1st Verification member's meeting 23/7/2022

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όπως σας έχω υποσχεθεί, καθιερώνω ημέρες verification για μέλη που έχουν κάνει μμ. Το verification αφορά ανεξάρτητα αλλά και επίσημα εφόσον οι κλινικές το επιθυμούν. Η διαδικασία είναι απλή. Ούτε μετρήσεις, ούτε δική μου άποψη (για να μην θεωρηθεί ότι προμοτάρω κάποιον), ούτε άλλες χρονοβόρες διαδικασίες. Ταυτοποίηση του μέλους (όνομα, επώνυμο, τηλέφωνο) και ένα σετ καλών φωτογραφιών (ή και βίντεο αν χρειάζεται) στον ίδιο καλά φωτισμένο εσωτερικό χώρο με το ίδιο κινητό (iphone 12pro max) για όλους έτσι ώστε να υπάρχει το ίδιο σκηνικό για συγκρίσεις. Κάθε ένας που θα γίνεται verified θα παίρνει ένα αντίστοιχο στικεράκι στο νήμα του αλλά και στον τίτλο του avatar του εφόσον είναι μέλος. Τέλος θα καθιερωθεί στο φόρουμ ένα ανεξάρτητο section που θα έχει link μόνο τις verified και θα προτρέπει τα μέλη και τους επισκέπτες να βασίζονται κατά κύριο λόγο σε αυτές.

Οι συναντήσεις θα γίνονται στο γραφείο μου, η μέρα θα είναι πάντα Σάββατο (περίπου 3-4 φορές τον χρόνο) και πρωινές/μεσημεριανές ώρες. Όποιος θέλει να δηλώσει συμμετοχή με pm.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να διευκρινήσω ότι δικαίωμα συμμετοχής έχουν όσοι είναι προς το τελικό αποτέλεσμα της μμ τους, δηλαδή από τον 8ο μήνα και μετά.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Να διευκρινήσω ότι δικαίωμα συμμετοχής έχουν όσοι είναι προς το τελικό αποτέλεσμα της μμ τους, δηλαδή από τον 8ο μήνα και μετά.
Αυτό δεν το έπιασα ... Δλδ δεν θα είναι η όλη εξέλιξη αλλά μόνο το τελικό ; Δλδ εγώ που είμαι στον 9ο μήνα ας πούμε μπορώ να έρθω;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Βεβαίως και μπορείς να έρθεις, είπα μετά τον 8ο. Τα verified πρέπει να είναι απλά σαν διαδικασία. Το τελικό αποτέλεσμα μας ενδιαφέρει να είναι verified, δηλαδή οι φώτο να είναι σωστές και με τις ίδιες συνθήκες για όλους. Δεν έχω άπειρο χρόνο για να δω κάποιον 3-4 φορές.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η αρχή έγινε. Δεν είχαμε πολλές συμμετοχές και λόγω θέρους, αλλά κυρίως γιατί όπως είπα δεν θα κάνω vefiry μη τελικά αποτελέσματα.
 

JimKan1

Well-Known Member
Εγω να κανω μια προταση;

Οι αποκαλυπτικες φωτογραφιες του verified περιστατικου να συνοδευονται και απο παραπλανητικες φωτογραφιες ετσι οπως τις βγαζουν οι κλινικες για να φαινεται η διαφορα αναμεσα στην πραγματικη εικονα και την εικονα που πλασαρεται στις επισημες παρουσιασεις.
 

jersey

Well-Known Member
Εγω να κανω μια προταση;

Οι αποκαλυπτικες φωτογραφιες του verified περιστατικου να συνοδευονται και απο παραπλανητικες φωτογραφιες ετσι οπως τις βγαζουν οι κλινικες για να φαινεται η διαφορα αναμεσα στην πραγματικη εικονα και την εικονα που πλασαρεται στις επισημες παρουσιασεις.
Πολύ καλή ιδέα φίλε. Για να διαχωρίζουμε την ήρα από το στάρι...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγω να κανω μια προταση;

Οι αποκαλυπτικες φωτογραφιες του verified περιστατικου να συνοδευονται και απο παραπλανητικες φωτογραφιες ετσι οπως τις βγαζουν οι κλινικες για να φαινεται η διαφορα αναμεσα στην πραγματικη εικονα και την εικονα που πλασαρεται στις επισημες παρουσιασεις.

Μα έτσι και αλλιώς οι verified photos μπαίνουν στο πρώτο ποστ κάθε παρουσίασης. Ακριβώς από κάτω έχεις τις φώτο της κλινικής.
 

JimKan1

Well-Known Member
Μα έτσι και αλλιώς οι verified photos μπαίνουν στο πρώτο ποστ κάθε παρουσίασης. Ακριβώς από κάτω έχεις τις φώτο της κλινικής.
τι εννοεις;δεν βλεπω φωτογραφιες στυλ κλινικης καπου στο νημα του greg, μονο τις δικες σου αποκαλυπτικες απο την συναντηση εχει και μετα κανονικα τις φωτο που ανεβαζε κατα τη διαρκεια της παρουσιασης.
 

Chris34

Active Member
Μπράβο για αυτή την κίνηση. Σημαντική εξέλιξη για το φόρουμ. Βέβαια θα έρχονται πάλι επιλεγμένα αποτελέσματα αλλά τι να κάνουμε. Ελπίζω να υπάρχουν και ανεξάρτητα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Aldo-Clinic.JPG
Aldo-Real.jpeg


Παρε παραδειγμα το νημα του Aldo, εννοω κατι τετοιο side-by-side
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό που εννοώ είναι ότι στο ίδιο νήμα στο πρώτο ποστ θα υπάρχουν οι verified photos και μερικά ποστ πιο κάτω οι φώτο της κλινικής. Είναι πολύ εύκολο για κάποιον να σκρολάρει και να τις συγκρίνει. Ακόμα και να κάνει αυτό που λες εσύ. Αν για κάθε verified χρειάζεται να κάνω κοπτοραπτική πολύ φοβάμαι ότι δεν θα έχω χρόνο. Ο σκοπός του verified είναι να υπάρχει το υλικό προς σύγκριση. Από κει και μετά ας ασχοληθεί όποιος θέλει με συγκρίσεις και side by side.
 

witcher

Well-Known Member

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν ξεχάστηκα, έχω ενημερώσει τον Aldo από χθες, δεν τις είχα, τις ζήτησα, μου ήρθαν και θα ανεβούν μόλις τις κάνω resize.
 
Μπλουζα