DHT blocker εξωτερικης χρησης??

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

stelakid

New Member
παιδια χαιρετω...θελω να ρωτησω γιατι εχω μπερδευτει λιγο...υπαρχουν τα DHT blockers τα οποια ειναι χαπια τα οποια τα παιρνεις απο στομα και κανουν οτι ειναι να κανουν...ομως μετα απο κατι τελευταιες περιηγησεις μου ειδα οτι μπορεις να παρεις και DHT blocker και σαν σαπουνι ας πουμε που απλα θα το βαλεις στο κεφαλι σου...ισχυει κατι τετοιο???και αν ναι....παρουσιαζει τα ιδια sides που θα παρουσιαζαν τα χαπια???ευχαριστω....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: DHT blocker εξωτερικης χρησης??

stelakid είπε:
παιδια χαιρετω...θελω να ρωτησω γιατι εχω μπερδευτει λιγο...υπαρχουν τα DHT blockers τα οποια ειναι χαπια τα οποια τα παιρνεις απο στομα και κανουν οτι ειναι να κανουν...ομως μετα απο κατι τελευταιες περιηγησεις μου ειδα οτι μπορεις να παρεις και DHT blocker και σαν σαπουνι ας πουμε που απλα θα το βαλεις στο κεφαλι σου...ισχυει κατι τετοιο???και αν ναι....παρουσιαζει τα ιδια sides που θα παρουσιαζαν τα χαπια???ευχαριστω....

DHT-blockers εκτός από χάπια υπάρχουν και λοσιόν σε υγρό όπου τις βάζεις στις περιοχές που έχεις πρόβλημα και τις αφήνεις κάποιες ώρες. Οι λοσιόν αυτές δουλεύουν τοπικά και όχι σε όλο το σώμα. Από sides είναι αναλόγος ποια τοπική λοσιόν θα χρησιμοποιήσεις. Άλλες είναι δυνατές, άλλες αδύναμες, άλλες με δυνατές παρενέργειες και άλλες με λιγότερες ή καθόλου.
 

stelakid

New Member
Απ: DHT blocker εξωτερικης χρησης??

βασικα ...θελω να χρησιμοποιησω ενα πακετο που να περιεχει ..: regaine,tricomin,revivogen και κανα σαμπουαν της frezyderm....πως τα κοβεις??θα κανει κανα μπαμ το κεφαλι μου???
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: DHT blocker εξωτερικης χρησης??

stelakid είπε:
αν παρω ας πουμε το revivogen ειναι ενα καλο πακετο???

Αναλόγος την αραίωση που έχεις, και τι αποτελέσματα περιμένεις. Το revivogen δεν δουλεύει σε όλους. Γι αυτό προτείνεται σε μικρά norwood. Αν σου δουλέψει μπορεί μόνο να σου συντηρήσει τα υπάρχων μαλλιά σου.


stelakid είπε:
βασικα ...θελω να χρησιμοποιησω ενα πακετο που να περιεχει ..: regaine,tricomin,revivogen και κανα σαμπουαν της frezyderm....πως τα κοβεις??θα κανει κανα μπαμ το κεφαλι μου???

Μια χαρά πακέτο είναι για αρχή, αρκετά "light", δεν κάνει μπαμ ;) . Το tricomin θα το θεωρούσα προεραιτικό (γιατί βάζεις μινοξιδίλη που είναι πιο δυνατή και επίσης είναι πολλά να βάζεις 3 διαφορετικά τοπικά την ημέρα). Regaine - revivogen να απέχουν πολλές ώρες διαφορά το ένα από το άλλο λόγο ψευδάργηρου και αλληλεπίδρασης με την μινοξιδίλη, και επίσης πάρε και ένα σαμπουάν κετοκοναζόλης για λούσιμο 2 - 3 φορές την εβδομάδα (όπως το libroman 2%)
 

stelakid

New Member
Απ: DHT blocker εξωτερικης χρησης??

