παρενεργειες

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kakashi

Member
επειδη αρχιζω και μπαινω τωρα σιγα σιγα για τα καλα στις θεραπειες στα 20 μου αναρωτιομουν αν αξιζει η ολη διαδικασια.και δεν το λεω απο την αποψη οτι θα εισαι πρωι βραδυ με ενα σταγονομετρο και συνεχως θα ψαχνεσαι για καινουριες πατεντες και καινουρια φαρμακα.το λεω απο την αποψη των πιθανων και κατα τη γνωμη μ σιγουρων παρενεργειων στις περισσοτερες περιπτωσεις.γιατι οταν ξεκινας μια θεραπεια στα 20 και αντε πες οχι 20 που ξεκινησα εγω στα 25 με 30 για να διατηρηθεις θα πρεπει να την κανεις την θεραπεια μεχρι τα 45 με 50. φανταζομαι οτι μετα την ηλικια αυτη δεν ενδιαφερονται και αρκετοι για τα μαλλια τους.μιλαμε δλδ για 20 χρονια καθημερινης χρησης φαρμακων.αντε να πεις μπορει κανα μηνα να κανεις ενα διαλειμμα αλλα μιλαμε για 20 χρονια.τι παρενεργειες θα εχουν ολες αυτες οι ουσιες στον οργανισμο μας ολα αυτα τα χρονια?γιατι σιγουρα θα εχουν.και ασπιρινη να επαιρνες τοσο καιρο συνεχομενα θα ειχες προβληματα.γιατι καλα λεμε εχουν τα φαρμακα που παιρνουμε λιγα sides και οχι σε ολους αλλα δεν εχουν δοκιμαστει για τοσα πολλα χρονια χρησης τι επιπτωσεις εχουν.αξιζει να ρισκαρεις την υγεια σ?βεβαια θα μου πεις και τα sides του να χανεις τα μαλλια σ δεν ειναι κ λιγα και επηρεαζει παρα πολυ αρνητικα τη ζωη σ.αλλα ποιο απο τα 2 κερδιζει στο ζυγισμα ?τι εχετε να πειτε πανω σαυτο?επισης ατομα που βρισκονται στο φορουμ και κανουν θεραπειες αρκετα χρονια οπως ο αγαπητος tropheus που μ ρθε τωρα στο μυαλο αλλα και αλλοι φυσικα ας πουν την αποψη τους για το πως εξελιχθηκαν ολα αυτα τα χρονια οι θεραπειες με τι παρενεργειες αν ειχαν γενικοτερα στη ζωη τους
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: παρενεργειες

κοιτα μονος σου πρεπει να το αποφασισεις....εγω ας πουμε ειμαι 19 και αρχισα κομπλε θεραπεια γτ δε γουσταρω να χανω τα μαλλια μου...το λιγοτερο που θα κανω ειναι να το παλεψω και να ρισκαρω λιγο....ενα πολυ σημαντικο πραγμα που ειπες ειναι η θεραπεια για 20 χρονια....πολλοι δεν το καταλαβαινουν αυτο και την φορτωνουν στην αρχη(που φαινονται και τα αποτελεσματα)την θεραπεια τους με κρεμες,λοσιον,χαπια και δεν ξερω και γω τι αλλο....και μετα απο καποιο καιρο βαριουνται και τα παρατανε....(οποτε αντε γεια και το αποτελεσμα)...το θεμα ειναι να βρεις την καλυτερη θεραπεια με το μικροτερο δυνατο κοστος(χρημα,χρονο)και να κολλησεις εκει....και να προσθετεις διαφορα μικροπραγματακια....και βεβαια να μην βαριεσαι αλλα να μπει στη ζωη σου σαν ρουτινα....οπως πλενεις τα δοντια σου....και σιγα τι ειναι.αν δεν την φορτωσεις πολυ θα εχεις να παιρνεις ενα χαπι και να βαζεις 1-2 λοσιον....θα σου παιρνει πανω απο 10 λεπτα????αποκλειεται.....


αυτα απο μενα......

