2ο shedding

petrospap

Active Member
αρχισε να ψιλοελατωνεται η τριχοπτωση αν και κραταω μικρο καλαθι γτ ειναι μολις 2 μερες οποτε μπορει να απλα να ετυχε κ σε καμια βδομαδα να συνεχιστει στα τρελα νουμερα...λοιπον απο εκει που ειχα φτασει στις 100 περιπου τριχες τη μερα τωρα ειμαι γυρω στις 60...εχω παρατηρησει ενα πραγμα κ θα ηθελα γνωμες...ενω εχανα πιο πολλες μεγαλες τριχες και λιγες μικρες και αδυναμες τωρα τελευταια χανω πολυ περισσοτερες αδυναμες και μικρες απο οτι μεγαλες...σκεφτηκα οτι μπορει να συμβαινουν 2 πραγματα ¨
1. η παλια επεφταν μεγαλες μετα στη θεση τους βγηκαν μικρες (miniaturization *δν ξερω αν το γραψα σωστα :p ) τωρα πεφτουν αυτες οι μικρες και στο επομενο βημα στη θεση τους δν θα βγει τιποτα..οποτε αρχισε η μεγαλη κατηφορα
2. η τελικα ηταν πραγματι ενα δευτερο shedding και τωρα στην θεση των μικρων θα βγουνε πιο δυνατες...
ξερω οτι τις περισσοτερες πιθανοτητες εχει να ειναι το 1ο γτ ειμαι στον 7ο-8ο μηνα οποτε λογικο ειναι να αρχιζει κατηφορα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

joner

Member
Την τελευταία εβδομάδα παρατήρω μια μειώση στην τριχόπτωση, όχι τρελά πράγματα.
Εσείς πώς τα πάτε παδιά?
 

jimys

Member
και εγω το ιδιο ! την ημερα χανω καμια 30ρια τριχες ενω πριν ειχα αγγιξει σιγουρα τις διπλασιες! παραμενει βεβαια για τα δεδομενα μου αρκετα μεγαλη η τριχοπτωση !! ξεκινησα cg 210 ειδομεν!!
 

petrospap

Active Member
και εγω οπως εγραψα και πανω...βεβαια το κακο εχει ηδη γινει αλλα θα δουμε...θα το παω απτον νεο χρονο σε φινα μαλλον με 0.8 τη μερα γτ δν παει αλλο...
 

petrospap

Active Member
να πω οτι εχει μειωθει πλεον η τριχοπτωση απο τοτε π ξαναγυρισα στο regain απτην kirkland του minoxidil direct...βεβαια η κατασταση δεν εχει φτασει στα καλα αποτελεσματα του ιουλιου-αυγουστου αλλα εχει σταθεροποιηθει και σιγουρα ειναι καλυτερα απτον σεπτεμβρη-οκτωβρη...δεν ξερω αν εφταιγε η μινοξ του ιντερνετ η ηταν εποχικη η συνδιασμος και των δυο (για να μην κατηγορω αδικα την ιστοσελιδα)
 
Μπλουζα