οκ 1000 ευχαριστω!!κατι τελευταιο...τις υπολοιπες 4-5 μερες τι σαμπουαν να βαζω????
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: DHT blocker εξωτερικης χρησης??

stelakid είπε:
οκ 1000 ευχαριστω!!κατι τελευταιο...τις υπολοιπες 4-5 μερες τι σαμπουαν να βαζω????

Όποιο θες. Εγώ θα σου πρότεινα να διαλέξεις κάποιο που να είναι όσο το δυνατόν πιο φυτικό / οργανικό.
 

stelakid

New Member
Απ: DHT blocker εξωτερικης χρησης??

το σαμπουαν που δινει το revivogen ειναι καλο ???και αν ναι...στη θεση ποιου να το χρησιμοποιησω???
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: DHT blocker εξωτερικης χρησης??

stelakid είπε:
το σαμπουαν που δινει το revivogen ειναι καλο ???και αν ναι...στη θεση ποιου να το χρησιμοποιησω???

Μια χαρά είναι, απλά περιέχει και αυτό ψευδάργηρο και δεν κάνει να βάζεις μετά regaine απευθείας αν λουστείς με αυτό. Πχ αν λουστείς με αυτό να το ξεβγάζεις πάρα πολύ καλά και να περιμένεις κάποια ώρα πριν βάλεις regaine. 2 - 3 φορές την εβδομάδα με σαμπουάν κετοκοναζόλης και τις υπόλοιπες με revivogen shampoo, αν το επιλέξεις τελικά.
 

stelakid

New Member
Απ: DHT blocker εξωτερικης χρησης??

Fenimore είπε:
Μια χαρά είναι, απλά περιέχει και αυτό ψευδάργηρο και δεν κάνει να βάζεις μετά regaine απευθείας αν λουστείς με αυτό. Πχ αν λουστείς με αυτό να το ξεβγάζεις πάρα πολύ καλά και να περιμένεις κάποια ώρα πριν βάλεις regaine. 2 - 3 φορές την εβδομάδα με σαμπουάν κετοκοναζόλης και τις υπόλοιπες με revivogen shampoo, αν το επιλέξεις τελικά.
λοιπον...εψαξα οσο μπορουσα....και σου βγαζω αυτα τα αποτελεσματα και σε ρωταω και στο τελος....οτι ξερεις αν παρεληψα κατι ,μου λες...
θα παρω 3μηνο regaine απο δω...http://www.mistrys.co.uk/-c-152_687.html
3μηνο revivogen απο δω...http://www.tricotec.co.uk/tr/tricotec/index.cfm?fuseaction=Category&CategoryID=15&CFID=1202139&CFTOKEN=e18f8b2fb002dc51-982FEE1B-17A4-F724-4FDD7EBBCB5AD58E
ενα σαμπουαν aloe vera απο δω...http://www.pharmacyline.gr/product_info.php?products_id=454 ....ή το t-gel
το libroman 2% απο φαρμακειο....
αυτα...
τωρα αν μπορεις πες μου ..
1....παρελειψα κατι συμαντικο..??.γιατι εχω ακουσει οτι προκαλουν ξηροδερμιες...οποτε...το to aloe vera το διωρθωνει η πρεπει να παρω ΚΑΙ κατι ακομα??
2....επειδη εχω μπερδευτει με το ποτε ,ποσο και τι να βαζω.....
regaine βαζω καθε μερα...απλα τις μερες που πλενομαι με revivogen το καθηστερω 2 ωρες ας πουμε...??
revivogen 4 φορες την εβδομαδα....libroman τις αλλες 3....??
τις σταγονες του revivogen τις βαζω παλι με 2-3 ωρες αποσταση απο το regaine???
το aloe vera ποτε το βαζω??
νομιζω αυτα....
3....για να τα παρω ολα αυτα θελω και εξεταση απο γιατρο ,προκειμενου να αποφυγω τιποτα ολικες τριχοπτοσεις???

μου φαινεται αυτα εχω σαν αποριες...σιγουρα θα εχω ξεχασει κατι....αν ξερεις κατι ...απλα προσθεσε το...γιατι εχω μπερδευτει και εγω πολυ εδω....1000 συγγνωμη για οοοολο αυτο το κατεβατο....
α...και απο αυτες τις σελιδες που σου εδειξα...αν ξερεις καποιο site με καλιτερες τιμες....καλοδεχουμενο...
THANKS!!! προκαταβολικα....
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: DHT blocker εξωτερικης χρησης??

stelakid είπε:
θα παρω 3μηνο regaine απο δω...http://www.mistrys.co.uk/-c-152_687.html

Θα σου πρότεινα να πάρεις kirkland minoxidil 5% αντί για regaine που είναι πολύ φθηνότερο από εδώ http://www.minoxidil-direct.co.uk/index.htm


stelakid είπε:
3μηνο revivogen απο δω...http://www.tricotec.co.uk/tr/tricotec/index.cfm?
fuseaction=Category&CategoryID=15&CFID=1202139&CFTOKEN=e18f8b2fb002dc51-982FEE1B-17A4-F724-4FDD7EBBCB5AD58E

Καλύτερα να αγοράσεις από το επίσημο site του revivogen από εδώ www.revivogen.com . Αν θες πάντως μπορείς να δοκιμάσεις το super zix II αντί του revivogen που το φτιάχνεις εσύ και βγένει πολύ φθηνότερα.


stelakid είπε:
ενα σαμπουαν aloe vera απο δω...http://www.pharmacyline.gr/product_info.php?products_id=454 ....ή το t-gel

Πολύ καλό αυτό το σαμπουάν, το είχα δοκιμάσει παλιότερα.


stelakid είπε:
τωρα αν μπορεις πες μου ..
1....παρελειψα κατι συμαντικο..??.γιατι εχω ακουσει οτι προκαλουν ξηροδερμιες...οποτε...το to aloe vera το διωρθωνει η πρεπει να παρω ΚΑΙ κατι ακομα??
2....επειδη εχω μπερδευτει με το ποτε ,ποσο και τι να βαζω.....
regaine βαζω καθε μερα...απλα τις μερες που πλενομαι με revivogen το καθηστερω 2 ωρες ας πουμε...??
revivogen 4 φορες την εβδομαδα....libroman τις αλλες 3....??
τις σταγονες του revivogen τις βαζω παλι με 2-3 ωρες αποσταση απο το regaine???
το aloe vera ποτε το βαζω??
νομιζω αυτα....
3....για να τα παρω ολα αυτα θελω και εξεταση απο γιατρο ,προκειμενου να αποφυγω τιποτα ολικες τριχοπτοσεις???

1. Όχι είσαι ok με αυτά. Με το libroman είσαι “καλυμένος” για ξηροδερμίες. Αν σε ερεθίσει κάποιο από την θεραπεία σου μπορείς να βάλεις ζελέ από aloe vera ή emu oil που είναι πολύ καταπραυντικά.

2. Θα βάζεις 2 φορές μινοξιδίλη την ημέρα και 1 φορά revivogen. Πχ 8 το πρωί μίνοξ, 3 το μεσημέρι revivogen, και το βράδυ 1 ώρα πριν κοιμηθείς πάλι μινοξ. Ή 8 το πρωί μίνοξ, απόγευμα πάλι μίνοξ, και το βράδυ πριν κοιμηθείς revivogen.
Αν σου φαίνονται πολλά για μια μέρα τότε βάζε 1 φορά μίνοξ την μέρα και 1 φορά revivogen. Πχ Πρωί μίνοξ, απόγευμα ή βράδυ revivogen.
Για τα σαμπουάν αν κατάλαβα καλά θα έχεις τα libroman 2% , revivogen shampoo, και aloe vera shampoo σωστά? Libroman θα κάνεις 3 λουσίματα την εβδομάδα. Της υπόλοιπες μέρες ή και την ίδια μέρα (αν τυχει να λουστείς παραπάνω από μία φορά) θα βάζεις revivogen shampoo και aloe vera shampoo ή ένα από τα 2. Κάνουν και τα 2 για καθημερινή χρήση. Αν λούζεσε με το revivogen shampoo και μετά σκοπεύεις να βάλεις μίνοξ να το ξεβγάζεις πολύ καλά και να αφήνεις να περάσει κάποια ώρα πριν την βάλεις. Ή μπορείς να λούζεσε με revivogen shampoo πριν βάλεις την λοσιόν revivogen, και στα λουσίματα πριν βάλεις μινοξ να λούζεσε με aloe vera shampoo (πιο βολικό έτσι).

3. Μπορείς αν θες να σε εξετάσει δερματολόγος, αλλά δεν είναι απαραίτητο, κατά την γνώμη μου περιτό.

Αν θες να ρωτήσεις κάτι άλλο, ή περαιτέρω διευκρίνηση, παρακαλώ ελεύθερα. :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

stelakid

New Member
Απ: DHT blocker εξωτερικης χρησης??

Fenimore είπε:
Θα σου πρότεινα να πάρεις kirkland minoxidil 5% αντί για regaine που είναι πολύ φθηνότερο από εδώ http://www.minoxidil-direct.co.uk/index.htm


Καλύτερα να αγοράσεις από το επίσημο site του revivogen από εδώ www.revivogen.com . Αν θες πάντως μπορείς να δοκιμάσεις το super zix II αντί του revivogen που το φτιάχνεις εσύ και βγένει πολύ φθηνότερα.


Πολύ καλό αυτό το σαμπουάν, το είχα δοκιμάσει παλιότερα.


1. Όχι είσαι ok με αυτά. Με το libroman είσαι “καλυμένος” για ξηροδερμίες. Αν σε ερεθίσει κάποιο από την θεραπεία σου μπορείς να βάλεις ζελέ από aloe vera ή emu oil που είναι πολύ καταπραυντικά.

2. Θα βάζεις 2 φορές μινοξιδίλη την ημέρα και 1 φορά revivogen. Πχ 8 το πρωί μίνοξ, 3 το μεσημέρι revivogen, και το βράδυ 1 ώρα πριν κοιμηθείς πάλι μινοξ. Ή 8 το πρωί μίνοξ, απόγευμα πάλι μίνοξ, και το βράδυ πριν κοιμηθείς revivogen.
Αν σου φαίνονται πολλά για μια μέρα τότε βάζε 1 φορά μίνοξ την μέρα και 1 φορά revivogen. Πχ Πρωί μίνοξ, απόγευμα ή βράδυ revivogen.
Για τα σαμπουάν αν κατάλαβα καλά θα έχεις τα libroman 2% , revivogen shampoo, και aloe vera shampoo σωστά? Libroman θα κάνεις 3 λουσίματα την εβδομάδα. Της υπόλοιπες μέρες ή και την ίδια μέρα (αν τυχει να λουστείς παραπάνω από μία φορά) θα βάζεις revivogen shampoo και aloe vera shampoo ή ένα από τα 2. Κάνουν και τα 2 για καθημερινή χρήση. Αν λούζεσε με το revivogen shampoo και μετά σκοπεύεις να βάλεις μίνοξ να το ξεβγάζεις πολύ καλά και να αφήνεις να περάσει κάποια ώρα πριν την βάλεις. Ή μπορείς να λούζεσε με revivogen shampoo πριν βάλεις την λοσιόν revivogen, και στα λουσίματα πριν βάλεις μινοξ να λούζεσε με aloe vera shampoo (πιο βολικό έτσι).

3. Μπορείς αν θες να σε εξετάσει δερματολόγος, αλλά δεν είναι απαραίτητο, κατά την γνώμη μου περιτό.

Αν θες να ρωτήσεις κάτι άλλο, ή περαιτέρω διευκρίνηση, παρακαλώ ελεύθερα. :)


ευχαριστω πολυ ρε fenimore!!!!με σωζεις απο πολυ ντραβαλο με τα παραπανω...για τον γιατρο ρωταω επειδη εχω ακουσει περιπτωσεις που με τα παραπανω...ειχαν αντιθετα αποτελεσματα...αυτο μονο
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα