μεταμοσχευση μαλλιων

tas

Member
kastelano ψάξε το Forum (ξεκοκκάλισέ το) για αρκετό καιρό, θα βρεις πολλές απαντήσεις και μετά άρχιζε να ρωτάς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jimys

Member
αφου εχεις 7000-8000 ευρω να διαθεσεις εγω στη θεση σου θα εκανα αρχικα μεθοδο FUE οχι στριπ . Οσον αφορα το που , εγω απο οσα εχω διαβασει και εχω δει στη γνωστη εταιρεια της κυπρου θα πηγαινα, (αεροπορικα και διαμονη αποτι εχω δει πληρωμενα) . Με τοσα χρηματα και με fue που ειναι πιο ακριβη "μια χαρα" θα εισαι με το πλεονεκτημα οτι θα μπορεις τα πλαινα και τα πισω να τα κουρεβεις οσο θες κατι που βοηθαει παρα πολυ στην εικονα αραιωσης ! και τα δυο μου αδερφια εκαναν μεθοδο στριπ(πιο φθηνη απο fue) ! δεν μπορουν να ξυρισουν η εστω να κουρεψουν αρκετα τα πισω μαλλια τους με αποτελεσμα (ακομα κι αν ηταν επιτυχημενες οι μ/μ τους) δεν θα μπορουσαν να καμουφλαρουν την αραιωση !


μη περιμενεις οτι με μ/μ θα εχεις τα μαλλια του 18ρη, συνεπως για μενα μη κανεις στριπ, γιατι; γιατι παντα θα χτυπαει εντονα η διαφορα του πλαι με πανω και δεν θα μπορεις να το αποφυγεις.. (η γνωμη μου παντα με αυτα που εχω δει)
 

kastelano

New Member
επικοινωνισα με τι hdc στην κυπρο...κατραρχην μου λεει 3000 το πολυ 3500 μοσχευματα ..πρεπει να μηνω εκει 5-7 μερες...με την με την μεθοδο στριπ μου αφινει το μοσχευμα 2 ευρω...αλλα πολλες μερες νομιζω ειναι...
 

n094

Active Member
Κατά την άποψή μου και λαμβάνοντας υπόψη και την ηλικία σου εγώ θα έβαζα περίπου 2.000 μοσχεύματα και μια θεραπεία και θα κράταγα καβάτζα τα υπόλοιπα 2000-2500 που έχει μια μέση δότρια (δλδ σύνολο περίπου από 4000-4500 άντε 5000 μοσχεύματα θεωρώ ότι μπορεί να δώσει μια καλή δότρια χωρίς να φαίνεται κάποιο πρόβλημα εκεί). Είσαι μικρός ακόμα και στη θέση σου θα το πήγαινα συντηρητικά, όσο για το που, αυτό πρέπει να το αποφασίσεις εσύ ψάχνοντας και βλέποντας αποτελέσματα και από κοντά. Στην Κύπρο στην HDC κάνουν πολύ καλές δουλειές, το ίδιο όμως πιστεύω ότι κάνουν και στην DHI στην Ελλάδα. Μην τρελαίνεσαι, σιγά, σιγά χαλάρωσε ψάξε, διάβασε και όλα θα έρθουν....
 

kastelano

New Member
εισαι ευχαριστημενος απο την HDC στην ελλαδα?κυπρο ειναι πολυ μακρια...πολλες μερες..πολλα χρηματα για τετοιο καιρο..


DHI*ΛΑΘΟΣ ΕΚΑΝΑ
 

n094

Active Member
H HDC είναι στην Κύπρο, στην Ελλάδα είναι η DHI και οι δύο έχουν δείξει καλά αποτελέσματα.


δες τα site τους εδώ:
http://www.dhiglobal.com/index.cfm/id/home/lang/greek/setRegion/greek%7CGC
http://www.hairtransplants-hdc.com/
 

n094

Active Member
Δεν ξέρω γιατί δεν έχω κάνει, κάποια μέλη έχουν κάνει με αρκετούς γιατρούς online διάγνωση... ωστόσο πιστεύω ότι το καλύτερο είναι να σε δει γιατρός από κοντά και να κάνει μετρήσεις στη δότρια σου, να σου πει πόσα περίπου μοσχεύματα μπορείς να δώσεις, πόσα θα χρειαστείς κλπ.
 

Flosk

Well-Known Member
Εγώ προτείνω HDC αφού διαθέτεις το χρήμα Kastelano! Εχει δείξει πιο πολλα καλα αποτελέσματα στο forum απο την DHI!Βεβαια η τελική απόφαση ειναι δική σου..
 

best1210

Member
με μια μεταμοσχευση γυρω στα 4000 grafts εισαι κομπλε...απλα επελεξε μια αξιολογη κλινικη...αν δεις και το προβλημα που ειχε ενα παιδι (John) θα δεις τι δουλεια εκανε με 3500 περιπου!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Ξαναλέω ότι δε νομίζω να χρειάζεται πάνω από 2000-2500 μοσχεύματα αυτήν την στιγμή για ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα. Μη ξεχνάμε ότι είναι μόλις 27, αν πάει να τα βάλει όλα, ή την πλειοψηφία τελοςπάντων των μοσχευμάτων που μπορεί να δώσει η δότριά του τώρα, μετά δεν θα έχει καβάτζα για μελλοντική χρήση (και σίγουρα θα χρειαστεί από όσα διακρίνω από τις φωτογραφίες του)
 

best1210

Member
σωστο απλα ειπα για φουλ density..με 3000 σαν πρωτη επεμβαση θα ναι πολυ καλα και θα εχει ομορφο αποτελεσμα!
 

kastelano

New Member
ευχαριστω παιδια για της γνωμεσας,,σκοπευω για DHI ελλαδα και για ποιο οικονομικα αφου λετε τα μισα σχεδον και λογο οτι δεν θα μπορω να εχω τοσο χρονο για εξωτερικο...ειμαι απο επαρχεια οποτε ποιο πολυ βολευει αθηνα..απλα δεν θελω να εχει αποτελεσμα fake η σαν κουκλα στο hairline
 

crossfire

Well-Known Member
kastelano είπε:
ευχαριστω παιδια για της γνωμεσας,,σκοπευω για DHI ελλαδα και για ποιο οικονομικα αφου λετε τα μισα σχεδον και λογο οτι δεν θα μπορω να εχω τοσο χρονο για εξωτερικο...ειμαι απο επαρχεια οποτε ποιο πολυ βολευει αθηνα..απλα δεν θελω να εχει αποτελεσμα fake η σαν κουκλα στο hairline

Αμα σκεφτεσαι για DHI λογω καλων αποτελεσματων,τοτε μαζι σου....ειναι επιλογη σου και καλη επιτυχια.
Αμα ομως σκεφτεσαι DHI λογω αποστασης,αυτο σημαινει ψιλοσυμβιβασμος....απετυχες δηλαδη
 

kastelano

New Member
απλα για την DHI ακουω και βλεπω σχετηκα καλα αποτελεσματα..εκτος απο 2-3 που δεν ειναι τοσο ευχαριστιμενει...αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να λυψω τοσες μερες (7)για να παω κυπρο..ενο αθηνα αφθημερον μετακινισε ανετα...γνωμησου για την DHI?
 

crossfire

Well-Known Member
ημουν 100% αρνητικος για ελλαδα.....τωρα ειμαι στο 90% λογω DHI.....αυτα,τι αλλο να πω.
εγω αμα δεν κανω εξωτερικο,δεν θα κανω καθολου
 

kastelano

New Member
για εξοτερικο θελει πολυ χρονο και χρημα οποτε το απορηπτω..εφοσων υπαρχει η DHI oπως ειπες
 

londonakis

New Member
Έχω κάνει 2 φορές και είμαι ευχαριστημένος. Δεν ξέρω πως θα μπορούσα να σε βοηθήσω περισσότερο.
Θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους ότι απλά πρέπει να δεις από κοντά. Όπως έκανα κι εγώ και οι υπόλοιποι φαντάζομαι. Εδώ http://imgur.com/a/qjV2X#0 έχω βάλει μερικές φώτο.
 
Μπλουζα