υγ.και πιος σου ειπε οτι η ασπιρινη ειναι αθωο φαρμακο??????για δες παρενεργειες που εχει και αυτη σε μερικους....
 

kakashi

Member
Απ: παρενεργειες

καταλαβαινω τι λες φιλε γιαννη και εγω δεν μιλαω για το οτι θα εισαι συνεχεια με μια λοσιον στο χερι.αυτο συνηθιζεται.οπως καποιοι εχουν κανει καθημερινοτητα το γυμναστηριο 1 με 2 ωρες την ημερα για την σωματικη υγεια τους αλλα και την εμφανιση τους ετσι και εμεις μπορουμε να αφιερωνουμε μια ωρα για τα μαλλια μας τη μερα για την εμφανιση μας και την ψυχικη μας υγεια αυτη τη φορα.αλλα σκεψου.....χρησιμοποιεις προσκαρ...ενταξει μετα απο 2 χρονια χρηςης ξερουμε δεν εχεις sides. και αν εχει μολις το σταματησεις φευγουν.ομως μετα απο 10+ χρονια.?τι γινεται???αν σ δημιουργησει προβληματα στυσης πιο μονιμα???αν δεν μπορεις να κανεις παιδια ???αν σ δημιουργηθουν ορμονικα και αλλα προβληματα??ισως ακουγονται υπερβολικα ολα αυτα που λεω.ισως και να ειναι βεβαια....μακαρι δλδ να ειναι....αλλα αξιζει ολο αυτο το ρισκο???και το προσκαρ το εφερα ως παραδειγμα.το ιδιο μπορει να ισχυει για ολα τα φαρμακα.δεν τα λεω ολα αυτα για να σ πω οτι κανεις λαθος που αρχισες θεραπεια.γιατι και εγω αρχισα και θελω να τη συνεχισω...παντα ημουν κ καλα ο ωραιος του σχολειου ;D ;D ;D :-* :-*με πολλες κατακτησεις 8) 8)και δε θελω τωρα να χασω τα μαλλια μ και να περναω ξαφνικα απαρατηρητος .να μην αρεσω στις γυναικες...και το κυριοτερο να μην αρεσω στον εαυτο μ...και εγω θα εκανα τα παντα για να τα κρατησω....αλλα αξιζει ρε γαμωτο????? :chinscratch :chinscratch μακαρι και εγο αν μ πεσουν τα μαλλια μου να γινω σαν το μελος panos1982 που αν κ ειμαι νεος στο φορουμ εχω ηδη καταλαβει οτι ειναι πολυ αντρας :D :D :D
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: παρενεργειες

ναι καταλαβα φιλε....τι να σου πω...δεν ξερω...εγω παντως το ρισκαρω...εστω θα εχω ψυχολογικη υγεια....τωρα μετα απο 10 χρονια δεν ξερεις τι γινεται...τεςπα...


ΠΑΝΟ ΕΧΕΙΣ ΓΙΝΕΙ Ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ-Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ-Ο ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ......
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: παρενεργειες

giannis13 είπε:
ναι καταλαβα φιλε....τι να σου πω...δεν ξερω...εγω παντως το ρισκαρω...εστω θα εχω ψυχολογικη υγεια....τωρα μετα απο 10 χρονια δεν ξερεις τι γινεται...τεςπα...


ΠΑΝΟ ΕΧΕΙΣ ΓΙΝΕΙ Ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ-Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ-Ο ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ......

ειμαι κατι σαν τον ΑΚΑΛΥΠΤΟ.....κοκοριλικι μαλλι.....και τρελα....χαχαχα.....ευτυχως που εχει λιγες γυναικες το φορουμ....γιατι αλλιως θα με κανατε να ντρεπομαι..... ;D
Οσο για τις παρενεργειες......η φινα κυκλοφορει 12 χρονια περιπου.....οποτε δεν νομιζω να υπαρχει κατι ως τα 12 χρονια τουλαχιστον.....τωρα στα 20 χρονια δε ξερω.....αλλα θα το ψιλορισκαρουμε και λιγο δε γινεται αλλιως......
Και θελω να πω κ οτι και παιδια να θες να κανεις δε χρειαζεται να κοψεις την φινα.....τον εχουν πει πολλοι γιατροι σε πολλα φορουμ....οτι ειχαν παρα πολλους ασθενεις που εκαναν επεμβαση κ τους χορηγουσαν φινα μετα......και παρα πολλοι εκαναν παιδια μετα.....και δεν εχει αναφερθει ποτε καποιο προβλημα......τα παιδακια ηταν υγιεστατα...!!!Αλλωστε αν ηταν να υπαρχει κατι τοσο σοβαρο θα το ανεφερε η μερκ.....οπως με τις γυναικες που γραφει να μην ερχονται σε καθολου επαφη με την φινα σε περιοδο εγκυμοσυνης....ουτε καν να την αγγιξουν με το δαχτυλο...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα