6 μήνες regaine

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Maria

New Member
Καλησπέρα φίλοι μου, θα ήθελα τη συμβουλή σας:

χρησιμοποιώ ρεγκαιν 2% δύο φορές την ημέρα τους τελευταίους έξι μήνες χωρίς να έχω δει επανέκφυση. Δεν παίρνω χάπια ούτε χρησιμοποιώ άλλα τοπικά. Τριχόπτωση δεν έχω εδώ και πολύ καιρό (προτού καν αρχίσω ρεγκαιν είχε σταματήσει λόγω των αντισυλληπτικών που έπαιρνα τότε.)
Έχω κάνει όμως αραίωση στο πάνω μέρος μπροστά και οι κρόταφοι είναι προβληματικοί αλλά εμένα με ενδιαφέρει το πάνω μέρος κυρίως!

Στο πάνω μέρος έχω μικρές άχρωμες τριχούλες (από αυτές που τις τραβάς και ξεκολλάνε πανεύκολα) οι οποίες υπήρχαν και πριν αρχίσω το ρεγκαιν αλλά αρχίζοντάς το, περίμενα να αναπτυχθούν. Δεν αναπτύσσοτναι όμως!!

1) Είναι νωρίς ακόμα για να ανπτυχθούν ή σημαίνει ότι το ρεγκαιν δε δουλέυει σε μένα;
2) Μήπως είναι καιρός να περάσω στο ρεγκαιν 5%;

3) Αντί να παω στο 5% μήπως να βάζω τρετινοϊνη τοπικά πριν την εφαρμογή της μινοξ για να ενισχύσω τη δράση της μινοξ (δηλ. κρέμα airol και από πάνω ψεκασμό ρεγκαιν γιατί δεν ξέρω πώς να φτιάξω διάλυμα με τα 2 συστατικά).Επίσης σκέφτομαι να δοκιμασω κρέμα skinoren με μινοξ (αζελαϊκό οξύ). Τι είναι προτιμότερο;

Σας παρακαλώ βοηθήστε με..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

heyya

New Member
Απ: 6 μήνες regaine

Θα έλεγα ότι οι θύλακες είναι νεκροί μέχρι που μιλάς για "μικρές άχρωμες τρίχες". Δοκίμασε με retinol όπως λες και αν δε δεις κάτι πας στο 5%. Ε αν δε δεις και κει σκέψου να κάνεις μίγμα με προγεστερόνη! Καλή συνέχεια
 

Maria

New Member
Απ: 6 μήνες regaine

heyya σ'ευχαριστώ! οι θύλακες δεν είναι νεκροί γιατί έχω αυτές τις τριχούλες, μου το είχε πει κι η δερματολόγος που με είχε εξετάσει. Ξέρεις αν η τρετινοϊνη μπορεί να δώσει shed όπως το ρεγκαιν;
 

heyya

New Member
Απ: 6 μήνες regaine

Maria είπε:
heyya σ'ευχαριστώ! οι θύλακες δεν είναι νεκροί γιατί έχω αυτές τις τριχούλες, μου το είχε πει κι η δερματολόγος που με είχε εξετάσει. Ξέρεις αν η τρετινοϊνη μπορεί να δώσει shed όπως το ρεγκαιν;

Δεν έχω προσωπική εμπειρία οπότε δεν έχω ιδέα, αλλά μου φαίνεται ότι η φάση του shed προκαλείται από την μίνοξ οπότε φαντάζομαι αν πέρασες το στάδιο του shed τότε δεν θα επαναληφθεί.
 

Maria

New Member
Απ: 6 μήνες regaine

thanx! Είδα στο site του Dr.Lee ότι πουλάει προϊόν με αζελαϊκό, ρετινόλ και μινοξ, οπότε δε θα μπορούσα κι εγώ να βάζω κρέμα σκινορεν και αιρόλ μαζί και στο καπάκι μινοξ;

έχει διαφορά αν είναι όλα σε διάλυμα ή τα 2 σε κρέμα και το τρίτο συστατικό σε υγρή μορφή;
 

liza

New Member
Απ: 6 μήνες regaine

συγνωμη αλλα αν βγαλεις αυτεσ τισ ξανθιεσ τριχουλεσ σημαινει οτι οι θηλακες ειναι νεκρεσ?
 

heyya

New Member
Απ: 6 μήνες regaine

@Maria, μπορείς έτσι -μάλιστα είναι καλύτερα ξεχωριστά - αλλά άφηνε ένα μικρό χρονικό περιθώριο (20-30 λεπτά) μεταξύ τους πριν την εφαρμογή, μη τα βάζεις όλα μαζί και ερεθίσεις το κεφάλι σου.
 

Maria

New Member
Απ: 6 μήνες regaine

liza είπε:
συγνωμη αλλα αν βγαλεις αυτεσ τισ ξανθιεσ τριχουλεσ σημαινει οτι οι θηλακες ειναι νεκρεσ?

δεν κατάλαβα ακριβώς την ερώτηση Λιζα, εννοείς αν νεκρώνονται οι θήλακες όταν τραβήξω και ξεκολλήσω τις ξανθιές τριχούλες; Δεν πιστεύω ότι ισχύει κάτι τέτοιο..

heyya ευχαριστώ και πάλι. Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω σε 3 διαφορετικά σημεία (2 κροτάφους και κορυφή του κεφαλιού) 3 διαφορετικούς συνδυασμούς δηλ. στον ένα κρόταφο αζελαϊκό και μινοξ, στον άλλο ρετινόλ με αζελαϊκό & μινόξ και στην κορυφή ρετινολ με μινοξ.... Να δούμε πιο θα πάει καλύτερα, να ξέρω και ποιο λειτουργεί και ποιο όχι...!!!!

Πώς σας φαίνεται; :chinscratch
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: 6 μήνες regaine

Maria είπε:
[quote author=liza link=topic=2156.msg39493#msg39493 date=1284492939]
συγνωμη αλλα αν βγαλεις αυτεσ τισ ξανθιεσ τριχουλεσ σημαινει οτι οι θηλακες ειναι νεκρεσ?

δεν κατάλαβα ακριβώς την ερώτηση Λιζα, εννοείς αν νεκρώνονται οι θήλακες όταν τραβήξω και ξεκολλήσω τις ξανθιές τριχούλες; Δεν πιστεύω ότι ισχύει κάτι τέτοιο..

heyya ευχαριστώ και πάλι. Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω σε 3 διαφορετικά σημεία (2 κροτάφους και κορυφή του κεφαλιού) 3 διαφορετικούς συνδυασμούς δηλ. στον ένα κρόταφο αζελαϊκό και μινοξ, στον άλλο ρετινόλ με αζελαϊκό & μινόξ και στην κορυφή ρετινολ με μινοξ.... Να δούμε πιο θα πάει καλύτερα, να ξέρω και ποιο λειτουργεί και ποιο όχι...!!!!

Πώς σας φαίνεται; :chinscratch
[/quote]


κοιτα πρακτικα δε γινεται και τοσο...βασικα αναμεσα στους 2 κροταφους μπορεις να συγκρινεις αλλα μαλλον στην κορυφη ειναι πιο ευκολο να δεις αποτελεσμα....
 

Maria

New Member
Απ: 6 μήνες regaine

thanx giannis13! Λες ότι στην κορυφή είναι πιο εύκολονα δω αποτέλεσμα αλλά νομίζω ότι εκεί είναι το πιο δύσκολο! Οι κρόταφοι έχουν βοηθηθεί περισσότερο από τη μινόξ ενώ η κορυφή σχεδόν καθόλου, παρόλου που είχα από πριν ξεκινήσω το ρεγκεν ένα σωρό μικρά τριχάκια εκεί.

Πιστεύεις ότι στην κορυφή καλό θα ήταν να βάλω αζελαϊκό + τρετινοϊνη + μινοξ; ή καλύτερα τρετινοϊνη και μινοξ;

Προς το παρόν βάζω στην κορυφή τρετινοϊνη και μινοξ...
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: 6 μήνες regaine

Maria είπε:
thanx giannis13! Λες ότι στην κορυφή είναι πιο εύκολονα δω αποτέλεσμα αλλά νομίζω ότι εκεί είναι το πιο δύσκολο! Οι κρόταφοι έχουν βοηθηθεί περισσότερο από τη μινόξ ενώ η κορυφή σχεδόν καθόλου, παρόλου που είχα από πριν ξεκινήσω το ρεγκεν ένα σωρό μικρά τριχάκια εκεί.

Πιστεύεις ότι στην κορυφή καλό θα ήταν να βάλω αζελαϊκό + τρετινοϊνη + μινοξ; ή καλύτερα τρετινοϊνη και μινοξ;

Προς το παρόν βάζω στην κορυφή τρετινοϊνη και μινοξ...


κοιτα αν η τρτινοινη δεν σου εχει παρουσιασει καποια κοκκινιλα ή κατι τετοιο συνεχισε τη,γτ με αυτη κερδιζεις παρα πολυ στην απορροφηση της μινοξ.....τωρα για το αζελαικο δεν ξερω κατι να σου πω την αληθεια.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Maria

New Member
Απ: 6 μήνες regaine

thank u giannis13, κι εγω έτσι λέω, να συνεχίζω με τρετιν.+μινοξ στην κορυφή και βλέπουμε σε κανα 6μηνο παλι αν έχω βελτίωση, αλλιώς το πάω σε μινοξ 5%...
 

badday

New Member
Απ: 6 μήνες regaine

victor12 είπε:
Tips to Buy Golf Clubs

Golf courses and tournaments need quite a bit of behind-the-scenes maintenance, you may buy golf clubs. As with all businesses that anticipate turning a profit and having great results, golfing ventures need accounting departments, human resources professionals. ishiner


Golf και τριχοπτωση πανε μαζι γιαυτο και το golf spam

;D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα