τελικα ποια τοπικη λοσιον dht blocker?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

eveles

New Member
καλησπερα, εδω και καιρο διαβαζω το φορουμ, εχω μπει στο νοημα γενικα και ηθελα να κανω μια ερωτηση.
τελικα ποια homemade τοπικη λοσιον να προτιμησω για να φτιαξω?
εδω και 3 χρονια χησιμοποιω το regain και εδω και 6 μηνες το 5% πρωι βραδι.
καποια φαση ειχα καλη βελτιωση αλλα εδω και λιγο καιρο εχει αρχισει παλι η τριχοπτωση στο full.
λουζομαι με helsinki formula shampoo.
αυτο που θα με βοηθουσε ειναι η λοσιον που θα μπορουσε να εφαρμοστει παραλληλα με regain πρωι βραδι και δεν θα λαδωνει τα μαλλια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: τελικα ποια τοπικη λοσιον dht blocker?

δες - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,386.0.html & http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,383.0.html

για την θετική ενίσχυση της μινοξ με σπιρο υπάρχουν και μελέτες
για ντουτα+αλόη...το παρόν+μέλλον τους ανήκει...

υ.γ: δεν λαδώνουν και χρησιμοποιούνται είτε πριν είτε ενδιάμεσα της μινοξ
 

Teri

New Member
Απ: τελικα ποια τοπικη λοσιον dht blocker?

Καλώς ήρθες. Θα σου πρότεινα αυτό που ακολουθώ εδώ και λίγες μέρες καθώς είμαι στην ίδια φάση με σένα ακριβώς. (regain μακροχρόνια αλλά πλέον δεν κάνει τπτ)

Πας full για big 3. Δηλαδή regain, revivogen scalp therapy (το dht blocker που ζητάς) , και σαμπουάν fungoral.

Α ζητάς να μην λαδώνει, τώρα το πρόσεξα. Ότι λέει ο Σπύρος λοιπόν.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: τελικα ποια τοπικη λοσιον dht blocker?

μπορείς επίσης απλά να προσθέσεις το περιεχόμενο από 4 καψάκια Avodart(dutasteride) σε κάθε μπουκάλι μινοξιδίλης και να φτιάξεις την λοσιόν σπιρονολακτόνης

επειδή η εταιρία helsinki formula δεν μας επιτρέπει να δούμε τα συστατικά - γράψε σε παρακαλώ τι περιέχει..
(...με τα ίδια λεφτά παίρνεις frezyderm hair force,T-gel Neutrogena κ.α...)

ΆΚΥΡΟ-ΤΑ ΒΡΉΚΑ :
Water, TEA-Lauryl Sulfate, Amphoteric-2, Lauramide DEA, Linoleamide DEA, Glycerine, Methylcellulose, Panthenol, Imidazo-lidinyl Urea, Urea, Methyl Paraben, Isopropyl Linoleate, Quarternium-19, Propyl Paraben, Niacin, Hydrolyzed Keratin, Protein, Glucose, Methionine, Cysteine, Tryptophan, and Fragrance
=> δηλαδή ένα απλό,καθημερινό σαμπουάν....

πάρε fungoral (Χ3/εβδομάδα) και το helsinki (μέχρι να τελειώσει) τις ενδιάμεσες μέρες
 

eveles

New Member
Απ: τελικα ποια τοπικη λοσιον dht blocker?

οποτε σπυρο να προσθέσω το περιεχόμενο από 4 καψάκια Avodart σε κάθε μπουκάλι μινοξιδίλης, η να φτιαξω την Τοπική spironolactone περίπου 1,5%, οπως την περιγραφει ο tropheus?
παντως το fungoral το αγορασα σημερα και αποτι διαβασα εδω αλλα και στι οδηγειες του καλυτερα να χρησιμοποιειται 1 φορα εβδομαδιαιως.
το helsinki εντω μεταξυ κοστιζει 29€ απο φαρμακεια και ειναι μολις 200ml και δεν το βρισκει κανεις στο internet.
τα frezyderm hair force,T-gel Neutrogena ποπυ μου ανεφερες ειναι στα ιδια λεφτα δηλαδη?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: τελικα ποια τοπικη λοσιον dht blocker?

1. το δ/μα μινοξ+ντουτα πρωί-βράδυ,το δ/μα σπιρο μεσημ. ή απόγευμα

2. η χρήση 3 φορές την εβδομάδα fungoral έχει μελετηθεί για την τριχόπτωση - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,199.0.html

3. Frezyderm hair force -12 €
Neutrogena T-gel - 8 €
 

Άκης

Administrator
Απ: τελικα ποια τοπικη λοσιον dht blocker?

Και εγώ πάνω κάτω αυτά κάνω. Ελπίζω η ντουτα να κερδίσει την μάχη στα τοπικά, γιατί είμαι χωρίς internal dht blocker αυτό το καιρό και αισθάνομαι ότι πολεμώ χωρίς όπλα...
 

Teri

New Member
Απ: τελικα ποια τοπικη λοσιον dht blocker?

Επειδή το βλέπω αρκετές μέρες το συγκεκριμένο, δεν καταλαβαίνω το "ντούτα" τι σημαίνει ρε παίδες?
 

eveles

New Member
Απ: τελικα ποια τοπικη λοσιον dht blocker?

Σπύρος είπε:
1. το δ/μα μινοξ+ντουτα πρωί-βράδυ,το δ/μα σπιρο μεσημ. ή απόγευμα


το προβλημα με αυτη τη λυση ειναι οτι δεν θελω να σταματησω την πρωι βραδι χρηση του rogaine foam 5% γιατι ειναι πολυ ευκολοχρηστο (δεν λαδωνει στεγνωνει αμεσως και μπορεις να πας καπακι στη δουλεια σου).
αν βαζω rogaine πρωι βραδι και το απογευμα καποια λοτιον dht blocker τοτε ποια μου προτεινετε για καλυτερα αποτελεσματα?
 

giorgos 29

New Member
Απ: τελικα ποια τοπικη λοσιον dht blocker?

Admin είπε:
Και εγώ πάνω κάτω αυτά κάνω. Ελπίζω η ντουτα να κερδίσει την μάχη στα τοπικά, γιατί είμαι χωρίς internal dht blocker αυτό το καιρό και αισθάνομαι ότι πολεμώ χωρίς όπλα...
δεν επρεπε να κοψεις το proscar ακη γιατι τα αποτελεσματα που ειδες εως τωρα κατα ενα μεγαλο βαθμο ωφειλονται σ αυτο τωρα κατα ποσο θα λειτουργεισει η καινουργια θεραπεια σου δε ξερω, εσυ εξαλου ειπες πως με τη ντουτα παρατηρεις τα μαλλια σου πιο λεπτα..παντως με διαφορους γιατρους που εχω μιλησει και απο δικη μου εμπειρια κατεληξα στο συμπερασμα πως χωρις εσωτερικο dht blocker δε κανουμε τιποτα.οι τοπικοι κανουν τη μιση δουλεια και αν τη κανουν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: τελικα ποια τοπικη λοσιον dht blocker?

giorgo, αυτό θέλω να δω. Αν κάνει δουλειά ή όχι επιβεβαιωμένο πάνω μου, όχι από γιατρούς κλπ που αμφιβάλλω αν το έχουν δοκιμάσει ή ερευνήσει. Γιατί δεν είναι και λίγα τα ποστ με θετικά αποτελέσματα με ντουτα τοπικά ενώ έχω διαβάσει ότι το Samson είναι δυνατό και έχει ντουτα και αυτό.
Αν κάνει, οκ συνεχίζω χωρίς χάπια, αν όχι κλαίω μαλλιά και ξαναπέφτω στα χάπια... 8)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: τελικα ποια τοπικη λοσιον dht blocker?

οποιος βαζει aldactone τοπικη καλο ειναι να βαζει τουλαχιστον 2 φορες την μερα και οχι μια
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: τελικα ποια τοπικη λοσιον dht blocker?

ανα 12 ωρο ειναι καλα αλλα μονο μια φορα στις 24 ωρες δεν κανει

τουλαχιστον για κανενα 3μηνο καλο ειναι να βαζει κανεις ανα 12ωρο
και μετα αν το χρησιμοποιει σε μονιμη βαση τοτε μια φορα την μερα
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: τελικα ποια τοπικη λοσιον dht blocker?

ανά 12ωρο σε σχέση με την μελέτη συνδυασμού με μινοξ. για καλύτερα αποτελέσματα στην θεραπεία,ή γενικά για σπιρο στην θεραπεία;!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: τελικα ποια τοπικη λοσιον dht blocker?

εχω καποιες αντιδρασεις οσο αφορα σπυρονολακτοζη και μινξιδιλη
δεν νομιζω οτι αυτα τα δυο τα πανε και πολυ καλα μαζι

την μινοξ την σκεφτομαι με αλλα πραγματα μεσα ισως με αλλα που κανουν δουλεια stimulate και καποια φυτικα
αλλα οχι με φλουταμινη σπυρονολακτοζη και λοιπα τα αντιαδρογονα δεν μου φαινονται καλα για μινοξ
 

genesis

New Member
Απ: τελικα ποια τοπικη λοσιον dht blocker?

Admin είπε:
giorgo, αυτό θέλω να δω. Αν κάνει δουλειά ή όχι επιβεβαιωμένο πάνω μου, όχι από γιατρούς κλπ που αμφιβάλλω αν το έχουν δοκιμάσει ή ερευνήσει. Γιατί δεν είναι και λίγα τα ποστ με θετικά αποτελέσματα με ντουτα τοπικά ενώ έχω διαβάσει ότι το Samson είναι δυνατό και έχει ντουτα και αυτό.
Αν κάνει, οκ συνεχίζω χωρίς χάπια, αν όχι κλαίω μαλλιά και ξαναπέφτω στα χάπια... 8)

τελικα τι εχεισ δει admin χωρις χαπι, μονο με τοπικα? πως τη βλεπεις τη δουλεια?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: τελικα ποια τοπικη λοσιον dht blocker?

εγω με τοπικη ντουταστεριδη και αντιαδρογονα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος παντως
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα