόνια ακριβώς έναν (από τους λεγόμενους "καλύτερους") πλαστικό στην Ελλάδα (τον Γκ****).
Πήγα συστημένο από γνωστή μου πλαστικό - και φίλη του.
Μόλις με είδε, μου είπε: ΔΕΝ μπορώ να σου κάνω τίποτα, δεν έχεις δότρια ζώνη να πάρω, κοίτα να συμβιβαστείς με το πρόβλημα κτλ. Αν δεν ησουν από γνωστό θα σου έπαιρνα 5.000€ & θα σε χειρουργούσα.
Μετά από έρευνα & σκέψη κατέληξα ότι το μόνο ίσως που θα μπορούσα να κάνω είναι fue και (εννοείται) μόνο στο εξωτερικό.
Μετά από έρευνα στο ιντερνετ κατέληξα (σαν τον καλύτερο) στον Dr. COLE
Δεν ξέρω αν όντως είναι, θέλω γνώμες, απόψεις, συμβουλές.
 

omar77

New Member
Απ: Dr Cole (Forhair) - Atlanta

Στειλε φωτογραφιες σε μερικους του εξωτερικου, εξηγησε τους κ στειλτους καθαρες φωτο της δοτριας σου. Αν παρεις αρνητικη απαντηση τοτε αναγκαστικα πας για FUE.
Toν COLE τον κοιταζα κ εγω εχω δει καποια πολυ καλα αποτελεσματα (σε φωτο παντα) τωρα τι να σου πω
 

davidp

New Member
Απ: Dr Cole (Forhair) - Atlanta

Omar καλησπέρα,
Εσύ δηλ εννοείς σαν πρώτη επιλογή να έχω τη strip (και εννοείς αν έχω αρνητική απάντηση) τότε να πάω για FUE?
Και εγώ τον Dr. COLE από photos τον επέλεξα και επειδή διάβασα σε πάρα πολλά posts ότι εκπαιδεύει χειρουργούς σε ολον τον κόσμο (πχ Dr. Jean Devroye - Βέλγιο).
Για αποτελέσματα δες:
http://www.forhair.com/Photo_Gallery/FIT_patient-_2000_grafts_7_month_post_surgery.htm
Όλες οι φωτογραφίες φαίνονται "αληθινές" και απεικονίζουν όλη τη διαδικασία, κάτι που σου εμπνέει μεγαλύερη εμπιστοσύνη.
 

jim250781

Member
Απ: Dr Cole (Forhair) - Atlanta

davidp είπε:
Σε ευχαριστώ pano, καλώς σας βρήκα, μάλλον καλώς βρεθήκαμε όλοι εδώ να ανταλλάξουμε απόψεις για το (κοινό μας) πρόβλημα.
Το φοβάμαι και εγώ αυτό που λες, για το θέμα τς πυκνότητας με τη FUE, αλλά (ρωτάω - δεν το γνωρίζω), μπορώ να κάνω strip με φτωχή (πολύ φτωχή όμως) δότρια ζώνη???
θα σου πω μόνο ένα για να καταλάβεις.
Επισκέφθηκα πριν 2 χρόνια ακριβώς έναν (από τους λεγόμενους "καλύτερους") πλαστικό στην Ελλάδα (τον Γκ****).
Πήγα συστημένο από γνωστή μου πλαστικό - και φίλη του.
Μόλις με είδε, μου είπε: ΔΕΝ μπορώ να σου κάνω τίποτα, δεν έχεις δότρια ζώνη να πάρω, κοίτα να συμβιβαστείς με το πρόβλημα κτλ. Αν δεν ησουν από γνωστό θα σου έπαιρνα 5.000€ & θα σε χειρουργούσα.
Μετά από έρευνα & σκέψη κατέληξα ότι το μόνο ίσως που θα μπορούσα να κάνω είναι fue και (εννοείται) μόνο στο εξωτερικό.
Μετά από έρευνα στο ιντερνετ κατέληξα (σαν τον καλύτερο) στον Dr. COLE
Δεν ξέρω αν όντως είναι, θέλω γνώμες, απόψεις, συμβουλές.

Φίλε μου ρώτα τον Τσάκαλο να σου πει για τον "καλύτερο" γιατρό που λες!
 

omar77

New Member
Απ: Dr Cole (Forhair) - Atlanta

φιλε david με FUE δηλαδη 2500-3000 maximum καλυπτονται οι αναγκες σου? δεν εχω δει φωτος σου για να ξερω. 2500-3000 θα φυτευτουν αμα σου βγουν οι 2000-2500 αντιστοιχα θα εισαι κ τυχερος λογω χαμηλου ποσοστου επιβιωσης της FUE. Με strip πας για ποιο σιγουρα πραγματα στειλε φωτο σε hasson και καναν αλλο strip να δεις τι θα σου πει και το ξανασυζηταμε. Λεω ΗASSON γιατι τον θεωρω τον καλυτερο στον κοσμο αυτη την στιγμη γιαυτο αλλωστε παω κ τον Νοεμβρη
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Dr Cole (Forhair) - Atlanta

omar77 είπε:
φιλε david με FUE δηλαδη 2500-3000 maximum καλυπτονται οι αναγκες σου? δεν εχω δει φωτος σου για να ξερω. 2500-3000 θα φυτευτουν αμα σου βγουν οι 2000-2500 αντιστοιχα θα εισαι κ τυχερος λογω χαμηλου ποσοστου επιβιωσης της FUE. Με strip πας για ποιο σιγουρα πραγματα στειλε φωτο σε hasson και καναν αλλο strip να δεις τι θα σου πει και το ξανασυζηταμε. Λεω ΗASSON γιατι τον θεωρω τον καλυτερο στον κοσμο αυτη την στιγμη γιαυτο αλλωστε παω κ τον Νοεμβρη

καλα λεει ο ομαρ.....πες μας τι nw εισαι...ποσο χρονων εισαι....και αν μπορεις ποσταρε μια φωτο με την δοτρια να την δουμε....ωστε να εχουμε πιο ολοκληρωμενη αποψη....οχι οτι ειμαστε γιατροι....απλα απο τις εμπειριες μας ο καθενας θα σου λεει τι πιστευει καλυτερα......
Αυτο με το να στειλεις φοτο της δοτριας στο hasson η σε οποιον νομιζεις το βρισκω εξυπνο....δοκιμασε το....γιατι το στριπ ειναι ανωτερο απο το fue...μη το αφισεις στο ελεος του θεου.....
 

tsakalos

New Member
Απ: Dr Cole (Forhair) - Atlanta

davidp είπε:
Σε ευχαριστώ pano, καλώς σας βρήκα, μάλλον καλώς βρεθήκαμε όλοι εδώ να ανταλλάξουμε απόψεις για το (κοινό μας) πρόβλημα.
Το φοβάμαι και εγώ αυτό που λες, για το θέμα τς πυκνότητας με τη FUE, αλλά (ρωτάω - δεν το γνωρίζω), μπορώ να κάνω strip με φτωχή (πολύ φτωχή όμως) δότρια ζώνη???
θα σου πω μόνο ένα για να καταλάβεις.
Επισκέφθηκα πριν 2 χρόνια ακριβώς έναν (από τους λεγόμενους "καλύτερους") πλαστικό στην Ελλάδα (τον Γκ****).
Πήγα συστημένο από γνωστή μου πλαστικό - και φίλη του.
Μόλις με είδε, μου είπε: ΔΕΝ μπορώ να σου κάνω τίποτα, δεν έχεις δότρια ζώνη να πάρω, κοίτα να συμβιβαστείς με το πρόβλημα κτλ. Αν δεν ησουν από γνωστό θα σου έπαιρνα 5.000€ & θα σε χειρουργούσα.
Μετά από έρευνα & σκέψη κατέληξα ότι το μόνο ίσως που θα μπορούσα να κάνω είναι fue και (εννοείται) μόνο στο εξωτερικό.
Μετά από έρευνα στο ιντερνετ κατέληξα (σαν τον καλύτερο) στον Dr. COLE
Δεν ξέρω αν όντως είναι, θέλω γνώμες, απόψεις, συμβουλές.
το ιδιο ειχε πει και σε εμενα αυτη η παθητικια καρακραγμενη αδερφη, επρεπε να του ριξεις 2 χαστουκια εκεινη την ωρα μπας και συνελθει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aleksandros

New Member
Απ: Dr Cole (Forhair) - Atlanta

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D τσακαλε
Εμενα μου πειρε 50 ευρω για να με δει τοσο μαλακας ειμουνα μεσα σε 5 λεπτα ειχα φυγει.
Την 50 αρα ομως την πειρε!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα