Biocalpil

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

manohatz

New Member
Γεία σας παιδία! Είμαι καινούργιος στην παρέα σας , συγχαρητήρια για το forum και για την πολυ καλή δουλεία που έχετε κάνει !!! Θα ήθελα να θέσω ένα προβληματισμό που έχω . Ο φαρμακοποιός μου μου σύστησε να πάρω το biocalpil foam (αφρός) κατά της τριχόπτωσης , λέγοντας μου ότι είναι πόλυ καλό . Αλλά εγώ δεν το έχω ακούσει ξανά και δεν έχω δεί να το αναφέρει κανείς θα ήθελα να μου πεί όποιος ξέρει για αυτο το σκεύασμα αν αξίζει τον κόπο!!! παραθέτω και τα συστατικά του

{aqua (water), alcohol denat, isobutane, hydrolyzed soy protein, Butylene Glycol , Propane , PEG-7 Glyceryl Cocoate , Olethe -20, Parfum (fragrance) Polyquaterium -7, PPG -26 - Buteth- 26 , PEG -40 Hydrogenated Castror Oil, Apigenin , Oleanolic Acid ,Biiotinyl Tripeptide -1}

Το συγκεκριμένο σκεύασμα ευαγγελίζεται ότι :


Ο αφρός BioCalpil:
• Καταπολεμά την υπερβολική σμηγματόρροια και την μείωση της δραστηριότητας των θυλάκων των τριχών, που είναι σημαντικά αίτια τριχόπτωσης
• Τονώνει το τριχωτό της κεφαλής, βελτιώνοντας την απορρόφηση των ενεργών συστατικών, επομένως και την αποτελεσματικότητά τους.
• Ενισχύει τον κυτταρικό μεταβολισμό, αναχαιτίζοντας την γήρανση της τρίχας
• Ενδυναμώνει την αγκίστρωση των μαλλιών, που γίνονται πιο ανθεκτικά στην τριχόπτωση.
• Η παρουσία βιταμινούχου παραγώγου ενισχύει την ανάπτυξη των τριχών.

Ο αφρός BioCalpil αναχαιτίζει τη γήρανση των μαλλιών, δρώντας προστατευτικά και αναπλαστικά στις διάφορες δομές των θυλάκων των τριχών και έχει πολλαπλή δράση με τον συνδυασμό ενεργών συστατικών, που αλληλοσυμπληρώνονται και ενισχύουν την τελική καταπολέμηση της τριχόπτωσης. Η χρήση είναι εύκολη και η μορφή αφρού του προϊόντος επιτρέπει την εντοπισμένη εφαρμογή, διευκολύνοντας το καλό μασάζ στο σημείο θεραπείας.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!!!!!!!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Biocalpil

Την προμήθεια θέλει ο φαρμακοποιός ... :down :down :down

Ότι θέλουνε (στην κυριολεξία) συμβουλεύουνε τον κόσμο ...

Φίλε manohatz ψάξε λίγο το site και θα πάρεις πολλές απαντήσεις για το τι πρέπει να κάνεις με τα μαλλιά σου ...
 

manohatz

New Member
Απ: Biocalpil

Σε ευχαριστώ ! και εγώ αυτό νομίζω! μαλλόν μία ακόμα βλακεία και αυτό το σκεύασμα, χωρίς να κάνει το πιθανότερο τίποτα .( όπως τόσα άλλα που έχουν κατακλέισει τα ράφια των φαρμακείων!!! )
 

barman

Member
Απ: Biocalpil

σαν μαμακας και γω ειχα παρει ενα σαμπουαν biocalpil να δοκιμασω...ηταν τοσο μουφα που ακομα και στην συσκευασια εγραφε μπροστα biocalpil και πισω biocapil.και ειχε και ορθογραφικα λαθη στις οδηγειες!! :D :D :D :D
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Biocalpil

το παρον μεταφερετε σε αλλη ενοτητα

παρακαλω οταν ανοιγετε ενα θεμα ανοιξτε το στην καταληλη ενοτητα

done....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα