33 ετών με αραίωση συμβουλευτικό νήμα

Rikoset

New Member
Χαιρετώ κι εγώ αυτην την κοινοτητα καθως πρωτη φορα αναρτω.
Εχω μαθει αρκετα πραγματα απο το συμβουλευτικο χαρακτηρα του forum και χαιρομαι που δν προχωρησα σε καποια λυση πριν το ανακαλυψω και νιωθω πραγματικα τυχερος
Χρησιμοποιω μινοξιδιλη φτιαχτη 5% εδω και δυο μηνες
Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για το προβλημα μου ετσι ωστε σιγα σιγα ισως να προχωρησω σε μια μμ.
Ευχαριστω εκ των προτέρων οριστε μια ενδεικτικη φωτο αν χρειαστει θα ανεβασω καλυτερες
 

Συνημμένα

  • IMG_20200420_161826.jpg
    IMG_20200420_161826.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 73
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε, η κορυφή είναι πάντα η πιο δύσκολη όσον αφορά την μμ γιατί χρειάζεται σωστό σχεδιασμό (γωνία και φορά) αλλά και μεγάλο αριθμό τριχών, από την άλλη στην κορυφή μπορεί να δουλέψει καλύτερα μια θεραπεία. Αυτό έχω καταλάβει εγώ από την δικιά μου περίπτωση που είμαι στην φάση που το ψάχνω να δω τι θα κάνω με την κορυφή μου. Πολλά εξαρτώνται επίσης και από την ηλικία σου για να δεις πόσο μπορεί να προχωρήσει η τριχόπτωσή σου. Πόσο χρονών είσαι;
 

Rikoset

New Member
Σε ευχαριστω που απαντησες γιατι ενιωθα λιγο μονος εδω μεσα.
Ειμαι 33 ετων και μετα απο χρηση μινοξιδιλης νιωθω οτι γινεται δουλεια
σκεφτομαι και για χρηση φινα αλλα φοβαμαι τις παρενεργειες με αποτελεσμα καποια στιγμη να μπω για μμ
εννοειτε οτι θα το ψαξω το θεμα με σκοπο την σωστη εκμεταλευση της περιοχης δοτριας ετσι ωστε να υπαρχει δυνατοτητα ληψης και στο μακρινο μελλον
 
Τελευταία επεξεργασία:

piros75

Well-Known Member
Άσε έναν χρόνο να δράσει η θεραπεία και μετά βλέπεις. Όσο για φίνα, μπορείς να δοκιμάσεις δοσολογίες κλπ και να καταλήξεις. Θα σε συμβούλευα να διαβάσεις το αντίστοιχο κομμάτι του φόρουμ, υπάρχουν πολλά μέλη με γνώσεις εκεί.
 

Rikoset

New Member
Σωστη σκεψη δν χρειαζονται βιασυνες καθως το προβλημα μου ειναι βιωσιμο
Θα το ψαξω κι αλλο για Φινα
Αν ξερει καποιος την ιδανικη η μια πιο σωστη χρηση της μινοξ σε σχεση με τα λουσιματα ας γραψει την αποψη του
Εγω την χρησιμοποιω 2 φορες την μερα ασχετα με τα λουσιματα που αποφευγω τα πολλα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Έχεις φωτογραφίες με μεγαλύτερο μαλλάκι στην κορυφή?
Έχεις καλή ηλικία για μεταμόσχευση άλλα με προσεχτική δουλειά. Βάλε μια καθαρότερη φωτογραφία σε εξωτερικό χώρο.
 

Rikoset

New Member
Θα ψαξω φωτογραφια με μεγαλυτερο μαλλι αν και ετσι κρυβεται το προβλημα ενω εγω προσπαθησα να το δειξω με κοντο.
Προσεκτικη δουλεια παντα χρειαζεται αν και αν καταλαβα αναφερεσαι για την περιπτωση μου σαν καπως δυσκολοτερη λογω ηλικιας και οτι ειδη υπαρχουν τριχες στην περιοχη της ληφθησας και αποφυγη καταστροφης αυτων?
Επισης να ξαναπω αν γνωριζει καποιος μια κατα την γνωμη του πιο σωστη χρηση μινοξ
Φωτο θα ανεβασω καλυτερη σε εξωτερικο χωρο εφοσον ζητηθηκε
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Η ηλικία σου είναι σχετικά καλή και εγώ την πρώτη μου μεταμόσχευση στα 33 την έκανα και μια τώρα στα 40 στο Crown όπως έχεις πρόβλημα και εσύ.
 

kaiba

Active Member
Η φιναστερίδη βοηθαει πολυ στο θεμα του crown τωρα αν δεν θες και θες να προχωρησεις σε μεταμοσχευση κατανοητο ψαξε στο φορουμ εχουμε καποιες επιτυχημενες επεμβασεις σε crown με ωραια αποτελεσματα και παρε ιδεες. Σιγουρα πρεπει να διαλεξεις μια κλινικη που να εχει πολυ καλα ποσοστα φυτρωσης . Τωρα αν αποφασισεις για φινα θα περιμενεις πρωτα 18 μηνες και μετα θα δεις για μεταμοσχευση
 

Rikoset

New Member
Ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση στο προβλημα μου παιδια.
Ψυχολογικα και μονο βοηθαει παρα πολυ.
Βλεπω οτι εχω να μαθω πολλα ακομη αν και εχω ξεστραβωθει στο φορουμ χαχα
Λαμβανοντας σοβαρα υποψην τα λεγομενα σας και με συνεχη ενημερωση θα ψαξω ακομη περισσοτερο το θεμα φινα πριν το αποκλεισω.
Θα ηθελα αν καποιος ξερει κατι παραπανω και μπορει να με διαφωτισει καθε σχολιο ειναι ευπροσδεκτο
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
2500-2800 Grafts περίπου χρειάζεσαι αν προχωρούσες σε μεταμόσχευση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πες και τιμη να υπαρχει μια πιο ολοκληρωμενη λυση για ατομα με το δικο μου προβλημα

Από €1,70/τριχοθυλάκιο (graft)

Στην πιο πάνω τιμή συμπεριλαμβάνονται τα ακόλουθα:

1.Διαμονή μέχρι και 7 ημέρες.
2.Αεροπορικό εισιτήριο.
3.Μεταφορικό μέσον (ταξί) από/προς το αεροδρόμιο.
4.Μετεγχειρητική φροντίδα μέχρι και την αναχώρηση από την κλινική.
5.Βαλιτσάκι (kit) με τα σχετικά σκευάσματα που αφορούν την Μετεγχειρητική φροντίδα.
6.Γεύμα/τα την/τις μέρα/ες του/των χειρουργείου/ων.
 

Rikoset

New Member
Ευχαριστω για την απαντηση και την σοβαρη αντιμετωπιση στο θεμα μου
ειναι σημαντικο για ανθρωπους σαν εμενα που σκεφτομαστε ενα τετοιο βημα να εχουμε ολοκληρομενες λυσεις
Ετσι ωστε πραγματικα ο καθενας με γνωμονα τα δεδομενα του να παρει την αναλογη αποφαση
 
Μπλουζα