17 χρόνια με μινοξιδίλη, να αλλάξω;

salvatore

New Member
φιλε τι εννοεις φαινονται τα μοσχευματα; Εννοεις οτι τα βλεπεις εσυ που ξερεις περι τινος προκειται η ξεχωριζουν πολυ;
Όχι πολύ. Απλά φαίνεται κάτι περίεργο από κοντά και άμα προσέξεις . Παχιές ριζες από τρίχες σε ορισμένα αφύσικα σημεία. Δεν το έχουμε συζητήσει αλλά νομίζω έκανε νωρίς και μετά το παράτησε τα ξυρίζει χρόνια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

salvatore

New Member
Θα σου πω τη δικιά μου εμπειρία.

Εγώ την έκανα το 2011 όταν ήμουν 28. Το μεγαλύτερο πρόβλημα το είχα στο hairline και κροτάφους. Μέσα σε ένα καλοκαίρι άδειασαν πολύ.

Αλλά το έψαξα πολύ και ειπα ότι θα το κάνω όσο καλύτερα γίνεται. Μαζί με εμένα ήρθε και ένας φίλος μου ο οποίος είχε πολύ πιο προχωρημένη κατάσταση.

Πήγαμε Κύπρο. Κόστος 10 με 15 χιλιάδες ο καθένας.

Έχουν περάσει 11 χρόνια, αλλά εμφανίζουμε και οι δυο την εξής εικόνα: ενώ έχει προχωρήσει η αλοπεκία, κρατάμε ακόμα αρκετά καλά. Και οι δυο με μυνοξυδίλη αλλά όχι proscar και μας έκανε side effects.

Σίγουρα θα κάνω μάλλον άλλη μια στο μέλλον. Μάλιστα άρχισα να το ψάχνω λίγο να δω που θα γίνει. Βλέπω ότι έχει καλυτερέψει λίγο η αγορά στις μεταμοσχεύσεις στην Ελλάδα, γιατί πριν 10 χρόνια ήταν χάλια.

Σίγουρα η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Κατ αρχήν να δεις αν σου πάει το ξυρισμένο κεφάλι. Αν σου πάει, είναι σίγουρα μια καλή λύση και μην τη σνομπάρεις.

Αν δεν θέλεις ή/και δεν σου πάει, τότε ναι η επόμενη λύση είναι αγογές η/και μεταμόσχευση. Μην τη φοβάσαι, αλλά σε καμία περίπτωση μην τη τσιγκουνευτείς. Καντο κάπου που κάνουν καλή δουλειά.
15 χιλιάρικα πολλά μου φαίνονται. Για τι έκταση μιλάμε; Εγώ ήλπιζα να δώσω τόσα στο σύνολο. Να κάνω μια τώρα που είναι σχετικά νωρις με 5 και άλλες δύο μετά να μην φανεί κιολας
 

JimKan1

Well-Known Member
Όχι πολύ. Απλά φαίνεται κάτι περίεργο από κοντά και άμα προσέξεις . Παχιές ριζες από τρίχες σε ορισμένα αφύσικα σημεία. Δεν το έχουμε συζητήσει αλλά νομίζω έκανε νωρίς και μετά το παράτησε τα ξυρίζει χρόνια
ναι καταλαβα, να φανταστω εχει κανει μπροστα στο hairline?
 
Μπλουζα