την άποψη σας για μελλοντικές προοπτικές κατά τις ΑΑ...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

andrew1989

New Member
προσωπικά είμαι πολύ περίεργος να μάθω επιτέλους την 1 και τελευταία θεραπεία η οποια θα λύσει το πρόβλημα της ΑΑ(χωρις μεταμοσχευση) ... πολλοί από μας πάσχουμε από το συγκεκριμένο κληρονομικό στοιχειο και θα μας ενθουσίαζε ένα τέτοιο ευχάριστο γεγονός... ξεκινώντας με την δικη μου απάντηση σε αυτο το θέμα, είμαι αισιόδοξος πως στο κοντινό μέλλον θα έχουμε μια αποτελεσματική θεραπεία και μαλλιά για πάντα.. αλλα το θέμα είναι μήπως αυτό κριθεί και από οικονομικά συμφέροντα... :chinscratch
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: την άποψη σας για μελλοντικές προοπτικές κατά τις Α

εννοειται πως ολοι ειμαστε περιεργοι και ευχομαστε να ειμαστε νεοι οταν και αν ανακαλυφθει...και σε προσιτη τιμη.....
εγω προσωπικα θα χεστω απο τη χαρα μου.... ;D
 

genesis

New Member
Απ: την άποψη σας για μελλοντικές προοπτικές κατά τις Α

andrew1989 είπε:
αλλα το θέμα είναι μήπως αυτό κριθεί και από οικονομικά συμφέροντα... :chinscratch
αυτο το ποστ είναι λιγο για να μας φτιάξει την ψυχολογία... παρ'ολα αυτα, πιστευω πως σε αυτο το φορουμ, και συμφεροντα να υπαρχουν απο καποιες εταιριες, θα τη μαθουμε τη λυση ακομα και αν δεν πατεντοποιηθει.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: την άποψη σας για μελλοντικές προοπτικές κατά τις Α

μακαρι εστω και σε 10-15 χρονια να βρεθει κατι ρε παιδια....ΜΑΚΑΡΙ.....
δεν νομιζω οτι ειναι υπερβολικο...τοσα εχουν βρει.... ;)
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: την άποψη σας για μελλοντικές προοπτικές κατά τις Α

μην είστε πολύ ενθουσιώδης τα φάρμακα θα αργήσουν να σκάσουν μύτη
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: την άποψη σας για μελλοντικές προοπτικές κατά τις Α

κοιτα γνωμη μου ειναι οτι καποια στιγμη δεν θα υπαρχουν καραφλοι....μπορει σε 30 μπορει σε 40 χρονια...μπορει παραπανω μπορει και λιγοτερο...μεχρι και το dna θα φτασουμε να καθοριζουμε....εδω θα κλωνοποιουμε ανθρωπο......

απλα ελπιζω λιγο πιο συντομα να βρεθει κατι καλο....
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: την άποψη σας για μελλοντικές προοπτικές κατά τις Α

Ετσι οπως το βλεπω εγω η γομιδιακη θεραπεια ειναι η μοναδικη που μπορει να μας ξαναφερει τα μαλλια που ειχαμε στα 18 μας αλλα αυτο πιστευω θ ααργησει πολυ γιατι αμα μπορουσαν να κανουν κατι τετοιο οι επιστημονες θα μιλαγαμε για μια επανασταση στο χωρο της ιατρικης. δηλ το να διαλεγουμε τη μας αρεσει και τη οχι τοτε παμε παραπερα απο τους νομους της φυσης.
Το οτι τουλαχιστον υπαρχει η φιναστεριδη αν τη ξεκινησεις μικρος ειναι παλι κατι σε σχεση με τους ποιο παλιους.Και η μεταμοσχευση σε καλα κεντρα φυσικα
Να δουμε τη θα γινει και με τις νεες θεραοειες πιστευω νεα θα εχουμε τον ιουνιο http://www.hair2010.org/
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: την άποψη σας για μελλοντικές προοπτικές κατά τις Α

κανεις δεν ξερει...τεςπα...ο καλυτερος που εχει να πει κατι για αυτο το πραγμα ειναι ο χρονος...ΙΔΩΜΕΝ.....
 

koulouri

New Member
Απ: την άποψη σας για μελλοντικές προοπτικές κατά τις Α

Ρε παιδια δε βλεπω πουθενα να λετε για τα βλαστοκυτταρα..
Ξερω τα παιρνουν απο τον πλακουντα αλλα διαβασα στο ιντερνετ
βρισκουν-φτιαχνουν βλαστοκυτταρα απο το αιμα και μετα απο τα βλαστοκυτταρα "διορθωνουν" την καραφλα.!!!
 

andrew1989

New Member
Απ: την άποψη σας για μελλοντικές προοπτικές κατά τις Α

αυτο με τα βλαστοκυταρα εφαρμοζετε εδω στην χωρα μας και αν ναι ποσο καιρο ?
 

lalakos

Member
Απ: την άποψη σας για μελλοντικές προοπτικές κατά τις Α

Εγώ για το μέλλον θα πω μερικές λεξούλες μόνο:

Aderans - φάση 2 περίπου εδώ και ένα χρόνο (μέσα στο 2010 περιμένουμε results, αν μπουν φάση 3 σημαίνει πως όλα βαίνουν καλός και πάνε για release στην αγορά)

Histogen - φάση 1,5

Follica - φάση γάματα, που σκατά είναι δε μας λεν (πολλά υποσχόμενη indeed)

Trichosciense - Πολλά υποσχόμενη γενικά και αόριστα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: την άποψη σας για μελλοντικές προοπτικές κατά τις Α

παντως μην το σκεφτεστε για τωρα γτ αν δε γινει θα απογοητευτειτε...αφηστε το......
αν ειναι θα ερθει θα ερθει και θα μας κανει ευτυχισμενους....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα